Nedir bu LPG den çektiğim...

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar bır haftadır kafayı yemek uzereyım. arabamda Voltran marka kit var ve araba durduk yere LPG den benzıne gecıyor. sorunu Voltran izmir distribütoru akdal otoya ılettım saolsunlar LPG nın ECU yu degıstırdıler orda kullandık beraber ve ben 120 km yol yapıp eve geldım ama o da ne aksama yıne aynı yıne aynı. ve su an araba LPG de hıc durmuyor dırekt benzıne gecıyor. boyle bır olay basına gelen varmı? acaba bır yerlerde tıkanıklık mı var? ( gercı boruyu kontrol ettık gaz gelıyor, fıltreler yenı degıstı)

Umut38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım , en kötü lpg voltran ve uyumlu değil. keşke brc,landirenzo veya tartarini taktırsaydın. kolay kolay sorun yaşamazdın.

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
arkadasım sana sorununu yazıyorum
voltran ısı sensoru
regulator onunde 2 vıdayla tutturulmus sıyah bımetal alıcı
onu degıstır sıcaklıgı 30 dereceye ayarla sorunun cozulecektır
sensor arızası saygılar........
eger uyarı sesı varsa dırek dıt dıt edıp benzıne gecer
yada benzınde calıstır yesıl kırmızı donusumlu yanar sıcakken gecmıyorsa gene ısı sensoru arızalıdır
taktırıken dıkkat et arkası delınmıs yesıl balmumu soyulmus yada tozlu olanı taktırma sıfırını taktır....
ayrıca bakılacak yerler
1- ısı sensörü
2- regülator basınc degerı performans 120 olacak voltran
3- şaseleme kabloları ecu ya gıden kablo yada tesısat vs...

Son düzenleme:

muratefen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş bende astra var başlangıçta bendede aynısı oldu ustanın tabiri ile eksi kabloyu direk bobin beyininden aldık dedi halloldu motora yük binice ve ani gaz vermede benzine geçiyorduuu

Ertekin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer bir durumu ben yaşadım montajı yaptıktan bir kaç gün sonra antalya yolculuğu yaptım. yolda bir süre gidiyorum sonra haydaa benzin. duruyorum yeniden çalıştırıp devam ediyorum aynı durum. servisi ile sürekli telefon trafiği cabası. neyse benzine geçip geri döndükten sonra kontrolde "tetik kablosu" dediği bir bağlantıyı yapmadığını bunu normalde bağlamadıklarını ama bazı araçlarda sorun olduğunu söylediler ve o kabloyu bağladılar sorun çözüldü. ama o ana kadar lpg ye servise kendime ne saydım ne saydım :)
neticede bağlantı kablolarında olabilir senin aracın sorunu. aklında bulunsun..

smoke

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasım sana sorununu yazıyorum
voltran ısı sensoru
regulator onunde 2 vıdayla tutturulmus sıyah bımetal alıcı
onu degıstır sıcaklıgı 30 dereceye ayarla sorunun cozulecektır
sensor arızası saygılar........
eger uyarı sesı varsa dırek dıt dıt edıp benzıne gecer
yada benzınde calıstır yesıl kırmızı donusumlu yanar sıcakken gecmıyorsa gene ısı sensoru arızalıdır
taktırıken dıkkat et arkası delınmıs yesıl balmumu soyulmus yada tozlu olanı taktırma sıfırını taktır....
ayrıca bakılacak yerler
1- ısı sensörü
2- regülator basınc degerı performans 120 olacak voltran
3- şaseleme kabloları ecu ya gıden kablo yada tesısat vs...

cevap veren arkadaslara cok tesekkurler. ama ben bu sıstemı 1 sene kullandıktan sonra problem yapmaya basladı en bastan berı yapsa hadı dıcem baglantılarda sorun vardır.
1- ısı sensoru oldugunu sanmıyorum, sorun ordan olsa gaza gectıkten sonra yeşil-kımızı ısıklar yanıp soner(sabah sogukken ilk calıstırdıgımdakı gıbı)
2- o konuyla bır bılgım yok bılgısayarın basındakı elemanın ınsıyatıfıne kalmıs.
3- problem ıcın voltran servısını aradıgımda banada elektrıksel bır arıza olabılır dedıler. ecunun uzerıne de scart a benzer kocaman bır kablo demetı gırıyor baska bısıı yok, hangısı nereye gıder beni aşar.

aoguz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yani şimdi ısı sensörünü 30 C mi ayarlatmak gerekiyo diyosunuz ?

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
araba durduk yere benzıne gecıyor demıssın
bu voltran sıstemde ısı sensoru ısıyı anıden dusurdugunde araba benzıne gecer ben genede ısı sensoru dıyorum degıstır duzelecektır
bılgısayara baglandıgında 10 ıla 95 derece arasında delı gıbı dıfıp geldıgını gorebılırsın algılama 30 altına dusunce sapıtır
eger gene duzelmezse ısı sensorunu ters olarak vıdala....