Oksijen sensörü arıza belası

cmlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 2013 ekim çıkışlı h kasa. Aracı alalı 1 yıl olmadı ancak servise oksijen sensör arızası için 3 defa gittim ve her defasında değiştiğini söylediler ancak arıza ışığı tekrar yanıyor. Arızanın neden olduğuna dair servis net bir cevap vermiyor bilgisi olan var mı neden sürekli arıza verir bu parça ????

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracım 2013 ekim çıkışlı h kasa. Aracı alalı 1 yıl olmadı ancak servise oksijen sensör arızası için 3 defa gittim ve her defasında değiştiğini söylediler ancak arıza ışığı tekrar yanıyor. Arızanın neden olduğuna dair servis net bir cevap vermiyor bilgisi olan var mı neden sürekli arıza verir bu parça ????

lpg yoksa araçta parça benim bildiğim 100.000km civarı dayanır... lpg varsa çabuk bozulabiliyor... ayrıca parça arızasımı yoksa yakıt karışımı düzensizde o yüzdenmi arıza veriyor?
hava yakıt karışımının bozuk olmasıda belki biliyorsunuzdur bir çok sebebi olabiliyor. en basitinden kötü benzin. sonrasında ateşleme sistemi arıza veya zayıflığı.eksozdaki herhangibir en ufak kaçak dahi arıza verdirebilir oksijen sensörüne.
bence arıza kodu ne veriyor araç onu sorun.sonrasında 1. sensörmü 2. mi? arıza veren.

sedat kara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracim da 2013 model h kasa sedan. 3 defa oksijen sensoru icin gittim servise. 2 sinde degistirdiler birinde temizledik dediler. Bana yakitta solvent karisimi oldugu icin bu durum oluyor kurum yapiyor dendi.shell den 97 oktan aliyordum sonra opet 95 oktana dondum bi daha yanmadi lamba.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yeni araçta kötü yakıttan dolayı bozulur bu parça. Kendi aracımda da garantiden bir sefer değişmişti.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
On senelik 35.000 km de olan araçta da aynı sorunu yaşadık, araç bir kere kaldırıma çıkmıştı, biz arızayı ona bağladık. Bir iki kere temizledim, araç yaklaşık 3000 devri geçmediği sürece sorun çıkmadı ama 3000 devirden sonra tekrar arıza lambası yakıyordu, sonunda değiştirdik bu dertten kurtulduk.

cmlylmz

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
lpg yoksa araçta parça benim bildiğim 100.000km civarı dayanır... lpg varsa çabuk bozulabiliyor... ayrıca parça arızasımı yoksa yakıt karışımı düzensizde o yüzdenmi arıza veriyor?
hava yakıt karışımının bozuk olmasıda belki biliyorsunuzdur bir çok sebebi olabiliyor. en basitinden kötü benzin. sonrasında ateşleme sistemi arıza veya zayıflığı.eksozdaki herhangibir en ufak kaçak dahi arıza verdirebilir oksijen sensörüne.
bence arıza kodu ne veriyor araç onu sorun.sonrasında 1. sensörmü 2. mi? arıza veren.

aracım benzinli aldığımdan beri petrol ofisinden 95 oktan alırım çünkü kaldığım ilçede po dan başka istasyon yok diyebilirim bide ne olduğu belli olmayan markalar var onlardan hiç almadım arıza veren 1. sensör arıza kodu ise 1345 ile başlayan bi kod sanırım

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 23:39 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 23:35 ----------

On senelik 35.000 km de olan araçta da aynı sorunu yaşadık, araç bir kere kaldırıma çıkmıştı, biz arızayı ona bağladık. Bir iki kere temizledim, araç yaklaşık 3000 devri geçmediği sürece sorun çıkmadı ama 3000 devirden sonra tekrar arıza lambası yakıyordu, sonunda değiştirdik bu dertten kurtulduk.

abi önceki arabam broadwaydi sanayiden çıkmazdım dişimi sıktım bi opel aldık araç bir yaşını doldurmadı ve 8.850 km.de şimdi de servisi yol eyledik valla...