ODAK'tayım PASTA CİLA VE BOYA KORUMA

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ODAK'tayım PASTA CİLA VE BOYA KORUMA

ozgun88 link' Alıntı:
Güle güle kullan kardeşim bakım güzel şey :)

Birde neler yapıldı aracına ve ne kadar sürdü acaba?

Sağol Özgün

Pek anlamam ama aktarabildiğim kadar aktarayım
Temiz olan araca Önce bir kimyasalla harç ( evet araç park halindeyken kaldırım yapan belediyenin neden olduğu sıçrama şeklindeki harç ) vs temizlendi, sonra iki arkadaş polisaj makinası ile pasta uygulamaya başladılar 2-3 dk da bir polisaj makinasının ucundaki keçeye basınçlı hava tutup özelliğini yeniden kazandırdılar, bir saatten fazla bir süre bu işlem sürdü, sonra polisaj makinasının ucundaki keçeyi değiştirdiler ve işleme aynen devam ettiler bir süre sonra bu işlemde bitince aracı yıkamaya aldılar güzelce yıkandıktan sonra kurulandı ( motor özel bir kimyasalla temizlendi ) sonrasında boya koruma malzemesi uygulandı ve bir süre kurumaya bırakıldı. Sonrasında ise ben aracın yanından ayrılmıştım yarım saat kadar sonra araç teslim edildi. İşlem 3 saat gibi bir zaman aldı. Malesef bakım konuları hakkında bilgim yok ancak sonuçtan çok memnunum.

Emrah64

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
i.hizliresim.com

OGOKTAS link' Alıntı:
Sağol Özgün

Pek anlamam ama aktarabildiğim kadar aktarayım
Temiz olan araca Önce bir kimyasalla harç ( evet araç park halindeyken kaldırım yapan belediyenin neden olduğu sıçrama şeklindeki harç ) vs temizlendi, sonra iki arkadaş polisaj makinası ile pasta uygulamaya başladılar 2-3 dk da bir polisaj makinasının ucundaki keçeye basınçlı hava tutup özelliğini yeniden kazandırdılar, bir saatten fazla bir süre bu işlem sürdü, sonra polisaj makinasının ucundaki keçeyi değiştirdiler ve işleme aynen devam ettiler bir süre sonra bu işlemde bitince aracı yıkamaya aldılar güzelce yıkandıktan sonra kurulandı ( motor özel bir kimyasalla temizlendi ) sonrasında boya koruma malzemesi uygulandı ve bir süre kurumaya bırakıldı. Sonrasında ise ben aracın yanından ayrılmıştım yarım saat kadar sonra araç teslim edildi. İşlem 3 saat gibi bir zaman aldı. Malesef bakım konuları hakkında bilgim yok ancak sonuçtan çok memnunum.
abi bakım yapılırda memnun kalınmaz mı en cok sevdigim şey araca bu tür uygulamaların yapılması kendim 3 ay da bir yaparım ama dediğin gibi 3 saat sürüyor ama deger sonuc her zaman ki gibi on numara kazasız belasız çiziksiz günlerde kullan inşallah

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Emrah64 link' Alıntı:
abi bakım yapılırda memnun kalınmaz mı en cok sevdigim şey araca bu tür uygulamaların yapılması kendim 3 ay da bir yaparım ama dediğin gibi 3 saat sürüyor ama deger sonuc her zaman ki gibi on numara kazasız belasız çiziksiz günlerde kullan inşallah

Sağol Emrah İst da yaşıyorum ve şirket aracı kullanıyorum,geçen sene Temmuz'da sıfır gelen araç 45bin oldu, o yüzden boş zamanlarımda pek araca bulaşmıyorum :) 10 yıl önce araç temizlemelerden bakımdan nefret edeceğimi birisi söylese kafayı yemiş derdim ama malesef şuanki durum bu. Bence çok şanslısın, aracına bu tarz uygulamaları yapan arkadaşları imrenerek takip ediyorum, Ayrıca bakımlı araç gerçekten kendine aşık ediyor  greatt

ercan_0636

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

general_Applause
Özdemir hocam güle güle iyi yollarda kirlensin.....burdan bile insanın gözleri kamaşıyor.binadaki tesisat sorunu da hallolduysa sorun yok. bravoo

OGOKTAS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ercan_0636 link' Alıntı:
general_Applause
Özdemir hocam güle güle iyi yollarda kirlensin.....burdan bile insanın gözleri kamaşıyor.binadaki tesisat sorunu da hallolduysa sorun yok. bravoo

Sağol Ercan abi, tesisat olayıda halloldu artık gönül rahatlığıyla park ettim, geçen ay yıllık bakımı da yapmıştık artık umarım 1 yıl ekstra masraf yapmayız :)

nihat1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

֖zdemir araç kendine gelmiş eli yüzü açılmış  greatt
iyi günlerde kazasız belasız şu vatan hainlerden uzak kullanmak nasip olsun inşallah  ;)

Yasin901

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sonuc gayet parlak olmus

Ankarada yaptırmak isteyen olursa DBYdetailing gözü kapalı gitsinler, Berkay abi işinde gayet proftur ve kendi arabası gibi ilgilenir, 3 yıldır tanıyorum kendisini çok geliştirdi, bir forum üyesi olarak tavsiye ederim

NumberZOne

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt:

İşlem sonrası resimler güzel görünüyor. Net konuşmak için detaylı incelemek lazım...

Herhangi bir yerde 300lira civarı ücretle, meguiars pasta üzerine likid wax atarak birkaç aylığına aracı parlatmaktansa; aracın durumuna göre 300-600 liraya, nano ürünler ile 1 yıla yakın koruma sağlayabilirsiniz.

DBY Berkay, işini layıkıyla yapan bir arkadaş. Ankara' daki arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.