OBD Yol Bilgisayarı Yakıt Tüketimi Doğru Gösteriyormudur ?

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamlar

OBD Portundan haberleşen cihazlar okunan bilgiler sağlıklı çalışıyor mu ?

Atıyorum 2004 Astra G 1.6 aracım ile 70km hızda cruise açınca düz eğimsiz yolda 2.5 LT lik anlık tüketimler gösteriyor,bu veriler benzin içindir tabi,araç lpg li 2.5LT benzin tüketimi olan yerde gazda kaç lt yakmış oluyor

Ayrıca 2.0TDI passatta dikkatimi çekmişti ayağımı gazdan çektiğimde viteste tüketim 0/0 LT yazarken kendi aracımda 0.8 0.9 yani rölantide yaktığı yakıtı yakmaya devam ediyor bu cutt off mevzusu astrada olmadığı anlamına mı geliyor ? Şmdidden Teşekkürler

Ekli dosyalar

• obd.jpg
    obd.jpg
    9.9 KB · Görüntüleme: 23

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astrada cut off yoktu bende 98cdsi vardı üzernde orj yol bilgisayarı anlık asla 0 göstermezdi..

100kmde 2.5lt pek gerçekçi değil doğru çalıştığını sanmam

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Astrada cut off yoktu bende 98cdsi vardı üzernde orj yol bilgisayarı anlık asla 0 göstermezdi..

100kmde 2.5lt pek gerçekçi değil doğru çalıştığını sanmam

2.5lt anlıkta bazen görünüyor,ama genel ortalama İstanbul içi 8 9LT

2.5 gibi rakamlar sadece 70km ve altı hızlarda cruise kontrol ile deneme amaçlı yaptığımda yakalanan rakamlar,uzun yol deneyemediğim için bilemiyorum fakat 67 KM ile sabitlenip bu şekilde gidilse genel ortalamada 4 5 lere düşmeye başlıyor bu hızla yol alınmaz ayrı mesele fakat yıllardan beri merak ettiğim bişeydi aracın hangi hızlarda tüketimin ne alemde olduğu,2.5lt yakması mümkün değil tabii ki =) fakat cihaz gayet sağlıklı çalışıyor gibime geldi ilk çalıştırmada 1.3 rölanti yakıtı,motor ısınınca 0.7 ye düşüyor hiç yol bilgsyarı olan astra kullanmadığım için kıyaslıyamıyorum bu rakamları ama bilen arkadaşlar vardır elbet

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sıcak motor rolantide 0.7 normaldir. düz yolda sabit hızda 2.5 imkansızdır. tahminim 70 km hızla sabit giderken 5,5-6 göstermeli

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg sistemi nasıl çalışıyor bilmiyorum ama sorun galiba o ilk çalıştırma motor soğuk iken benzinde olan yakıt ortalamasını lpg ye geçince yapılan yol ortalamasına vuruyordur onun için yakıt ortalaması 2,5lt görünüyor yani benzin ortalaması o..lpg yi ortalamaya vurmuyor