Odak Opelsizasla indirimi ve Mobil 1 Yağ sorunu

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2012 model Opel Astra J 1.3 dizel  araç sahibiyim.
Aracımın ilk bakımını yaptırmak için forum üyelerine indirim yapıldığı için Opel Odak Servisi ile görüştüm.
İndirim sonucunda kesin bir rakam verilememek ile beraber 500-520 lira arasında bir tutar olacağı hakkında bilgi aldım.
Bakım ile ilgili randevu almak için daha sonra tekrar aradım. Bu arada aracımda tam sentetik Mobil 1 yağ kullanılmasını istediğimi belirttim.
Odak servisi Opel'in önerdiği yağ olan GM markasından başka bir yağ kullanamayacağını söyledi, başka bir yağ kullanılır ise motor ile ilgili
problemlerde garanti vermeyeceğini söyledi. Israr etmem üzerine bir kağıt imzalamam şartı ile bu yağı koyabileceklerini söylediler.

Ben de bu konuyu araştırmaya başladım.

Sonra araştırmaya başladım Aracımın kullanım kitapçığında bile Dexos2  olan herhangibir yağ kullanılabileceği gayet açık belirtiliyor marka verilmeksizin.
qrluw.png

Daha sonra MObil 1 yağı ile ilgili Mobil Oil Türk A.S. arayıp durum ile ilgili  teknik servise danıştım.
Teknik servisteki arkadaşlar aracın garantisini etkilemeyeceğini üretici onayına sahip olduklarını söyledi. Ve bunu ile ilgili bana bilgilendirici bir belge gönderdi.

[img=754x600]http://s1307.hizliresim.com/1c/t/qrlzh.png[/img]

Opel Odak Servisi'ni birazcık fazla kar edecek diye müşteriyi kandırmaya çalışmasından dolayı kınıyorum.
İstediğin yağı sen servis olarak koyabilirsin tavsiyede edebilirsin fakat Müşteriyi garantiyi bozar diye kandırmak ısrar edincede
korkutmak için kağıt imzalatırız gibi laflar etmek hiç hoş değil.

Servislerin artık eğitimli insanlar ile çalışmasını temenni ediyorum.

Ayrıca Opelsiz asla indirimi falan yalan arkadaşlar önce bindirip sonra indiriyorlar.

Bakımımı Mobil 1 yağ ile 500 tl ye pek sevmesem de Opel Balkan' da yaptıracağım.

dreamofice

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Opel Odak Opelsizasla indirimi ve Mobil 1 Yağ sorunu

Balkan 500 fiyat verdiyse gayet iyi ben araci oradan almama ragmen 515 fiyat verdiler bende yolumun ustunde olan aydin surtasda 490tlye yaptirdim simdi baktim gm yag kullanmislar 5w-30 dexos2 diye bir sey , yagdan falan anlamam ama kotude degildir herhalde , benim bakima balans ayari ve balata spreyi&sarf malzeme de dahil.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

dreamofice link' Alıntı:
Balkan 500 fiyat verdiyse gayet iyi ben araci oradan almama ragmen 515 fiyat verdiler bende yolumun ustunde olan aydin surtasda 490tlye yaptirdim simdi baktim gm yag kullanmislar 5w-30 dexos2 diye bir sey , yagdan falan anlamam ama kotude degildir herhalde , benim bakima balans ayari ve balata spreyi&sarf malzeme de dahil.

Kötü yağ değildir  Gm dexos 2 belki fakat tam sentetik olması önemli.
Asıl mevzu ise servisin yanlış bilgi vererek kullanıcıyı savsaklaması forumdaki insanları indirim yapıyorum diyerek kandırması.

nuralk341

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yağ ile ilgili bir şey de ben söylemek istiyorum. araçlarımızın kitapçığında filtre değişimi ile beraber (1.3 cdti için) 3.2 lt yağ aldığı yazıyor. 15000 bakımını ben odakta yaptırdım. foruma indirim yapılıyor diye. araca 4 lt yağ koymuşlar (gm) bir güzel de faturalamışlar. ama ben o anda dükkat etmemiştim. bir ara aracın yağına bakayım dedim. baktığımda yağ max çubuğunun epey üzerinde idi. ama bu bakımdan yaklaşık olarak 7-8 bin km sonra idi. neyse eczanden aldığım serum hortumu ve büyük boy şırınga ile aracın yağ çubuğunun olduğu yerden yaklaşık yarım lt yağ çektim. yağ çubuğunun max çizgisine geldi.

1 hafta önce karter muhafazaya kaçan taşları elimle çıkarabilirmiyim diye elimi oralara soktuğumda elime motorum altından yağ geldi. muhtemelen fazla konulan yağ motor biryerlerden atmış.

diyeceğim şudur ki fazla yağın motora zararı olduğu kesin. daha önce corsa aracım vardı. cdti. onda da başka servis aynı şeyi yapmıştı. ne yapmaya çalışıyor bu dingiller anlamış değilim. 3.2 max yağ alan araca niye 4 lt koyuyorsun be öküz. fazla parayı geçtim arabama zarar veriyorsun yawwwww

not : odak opelin yaptığı indirimi büyün bayiler yapıyor zaten haberiniz olsun. pazarlık yapın.

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Forumdaki bazı arkadaşlar Gm yağın Petrol ofisinden doldurulan yağ olduğunu söylüyor.
Adam işine gelince Mobil 1 yağ garantini bozar diyor işine gelince ucuza aldığı yağı ağzına kadar dolduruyor sizden daha fazla para almak için.
Gözünüz doysun zaten 50 liralık yağı iki katı fiyatına satıyorsunuz insanlara.
Bundan kötüsü ise servis çalışanının dürüst olmaması. Sitemizde yere göğe sığıdırılamayan bu insanlara nasıl güveneceğiz.

Opel Odak'ın sitemiz üyelerine yaptığı indirim falan yok.
Arkadaş Doğru söylüyor zaten diğer servislerde yapıyor bu indirimi.
İndirim yapıyormuş gibi davranıyorlar sadece.

yağmur06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sohayli link' Alıntı:
Forumdaki bazı arkadaşlar Gm yağın Petrol ofisinden doldurulan yağ olduğunu söylüyor.
Adam işine gelince Mobil 1 yağ garantini bozar diyor işine gelince ucuza aldığı yağı ağzına kadar dolduruyor sizden daha fazla para almak için.
Gözünüz doysun zaten 50 liralık yağı iki katı fiyatına satıyorsunuz insanlara.
Bundan kötüsü ise servis çalışanının dürüst olmaması. Sitemizde yere göğe sığıdırılamayan bu insanlara nasıl güveneceğiz.

Opel Odak'ın sitemiz üyelerine yaptığı indirim falan yok.
Arkadaş Doğru söylüyor zaten diğer servislerde yapıyor bu indirimi.
İndirim yapıyormuş gibi davranıyorlar sadece.

aynen öyel hocam boşuna dememişler her zaman yabancı bildiğin ani tanımadığın kişiler daha iyidir boşuna dememişler dost kazığı diye...

sohayli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yağmur06 link' Alıntı:
aynen öyel hocam boşuna dememişler her zaman yabancı bildiğin ani tanımadığın kişiler daha iyidir boşuna dememişler dost kazığı diye...

Aynen öyle, iyi ki Mobil 1 koymuyoruz dedi de arayıp başka bayilerden fiyat sordum.
Yoksa istemediğim yağ ile daha pahalıya  bakım yapacaklardı indirim yapıyoruz diye.

batigol1907

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Odak Opelsizasla indirimi ve Mobil 1 Yağ sorunu

yağ konusu yapılan işlemler konusunda odaktan memnunum ama indirim konusunda kesinlikle doğru söylüyorsunuz ben de 30000 bakımını yaptırmadan önce bir kaç yeri aradım en pahalı fiyatı çektiler 600tl ile ama forum indirimi 550 tl olur dediler fakat diğer bayiler direk 550 tl dedi.

tunc1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar, Bu kadar yorumlara açıklık getirmek istedim.
Hiç bir şekilde savunma değildir.Ne amaçla bu kadar yargısız infaz yaptığınızı bilmiyorum.beni arayıp mobil yağını sorduğunuzda kullanmadığımız için yorum yapmadım ve biz opel in yollamış olduğu gm yağı kullandığımızı ilettim.sorun varmı yok.Başka yağ kullanıldığı zaman müşterimize araç garanti süresinde iken motorda oluşabilecek arızalarda yağ kaynaklı olması durumunda garantiye giremeyebileceğini ilettim.Bu aramızda geçen konuşmalarda yanlış veya yalan birşey varmı?
İndirim konusu ise opel in yedekparça numaraları
Türkiye nin heryerinde aynıdır fiyat konusunda değişme olasılığı yoktur.Sadece il olarak çalışma ve yaşam sıtandartları arasında farklılık gösterir.

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaslar servisin kullanmadigi urunu siz kendiniz servise goturup bu urunu kullanin derseniz sorumluluk kabul etmemekte dogal olarak haklilar.
Hatta cogu servis disardan getirilen urunu kullanmaz.
Firmanin onay verdigi orjinal urunu kullanirlar aksi takdirde fabrika araci garanti disina cikarabilir. Servislerde kendini garantiye almak icin boyle bir prosudur uygulamasi normaldir.