Nihayet Briatore F1 den süresiz men edildi.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dünya Motor Sporları Konseyi (WMSC), Nelson Piquet'nin kazasının kasıtlı olduğunu kabul etti, Briatore ve Symonds'ın takımdan ayrılmasının da bunun kanıtı olduğunu belirtti.

Renault takımı kasıtlı kaza ile sonucu değiştirmenin yanında Nelson Piquet'nin, diğer pilotların, izleyicilerin ve görevlilerin canını tehlikeye atmakla da suçlandı.

Sonuç olarak Renault takımına 2011'den başlayacak iki yıl uzaklaştırılma cezası verildi. Yani Renault, 2010'un sonuna kadar yarışma hakkına sahip. Ancak eğer Renault 2011'e kadar yine bir kural ihlali yaparsa, ceza direk devreye girecek.

Karara itiraz etmeyeceğini daha önce de belirten Renault takımı, cezayı kabul ettiğine dair bir açıklama yayınladı.

Flavio Briatore, Formula 1'den süresiz olarak uzaklaştırılırken Pat Symonds ise 5 yıllık bir uzaklaştırma cezası aldı.

Briatore'nin menajerlik işine de son verildi. Yani Fernando Alonso, Mark Webber, Romain Grosjean ve Heikki Kovalainen kendilerine yeni menajer bulmak zorunda kalacak.

Daha önce kazayla ilgisi olmadığı kabul edilen Fernando Alonso'ya ve dokunulmazlık verilen Nelson Piquet Jr'a bir ceza çıkmadı.

MBugra1

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.karinca.tk
Selim abi ben bir süredir takip edemedim, olay nedir? Neden verildi bu cezalar?

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Buğra cım, Geçen seneki singapur grandprisinde, Alonsonun birinci olması için önünü açmak istedi reno takımı. Bunun içinde takım arkadaşına kaza yapması için talimat vermişler.

Tabi bunun altında birsürü neden var. Alonsonun sözleşmesinde eğer sezon içerisinde 1 kez bile birincilik olmazsa otomatik fesih maddesi varmış. hem onu takımda tutabilmek hem memnun etmek hemde kürsü için bu iğrenç oyunu yaptırmış briatore. Zaten kafası hep çakallığa çalışan klasik bir italyandı. bence uzaklaştırılması iyi oldu.

Aslında o kadar çok vukuatı varki uzayıp gider liste Buğra cım. umarım şimdilik bu kadar bilgi yeter sana.

Erkan DOĞU

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bilgiler için teşekkürler gerçekten yerinde bir karar olmuş..

Uğur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oldum olası sevememiştim zaten o adamı, iyi oldu...

Kunteper Canavarı

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
briatore nin ciddiye alınmaması gerektiğini daha önceki bi kaç konudada yazmıştım sanırım savım kanıtlanmış oldu:):):)

Type-r

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok çirkef bir adamdı bencede gittiği iyi oldu ama bugüne kadar F1'e kattığı isimleride unutmamak gerekir. (Schumacher,Alonso... )

askinaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
önemli olan gemiyi yürütmektir bu platformda Nelson Piquet'nin açıklaması olmassa hiçte ortaya çıkmazdı adam bir şekilde emeline ulaşıyor. birde bu açıdan bakın.

ünal

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Tabi bunun altında birsürü neden var. Alonsonun sözleşmesinde eğer sezon içerisinde 1 kez bile birincilik olmazsa otomatik fesih maddesi varmış. hem onu takımda tutabilmek hem memnun etmek hemde kürsü için bu iğrenç oyunu yaptırmış briatore. Zaten kafası hep çakallığa çalışan klasik bir italyandı. bence uzaklaştırılması iyi oldu.

Aynen katılıyorum....Bu zeki menejerin hayat hikayesi çok ilginç....adamın kafası hep fırıt işlere çalışmış....:D

Bir an ünlü italyan mafyasını hatırlatıyor bana....:cool: