OGS'den Kaçak Geçişler [Resimli]

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne kadar beleşci oldugumuzun resmi. Ondan sonra buradan cıkıp cumaya giderler
oruc tutar namaz kılarlar. Bu resmen hırsızlık kul hakkı yeme. İşde bunlar kendilerine
musluman derler. Yazık yaw

Ne alaka? Namaz kılmak farz. bu dünyada kılmazsan ahirette zaten tamamlayacaksın borçlarını ;) sen namazını kul orucunu tut cumaya git borcunu öde . ondan sonraki kul hakları olayı farklı. 2 konudaki mesajlarınız hep sapla samanı karıştırmak. allah ıslah etsin...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar dikkatinizi çekerim, kimse bir toplumun tamanını yargılamıyor, her zaman eleştirilenler konunun asıl kahramanlarıdır. Evet bu tür harekette bulunanları tasvip etmiyoruz, maalesef ülkemizdeki namuslu dürüst insanlar, bu hırsızların yaptıklarının diyetini bizzat ödüyorlar (mesela kaçak elektrik gibi) dürüst namuslu insanlara yazık günah değil mi? Kimse kusura bakmasın ben bir hırsızın, kul hakkı yiyen bir kişinin saf tutmasını şık bulmuyorum (ibadetinin kabul olup olmadığını hakkında fikir yürütmek ise bana düşmez).

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bencede sevabı günahı tartışma yeri burası değildir.O işin ayrı bir boyutu.
Benim konuyu açmamdaki sebep toplum bilinci ortada, buradaki sürücüler eminim dışardakilerden daha bilinçlidir buna inanıyorum ama fotoğraftakilerde bizim komşumuz,esnafımız,arkadaşımız bu insanlar çevremizde bu insanlar aramızda yaşıyor bu davranışı kabullendince ses çıkarmadıkça bunlara yaptırım uygulanmadıkça da böyle yapmaya devam edecekler..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Hatta bu tür davranışları adet haline getiren sahtekarlar iyi bir şey yapmışlar gibi sağda solda yedikleri haltı ballandıra ballandıra anlatırlar.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Bencede sevabı günahı tartışma yeri burası değildir.O işin ayrı bir boyutu.
Benim konuyu açmamdaki sebep toplum bilinci ortada, buradaki sürücüler eminim dışardakilerden daha bilinçlidir buna inanıyorum ama fotoğraftakilerde bizim komşumuz,esnafımız,arkadaşımız bu insanlar çevremizde bu insanlar aramızda yaşıyor bu davranışı kabullendince ses çıkarmadıkça bunlara yaptırım uygulanmadıkça da böyle yapmaya devam edecekler..

Toplum tepkisiz kanı çekilmiş bir durumda yaşamaya başladı. Arada tepki göstermek isteyenler olması durumunda dokuz yerinden bıçaklanıp yol kenarına atıldığını hatırlatmak isterim...

Geçenlerde haberlerde emniyet şeridini işgal eden birine tepki gösteren vatandaş yanılmıyor isem bıçaklanarak öldürüldü... işte durum böyle olunca gerçek mana da tepki koymak isteyen vatandaş da can korkusundan sesini çıkaramaz oldu. Gel de bu ülke de tepki göster...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben balık baştan kokar diyeyim siz anlayın.....Sonra siyaset oluyor....

djkelaj

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş yanında su balon patladan sacma atan tabanca taşır, sanırsam oyuncak statüsünde oldugundan suc degil ama tabanca aynen gercek gibi buyuklugu ve
belinde onu gören "aman abi pardon " diyip anında uzayıveriyor diyor. Tabi karşısındakinde
gercegi varsa o zaman zaten kimse yardımcı olamaz. Bana dedigi bu oyuncak tabanca
sayesinde ki o attıgı bilya allah korusun kalbe atılsa öldürebilir bile ama nasılsa sanırım
hala oyuncak tabanca statüsünde, onun sayesinde bircok maganda istesem ayagımı
öpecek duruma geldi dedi.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaş yanında su balon patladan sacma atan tabanca taşır, sanırsam oyuncak statüsünde oldugundan suc degil ama tabanca aynen gercek gibi buyuklugu ve
belinde onu gören "aman abi pardon " diyip anında uzayıveriyor diyor. Tabi karşısındakinde
gercegi varsa o zaman zaten kimse yardımcı olamaz. Bana dedigi bu oyuncak tabanca
sayesinde ki o attıgı bilya allah korusun kalbe atılsa öldürebilir bile ama nasılsa sanırım
hala oyuncak tabanca statüsünde, onun sayesinde bircok maganda istesem ayagımı
öpecek duruma geldi dedi.

Osman abi konu ile alakasını çözemedim ya.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Dizilerde oynayan Deniz Uğur'un eski eşi yazlığında tatil yaparken gürültü yapan komşusu ile münakaşa ediyor, münakaşa sonu kavga çıkınca kuru sıkı silahı ile karşı taraftakileri korkutmaya çalışıyor, karşı taraftan birisi silahı gerçek sanarak yanında taşıdığı gerçek silahla adamı vurmuştu. Yani gecenin karanlığında veya olayın akışı nedeniyle silahın oyuncak olup olmadığına kimse dikkat etmez, yanında gerçek silah varsa çeker adamı vurur üstelik bu durum nefs-i müdafaaya bile girer ;).

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Dizilerde oynayan Deniz Uğur'un eski eşi yazlığında tatil yaparken gürültü yapan komşusu ile münakaşa ediyor, münakaşa sonu kavga çıkınca kuru sıkı silahı ile karşı taraftakileri korkutmaya çalışıyor, karşı taraftan birisi silahı gerçek sanarak yanında taşıdığı gerçek silahla adamı vurmuştu. Yani gecenin karanlığında veya olayın akışı nedeniyle silahın oyuncak olup olmadığına kimse dikkat etmez, yanında gerçek silah varsa çeker adamı vurur üstelik bu durum nefs-i müdafaaya bile girer ;).

Acun Ilıcalı'ya söyleyeceğim beni Dominik Cumhuriyetinde olan adalardan birine bıraksın en azından orada doğal sebeplerden ölürüm. Ülkemizde artık yaşamak tesadüf oldu. Erkeklerin yaşaması tesadüf kadınlarımızın işi daha zor hem tesadüf yaşayacaklar birde tecavüze uğramayacaklar... hey güzel ülkem hey....:(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...