normal lpg den sıralı sisteme gecme

mustafa038

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
a.s arkadaşlar 92 model enjektörlü 2,0 i gl vectrama yaklasık 1 bucuk sene önce normal LPG taktırdım arac benzinle calışıyor gaz verinde tupe geçiyor simdi ben sıralı sisteme gecmek istiyorum bunun için sadece LPG beynimi deyisecek yoksa sıralı enjektörmu takılacak bide maliyeti ne kadar olur yardımlarınızı bekliyorum şimdiden tşk

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
komple kit değişir; eski sistemden sadece depo şamandıra ;gaz kesicisi ve bakır boruları kullanabilirsin,diğer tüm parçalar değişir; mikser iptal edilir; regülatör değişir;tesisat ,düğme değişir;manifold delinir ,lpg enjektörleri takılır;emülatör iptal edilir;benzin enjektörünün tesisatına müdahale edilir;yani maliyet sıfırdan sıralı lpg taktırmaktan %10 daha ucuz olur;ancak burada bu değişikliğin sebebi önemli; yakıt tüketimi mi bu değişime etken yoksa patlatma sorunu mu var; çekişmi kötü; benzindemi çalışmıyor araç.....?

mustafa038

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
halil bey yardılarınız için öncelikle tşk ederim aracım da allaha cok sukür lpg de olsun benzinde olsun hiç bi sorunum yok hepsi saat gibi calışıyor sırarı sistemi isteme sebebim yakıtda biraz daha az yaktını duyuyorum kullanıcı arkadaşlardan suan ki lpg fiyatlarına göre 215 lira sehir içi yakıyor sıralı sistemde 160 lira yaktını duymuştum arkadaşlarımdan ben aracımdan gayet memnunum düşük model olmasına ragmen tabi durum maliyetine göre degişir fikrim sizden istegim sadece fikrinizi almak ?? tekrar tşk ederim

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
birde sıralının motora zararı yok diyorlar eski tip normal lpglerin var diyorlar ben sıralı ile normal lpg arasındaki farkıda hayla bilmiyorum özelliği nedir ?? biri anlatırsa ama anlıycağım şekilde :D

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
halil bey yardılarınız için öncelikle tşk ederim aracım da allaha cok sukür lpg de olsun benzinde olsun hiç bi sorunum yok hepsi saat gibi calışıyor sırarı sistemi isteme sebebim yakıtda biraz daha az yaktını duyuyorum kullanıcı arkadaşlardan suan ki lpg fiyatlarına göre 215 lira sehir içi yakıyor sıralı sistemde 160 lira yaktını duymuştum arkadaşlarımdan ben aracımdan gayet memnunum düşük model olmasına ragmen tabi durum maliyetine göre degişir fikrim sizden istegim sadece fikrinizi almak ?? tekrar tşk ederim

bence sorun yoksa hiç değiştirmeyin; ama bu 21 kuruş ile 16 kuruş olayını anlayamadım; benim 1.4 aracım sıralı lpg ile şuan 20-22 kuruş arası yakıyor; vectra a kullanıyordum daha önce ve onun yakıtı lpg fiyatı daha düşükken bile 30 kuruş yakardı; sizin bu ölçümleriniz ya da duyumlarınız uzun yolda geçerli ise doğrudur ancak şehir içinde bence imkansız; eğer bu sistemi değiştirmeyi düşünüyorsanız; size maliyetini ve bu maliyeti ne kadar sürede çıkarabileceğinizi iyi araştırın....

birde sıralının motora zararı yok diyorlar eski tip normal lpglerin var diyorlar ben sıralı ile normal lpg arasındaki farkıda hayla bilmiyorum özelliği nedir ?? biri anlatırsa ama anlıycağım şekilde :D

sıralının motora zararı yok demelerinin sebebi; motor ısındıktan sonra lpg ye geçebilmesi; ancak çoğu insan kışın aracın ısınması uzun sürdüğü için; geçiş derecesini düşürerek biran evvel lpg ye geçmek istiyor; dolayısıyla bence çok ta zararsız değil sıralı lpg; normal lpgyi de motor sıcaklığı 30 derecenin üzerine çıkınca kullanmaya başlarsanız onunda zararı olmaz; araç soğukken kullanmanın sakıncası ise; soğukta regülatörün lpgyi tam buharlaştıramamasından dolayı,pistonların üzerinde balmumu gibi bir kaplama oluşturması ve pistonu yağlanabilirliğini azaltmasıdır....

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
bence şehir efsanesi 130-140 lira yakan araba kaldı mı gaz kaç para allahınızı severseniz arkadaşım sorun yoksa hiç elletme macera mı arıyorsun

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arkadaşın kalosda var lpg acayip memnun dizel alıcakdı bu lpg de kurtarmassa dedi satıcam dizel alıcam lpg yi bağladı ben şu yakışın yarısına razıydım araba bir şey yakmaz oldu diyor benimde kafama yatıyor bazen yaptırıyım mıdiyorum sonra zaten araba az çalışıyor gerek yok diyorum :)

vectra1.6

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğru söyleniyor. arkadaşlara soruyorum araban ne kadar yakıyor diye. 150 kuruş diyor. benzin dahil mi? diye soruyorum. hayır benzin bunun içinde yok diyor. benzinle şehir içinde arkadaşlarında dediği gibi 150 + (50)-(60) = 200-210 kuruş yakar. bendede durum aynı 156 gaz 60 benzin gerisini sen hesapla.