Oksijen sensörü arızalı mi?

oRHaN07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba aracim corsa b 99 x14xe motor kodlu.. aracin oksijen sensörü degeri 3.4 çıkıyor.. genel olarak araçta egzozda sürekli olarak agir bir koku var ve egzoz degerleride aşırı yuksek cikiyor.. co degeriydi sanirim 8falan veriyor.. aracimi 160 binde aldım şuan 183 binde.. acaba aracin oksijen sensörü mu arızalı yoksa katalizör falan mi iptal edilmiş? Bobin kablolar ve bujiler değişti ateşleme kaynakli bir sorun olmadigini düşünüyorum..

oRHaN07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ariza lambasi yanıp sönüyor aralıklı olarak 10dk yaniyor sönüyor 5dk sonra tekrar yanıyor.. karışımdan dolayı yapıyor olabilir.. servis kayit yok demişti.. katalizör öncesinde degilmi oksijen sensörü? Sensör değerinin yuksek cikmasi neden olabilir acaba?

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araçta LPG var mı

oRHaN07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Lpg var fakat olay benzindede yaşanıyor.. benzindede sensör degerleri ayni ve ariza ışığı yakıyor.. kat iptali yapilmissa oksijen sensörü yanıltıcı ile dogru karışım yollanmasinj saglayabilirmiyim? Veya oksijen sensorunu sokeyim mi?

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş aracınınlpg Ayarları düzgün yapılmadı ise uzun süre LPG zengin karışımda ise araç hava yakıt oranını dengelemek için devamlı sensörler yardımıyla kontrol edecek. Zengin karışımdan aracın enjeksiyon sürelerini yüksek tutuyor. Oksijen sensöründe yüksek okuyacaktır. Birde yağ yakma var ise yine yüksek çıkacaktır

oRHaN07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş aracınınlpg Ayarları düzgün yapılmadı ise uzun süre LPG zengin karışımda ise araç hava yakıt oranını dengelemek için devamlı sensörler yardımıyla kontrol edecek. Zengin karışımdan aracın enjeksiyon sürelerini yüksek tutuyor. Oksijen sensöründe yüksek okuyacaktır. Birde yağ yakma var ise yine yüksek çıkacaktır

Peki bana ne tavsiye edersiniz? Ne yapmam gerekiyor kafam cok karıştı.. araç çok aşırı yag yakmiyor 10binde 1litre falan eksiltiyor..

alemdarli46

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Peki bana ne tavsiye edersiniz? Ne yapmam gerekiyor kafam cok karıştı.. araç çok aşırı yag yakmiyor 10binde 1litre falan eksiltiyor..

En güzel yapılacak LPG ti iptal edip akü eksi kutubunu söküp sabaha kadar bekle. Daha sonra 150 km benzinde bin. Sonra LPG ayarı yaptırıp deneyebilirsiniz

oRHaN07

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En güzel yapılacak LPG ti iptal edip akü eksi kutubunu söküp sabaha kadar bekle. Daha sonra 150 km benzinde bin. Sonra LPG ayarı yaptırıp deneyebilirsiniz

Katalizör boş olduğu icin sensör yine yanlış değer okumayacak mi benzinde? Yine benzin enjeksiyon süreleri hatali olacak..

halit69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
araçlarımız aynı benimde katalizör dağıldı tırıltılı ses yapıyor ben aynı zamanda egr yide iptal etmiştim ondan sonra bazen 2500 3000 devir arası bazen ışık yakıyordu geçenlerde bujileri söktüm tel fırça ile temizledim o günden beri 7 gün oldu yakmıyor