Nisan ayı gibi drag.

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdilik sağdece hayal aşamasındaki fikirlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Eğer bir akslik olmaz körfez pistindeki sorun çözülürse imk her yıl nisan ayı gibi pistte çok renkli drag organizasyonu yapıyor.

Benim arabanın standart değerleri 155nm tork 115 hp ve 1170 kg (ağırlık konusunda emin değilim) Bu değerler ve bana rakip olucak diğer arabalar ile normal yollardaki deneyimlerim bana biraz cesaret verdi.

Şimdi plan şu elimden geldiğince arabayı hafifletmek sitepne, kriko, paspas v.s ıvır zıvır herşeyi sökmek Basslardan ana üniteye kadar komple müzik sistemini sökmek, elimin yapabildiğinin sonuna kadar sonra sorun yaşamıyacağım şekilde arka koltuklar v.s elime ne gelirse sökmek silecek suyuna kadar boşaltırım.
Soğuk hava alıcağına inanmadığım için orjinal hava filitresini takmak.
O günkü km durumuna göre yağ değişimi genel bakımları.
Depoya yeteceği kadar az benzin koyup litre oranına kadar oktan arttırıcı katkı koymak. önerilenin %10 üzerine çıkabilirim.
Bijon aralıkları sıkıntı yapıcak, bir yarışlık bulabileceğim en küçük jant ve yanak oranına sahip jant lastik takmak.
Yazılım diyebileceğimiz limitörleri iptal etme sport2 zaten var. Gücü yere vurmak bana kalmış körfezin asvaltı lastiği çok iyi tutuyor 4000 gibi start alabilirim.

Nedersiniz bir aksilik olmazsa 2.sınıfta derece yapabilirmiyim. Civik vtı lar ve 106 gtı tarzı arabaların bizim sınıfta yarışmaması büyük avantaj gözümü korkutan tek araç 1.6 renault clio sport. Çok net yürüyen bir makine. Eğer olursa listelerin hiç alışık olmadığı bir şey olur ilk 3 te honda ve renault un yanına birde opel markası eklenir.

Aslında şeytan diyor git işini bilen bir şanzımancıya aynamarti oranlarını kafna göre değiştir mermi gibi hızlan ama iş bittikten sonra eski haline geri getirecem.

Son düzenleme:

sensei

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fikirler güzel valla Opelim net olarak arkanda oluruz burdanda gereken teknik desteği alırsın güzel bi tecrube olur. Civicleride yabana atma ama reno 1.6 dedıgın gıbı yurumesi iyi

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
1.6 gtcnin 1245 kilo olması gerek ne kadarda hafifletsen 1100 kilo civarlarında kalırsın motorun 115 bg clioda 110 bg motor var clio tahminimce 1100 kilodan fazla değildir 1000 bile olabilir tabi bu arada clio zır stock olcak bence drag a katılan clio stock olmaz yani işin zor ama olmaz diye bişey yok azimle yapılır dediğin gibi kısa şanzmanla daha iyi işler çıkabilir ortaya...

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
106gti yi siz basit görüyorsunuz ama kısa mesafe kalkışta 2ltye kadar olan hiç bir motor 118hplik stock gtiyi geçemez ;) clio vti gsi 106gti'nin yanında halt etmiş kısa mesafede... zaten kalkışta pugun kafadan 2 boy farkını gördüğünde moralmen çöküyorsun basasın gelmiyor :D ama tekrar diyorum kısa pistte. organizasyon pist uzunluğu nedir bilmiyorum...

turkerrr

Kayıtlı Kullanıcı
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
106gti yi siz basit görüyorsunuz ama kısa mesafe kalkışta 2ltye kadar olan hiç bir motor 118hplik stock gtiyi geçemez ;) clio vti gsi 106gti'nin yanında halt etmiş kısa mesafede... zaten kalkışta pugun kafadan 2 boy farkını gördüğünde moralmen çöküyorsun basasın gelmiyor :D ama tekrar diyorum kısa pistte. organizasyon pist uzunluğu nedir bilmiyorum...

type-r da 2 litre motor var clio 2.0 sporttada 2.0 lt motor var bunlar 106 yı ezer... zaten arkadaş 106 gti ı geçme peşinde değil 1.6 clioyu vtec2 yi falan geçme peşinde...

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Katılım ücreti ve zaman haricinde kaybedeceğin bir şey yok. Saatlerce bekleyip 2 kalkış yaparsın, ilk turu geçersen 2 kalkış daha yaparsın, sonuçta o heyecanı tatmış olursun.

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence o kadar çabayı 1.6 gtc için sarfetmek gerçekten para ve zaman kaybı.

O kategoride dediğin gibi çok tehlikeli arabalar olacak sana kıyasla.

Ayrıca arabana yazık.

yusufaltintepe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanırım kendine rakip gördüğün 106 gtı ve cıvıc vtı değildir yukarıda yanlış yazmışın gibi geldi Can istersen bir düzelt yoksa senin araç ile vtı yada gtı ile drag yapman imkansız