Navigasyondan Kendini Kapatıyor

aveyron

Kayıtlı Kullanıcı
54-Sakarya
Siteyi ziyaret et
Merhabalar,

Corsa D 2014 model aracıma 2 yıl önce MyWay MY-G312CP model navigasyon alıp taktım. Geri görüş kamerası da dahil tüm bağlantıları aktif şekilde kullanıyorum. Ancak bazen nedenini bilmediğim bir zamanda kontağı çevirdiğimde navigasyon açılmıyor. Çözümünü ise soldaki sigorta kutusunda 2. sıradaki 10 amperlik sigortayı çıkarıp takmakta buldum. Yani sigorta atmıyor ama çıkarıp takınca düzeliyor. Bunu yapınca km sayacı ve değerler sıfırlanıyor. Orta üst kısımdaki saat ve tarih sıfırlanıyor. Navigasyon normal şekilde çalışıyor. Belli aralıklarla yapmıyor bunu ama neden olduğunu da anlayamadım. Şu ana kadar bu probleme neden olan davranış olarak düşündüklerimi şöyle sıralayabilirim:
  • Kontağı kademeli şekilde açmamak: Bunu yapmadan direkt olarak çalıştırdığımda da herhangi bir sorun olmuyor.
  • Navigasyon açılmadan geri vitese takmak: Bundan dolayı olduğuna çok emindim ama yine denediğimde bundan dolayı da olmadığını anladım.
  • Navigasyon ayarları: Ayarlarında kontağı kapattıktan 10 dakikaya , 30 dakikaya veya 1 saate kadar uyku modunda kalma ayarının hepsini denedim. Bunlar da sebep olmuyor bu duruma.
Navigasyonun bağlantılarını kendim yaptım. Geri görüş kamerasının kablosunu arkadan öne yine ben döşedim. Herhangi bir temassızlık veya kaçak olmadığına eminim diyebilirim. Ustaya göstermek istemiyorum. Belki burada yardım bulurum ümidiyle konu açtım. Umarım çözüm bulunur ve benim gibi sorun yaşayanların sorunu çözülür.

İyi forumlar.