Oksijen sensörlerinin ikiside bozulmuş

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Oksijen sensörlerinin ikiside bozulmuş

Sensörler değişti sorun çözüldü, alttaki sensör hafif yamulmus altını surttugumde oldu herhalde

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com

İlker16 link' Alıntı:
Sensörler değişti sorun çözüldü, alttaki sensör hafif yamulmus altını surttugumde oldu herhalde

Geçmiş olsun sevindim :) inşAllah biz karşılaşmayız böyle sorunlarla :)

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yalnız bi gariplik var sanki yakıt arttı gibi s.dışı normalde 7-7.5 yakardi bugün 8.5 yaktı .birde kapıları kilitlediler baktım sağ taraf kapı kolu led sonmuyor, açtım kapadım falan bu sefer vites ışığı teyp isiklari kapı kolu isiklari yanık kaldı , biraz daha aç kapa yaptım. Şuan düzeldi. Geçen günde serviste araç çalışır durumda baktım şoför hariç 3 kapiyi kilitlemiş
Anlamadım gitti , şimdi düzeldi

Birde oksijen sensöru değişimi sonrası bi ayar yapmak gerekirmi? Bosch servisi aradım usta sensöru yeni değiştirdik biraz kullan yakıt düzelir dedi , pek inanmadım .

hasanacar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

İlker16 link' Alıntı:
Dün arıza ışığı yandı (Benzindede lpg dede ayrı ayrı sondurtturup denedim 2 sindede yanıyor) ,servise gittim test falan yaptılar lpgden deyip lpgciye gönderdiler ,lpgci baktı ayarlar tam ,tekrar opele gittim tekrar baktılar 036-038-040 hataları varını görmüşler 2 oksijen sensörüde arızalı değişmesi gerekmiş nekadar diye sordum 1.100 tl imiş Maaşallah .Neyse sonra biraz araştırdım ,bosch carda bosch marka sensorlere 250 tl dedi ,internette ise yine bosch marka sensorler 170 tl .İnternetten alıp kendim bi ustaya taktıracam ,yalnız araba 33.000kmde daha sensorlerin bozulması cok erken değilmi?
Oksijen sensörlerini daha önce değiştiren varmı?
sensörü değiştirme aşamasında araç anahtarı kontağa takılı olmaması şeklinde okumuştum

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

mucahitduran link' Alıntı:
Geçmiş olsun sevindim :) inşAllah biz karşılaşmayız böyle sorunlarla :)
Teşekkürler , bilgi olsun , serviste aynı parça 1100 tl + işçilik.   Boshta 260 tl

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hasanacar link' Alıntı:
sensörü değiştirme aşamasında araç anahtarı kontağa takılı olmaması şeklinde okumuştum
Kontak takilimiydi hiç dikkat etmedim

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Kapı kolu.led ışık yanık kalıyordu,bugün denedim biraz bekledikten sonra kapandı  enson o kapanıyormuş