nezaman cila atmam lazım..?

aahhmmeett60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba ben astramı 4 ay önce aldım aracım şuan 500 km de şimdiye kadar yağmura ve boyaya zarar vercek bişeye hiç maruz kalmadı başka aracımda olduğundan astra genelde kapalı garajda duruyor burda bi arkadaşım 5 ayda bir cila atman lazım dedi bana pek mantıklı gelmedi ama sizce aracıma cila atmalımıyım

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: nezaman cila atmam lazım..?

canın istedikçe at bence, kaliteli ve uygun malzeme olduktan sonra zararı değil yararı olur. ben uygun alan bulsam her ay atarım :) ama her durumda senede en az 2 veya 3 kere cila atarım.

1

1423

Bilgi Girilmemiş

zaten aracın boyası kaportayı korumak için atılmış bir katmandır. benim gibi arabasına hasta adamlar boyayı korumak için bile birşeyler sürerler.
 bu bence bir bakış açısı.cila atsanız da atmasanız da aracınız çürümez eskimez ancak cila boyayı daha parlak gösterir ve ince çizik varsa kapatır.amatör cilalar meguars gibi, turtle gibi 3 ay boyayı parlak gösterir zamanla yıkamalarla akıp gider.tekrar uygulanması gerekir.
 bence şart değil , aracınızla çok ilgileniyorsanız yapın..

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Merhaba, kendimden örnek vererek size yardımcı olmaya çalışayım. Aracımı satın aldıktan sonra bir firmanın nano boya korumasını yaptırdım. Aracımın yıkanma sıklığı 2 haftada 1 defa şayet çok kirlenmişse haftada 1 defa. Benim şöyle bir imkanım var; aracımı yıkattığım yerde istediğim uygulamayı yapabiliyorum. Yani araç yıkanıyor ve bana teslim edildikten sonra ister deri kısımlarına koruyucu uyguluyorum, ister plastik aksamlarıyla uğraşıyorum istersem araca cila atıyorum. Cilayı genelde 6 haftada bir çok ince uyguluyorum. Kullandığım cila aşındırıcı olmadığı için (sıvı)  uygulama sıklığında herhangi bir sorun yaratmıyor. (Meguiar's Nxt)
Benim yaptığım keyfe keder açıkçası, aracımla uğraşmayı seviyorum, kafa dağıtmama yardımcı oluyor :)      

aahhmmeett60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

anladım saolun peki bana hangi cilayı atmamı tavsiye edersiniz

aahhmmeett60

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

saol kardeşim öğerndiğim kadarıyla bezle yap diyolar ama yinede bilene danışmak lazım

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Meguiar's NXT Generation Tech Wax kullanıyorum, uygulama pedi kutunun içerisinde çıkıyor. Silmek için, Meguiar's Supreme Shine mikrofiber bezi kullanıyorum.

Tolga KARACA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Turtle Wax da iyi bir markadır kalitesinden menun kalırsınız.

thejazz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bez ile uygulama yapamazsınız, emici olduğundan çok fazla ürün harcarsınız ve malzemeyi uygulama yüzeyine ölçülü yayamazsınız. Cila pedleri ürünü emmiyor dolayısıyla uygulama çok rahat oluyor.
Zaten fazla bastırmadan yüzeye çok ince bir tabaka sürmek yeterli. Silme işlemini mikrofiber bez ile yaparsınız pırıl pırıl olur araç.