Neden ikinci eller sıfır fiyatına

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle herkese merhaba ben astra sport 1.4T +still paket + Flexride almak için hazırlanıyorum ama rahatsız olduğum bir konu paylaşmak istiyorum. İnternette geziyorum 2012 model araçları yada 2011 model veya iki ay önce almış adam sıfır olarak aracı 45,500 bi araştırıyorum bayiden indirim almış 46.000 almış yani arabayı al birkaç ay bin kredi çekerek al sonra birkaç ay bin sonra bin tl aşşağı sat aracı nakite çevir hem düşük faizle kredi çekmiş ol hemde sıfır araba tadına var.
Ortalık üçkağıtçı dolu sadece bu sektörde diil her sektör öyle. Arabanı servise bırakıyorsun adam balata değişti vs. vs. yazmış bi bakıyorsun ki arabandan parça çalmışlar haa balatalar da değişmemiş bu arada bunu da servis yapıyo....

recepakcay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Neden ikinci eller sıfır fiyatına

İnternetteki fiyatlar çok şişirme fiyatlar herkes belki bir keriz bulurum havasında ama şuda bir gerçek kimse 0 km .aldığı 2 ay binilmiş kazasız boyasız arabasını 5000 TL altına vermek istemez siz olsanız sizde vermek istemezsiniz ama arabasını gerçekten satmak isteyen adam makul fiyat yazar, her araba için makul bir fiyat vardır satılacak aşağı yukarı 1-2 bin TL farklar ile araç satılır.

Mesela geçen yıl ablama 0 Toyota Yaris satın alacaktık, bayi 37000 TL fiyat verdi internette istediğimiz özellikte bir adet ilan var adam 38000 TL yazmış aradım 0 bayide şu kadar dedim adam git oradan al o zaman dedi bende siz arabanızı satmak istemiyorsunuz heralde dedim adam ben 40000 TL ye aldım falan diyor oda haklı 1 aylık arabasını 5000 TL zarara vermek istemiyor ama gerçekten satmak istiyorsa makul bir fiyat yazmak zorunda.

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Burda bir gercek var, 40 bin liraya sifira alinan araba plakayi taktiktan sonra zaten 5 bin lira deger kaybeder.Diger yandan potansiyel müsterisine 'git ordan al' diyen arabasini satmak istemiyordur zaten.

Ikinci al alimlarda ise yarayan bir yöntem de, eger satici acil satmak istiyorsa, ' su kadar param var, fazlasi olsa kesin daha fazla verirdim' demek:) Burda psikolojik faktörler devreye giriyor.

murat26mm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mrb arkadaslar ilk once serbest piyasa herkes istedigi fiyati yazar istedigi fiyata saygi duymak lazim mesela konuyu acan arkadas alacagi araba 49.200+1800+3500 yada  40000 flexride ortalama 54000 tl ue aldigi aracini 47.000 tl ye vermek istermi saygi duymak lazim

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben sahsen 54 bine aldigim araci iki ay sonra satmak istesem birincisi neden satayim.... Ya maddi durumdan yada keyfe keder begenmemeden oturu satmak isterim. Simdi iki neden arasinda cok fark var birinci neden mDdi yetersizlik ki bu durumda aracini arkadasin dedigi gibi plakayi taktiindan en az 5 bin assagi cekmeli ki aracini satmak istiyorsa daha cok assagi inmeli ikinci neden hakkindan bahsetmek istemiyorum bile.
Ya tutarsa deyip yaziyorlar ama galerilere gorurduklerinde en az 14 bin assagi fiyat veriyolar.

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben sigir araba alsam uzun vadeli kullanacagim icin satmam satsam da ihtiyactan satarim ihtiyactan satacagim icin de makul gercek degerini yazarim biran once satilmasi icin. 54 bine aldigim araci 56 bin yazarak nete koymazdim.

DarthWider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arabayı kredi ile alıp1-2 ay sonra kredi borcunu kapatmadan satamaz. Kredi borcu bitene kadar araç bankaya rehinlidir birtek banka araca el koyabilir :) internette herkes istediği fiyatı yazabilir ama sonuçta 0 fiyatına yakın istiyorsada kimseye satamaz yazdığıyla kalır :)

tff2525

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Milletin aracı kıymetli tabi

racingteam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kredili araç satışı araç rehinli olduğu için banka borcunu kapatmadan olmaz, tanıdığa verirsin borç bitince devredersin o ayrı, ilanlardaki çoğu kişide arkadaşların dediği gibi tok satıcı bakarsın denk gelir hesabına beklemedeler ve çok beklerler, gerçi bayilerde 3-5 ay sonraya teslimat süreleri veriyorlar ben bekleyemem diyip yakın fiyatlara ikinci el alanlar mutlaka vardır olay bundan kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.

Vanery1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kredi kapanmadan arac satilamayacagini cumle alem biliyor ama rehinli araclari sarmak cocuk oyuncagi. Satin alan kisi parayi bankaya yatiriyor uzerini nakit olarak arac sahibine veriyor borcu yoktur kagidi cikinca da noterden satis yapiliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...