Öğretmen İçin...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Memur zammı Haziran'a da yetişemeyebilir !

Toplu sözleşme yasa tasarısının Meclis Genel Kurulundan geçti.Tasarıya göre, Kanunun Resmi Gazetede yayımlanması sonrasında, 1 ay içinde toplu görüşmelere başlanacaktır. Bu görüşmeler ise, kanuna göre 1 ay sürecektir. Dolaysıyla bu Kanun, Cumhurbaşkanı tarafından bugün onaylanıp 6 Nisan 2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlanmış olsa dahi, 6 Mayıs itibariyle görüşmelere başlanacak ve 6 Haziran'a kadar görüşmeler devam edebilecektir.
--------------------------------------------------------------------------------

Bir ülke düşünün, Dünya'da büyümede 2. sırada(!), Avrupa'da lider herkes batıyor o uçuyor böyle fırıl fırıl, enflasyonu tek hanelerde, enflasyon paketinde pinpon topu, bahçe hortumu, veterinerlik hizmetleri, flüt gibi temel ihtiyaçları (!) olan... Ve tüm bunlara inanan övünen insanlardan oluşan bir ülke... Ve bu güzel ülke memurlarına 6 ay olmuş ama hala zam yapamamış.... Ne güzel bir ülkeyiz biz ya...

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Haziran ya da Temmuz'da toplu olarak elimize birkaç kuruş geçer. Bu da bizim camianın gözünü boyar. Olur biter. Dert ettiğiniz şeye bakın. :)

Göz boyamada ustalık dönemi yaşanıyor. Bunu mu beceremeyecekler?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aramızdaki EBS'lilerin toplu sözleşme ve zam meselesine bakış açısı nasıl acaba?

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Aramızda EBS'li olmadığı kanısına varıyorum.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Eğitim Bir-Sen :)

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Kendine onuncu köyü ara bence!.. :)

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Adana'da yaz tatilinin 15 Temmuz ile 15 Ağustos arasında yapılacağı, diğer zamanlarda seminer olacağı şeklinde bir emir gelmiş diye duydum.

Adanalı arkadaşlar böyle bir şey duydunuz mu, aslı astarı var mıdır?

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Açıkçası sendikaya üye olmayı düşünmüyordum... 4 yıldır da hiç bir sendika beni üye yapmayı başaramamıştı... Dün itibarı ile "Eğitim-İş" üyelik formunu doldurdum teslim edicem hafta içi...
Afyonda müfettişler yaz tatilinde seminer yapamazlar yasanın değişmesi lazım dediler, anca 8 Haziran sonrası 30 Hazirana kadar veya 1 eylülden sonra okullar açılana kadar verilir yeni sistem müfredat vs. ile ilgili şeyler dediler...