Öğretmen İçin...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüm meslektaşlarıma huzurlu, fişek gibi öğrencileri olan (zeka anlamında :D ) sorunsuz bir eğitim öğretim yılı diliyorum...
o değil de eğitim - öğretim ödeneği yatsa iyiydi :D

godek1978

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rotasyon yine hortladı arkadaşlar.Hakkımızda hayırlısı...

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende teknik öğretmenim, elektrik öğretmeni :)
Okulda çekemiyorlar beni ya :)
Bilişim geçen yıldan beri ataması iyi. Ve artacak deniliyor, kademeli olarak zorunlu olmaya başladı sanırım.

Cherkess

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yok mu resim öğretmeni zümrem ?
Bakıyorum da devlet kurumlarında MEB den dandik sistemsiz ve deneme tahtasına dönmüş kurum yok. Her an herşey olabilir. Şahsen öğretmen olduğuma pişman oluyorum zaman zaman. Sizde de pişmanlık duyan var mı. Bu kadar şevk kırıcı bir kurum var mı. Idealizm i törpüleyen çalışanını körelten ve Yıldıran bir kurum bence yok.

Özgür Kızılkaya

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende teknik öğretmenim, elektrik öğretmeni :)
Okulda çekemiyorlar beni ya :)
Bilişim geçen yıldan beri ataması iyi. Ve artacak deniliyor, kademeli olarak zorunlu olmaya başladı sanırım.

Hazro'da durumlar nasıl :)

Önü asla kapanmayacak bir bölüm ama eğitim Türkiye'de politikalarla yönetildiği için kadro sıkıntısı bitmez. Geçen sene 5-6 lara zorunlu ders getirilince 1600 ağustos ataması bu dönem 1100e düşürüldü. Eğitim öğretimin başladığını, açılan yerlerdeki komik ders saatlerini saymıyorum bile.

Odtü'yü bilmiyorum ama bazı üniversiteler inisiyatif alıp farklı ders programı uyguluyor. Normal böte mezunlarının o eğitimle özelde şansı yüksek değil. Naçizane tavsiyem ilk iki yılda uzmanlaşılacak alan seçilip bu alana yüklenmek. Herşeyden biraz biraz özelde para getirmiyor maalesef. Özelde tutturabilen de devlete dönüp bakmıyor. :)

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hazro'da durumlar nasıl :)

Önü asla kapanmayacak bir bölüm ama eğitim Türkiye'de politikalarla yönetildiği için kadro sıkıntısı bitmez. Geçen sene 5-6 lara zorunlu ders getirilince 1600 ağustos ataması bu dönem 1100e düşürüldü. Eğitim öğretimin başladığını, açılan yerlerdeki komik ders saatlerini saymıyorum bile.

Odtü'yü bilmiyorum ama bazı üniversiteler inisiyatif alıp farklı ders programı uyguluyor. Normal böte mezunlarının o eğitimle özelde şansı yüksek değil. Naçizane tavsiyem ilk iki yılda uzmanlaşılacak alan seçilip bu alana yüklenmek. Herşeyden biraz biraz özelde para getirmiyor maalesef. Özelde tutturabilen de devlete dönüp bakmıyor. :)

Hazro? Kovdular beni ordan :)
Milli eğitimin hatası yüzünden norm fazlası oldum. (Dilekçemi kaybettiler). Telafi etmek içinde norm fazlası ataması ile Çınar'a gönderdiler. Çok şükür şimdi çok iyiyim. Merkeze 30km, araç sıkıntısı 0 :) Ders saatim fazla, hatta yetmiyor ücretli istedik. İstersem full ek ders alabiliyorum şu an:)
Nitekim Allah yüzümüze güldü :)