omega su eksiltme sorunu

askinaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, sorun nereden bulamıyoruz görünürde bişey yok ama haftada 05-1 lt antifiriz eksiltiyor araba servis arabayı bırakacan 1-2 gün bakacaz diyor ama nerde evin içersine sığmıyor sığsa orayada arabayla gideceğim şimdi bir radyatör delik giderici bir katkı varmış onu eklersem ne olur bilgisi olan var mı? ben kalorifer tesisatından şüpheleniyorum.

EGR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muhakkak ya radyatörde ya da kalörüferde delik vardır. Belkide su hortumlarının kelepçesi de gevşemiş veya hortumlardan biri delinmiş olabilir. Önce sorunun kaynağı bulunmalı daha sonra çözüm yoluna gidilmeli. Delik büyükse katık işe yaramayacaktır.

psicomega

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkide 1 ayda 0.5lt eksiltiyo.. suya yağ karışmadıkca büyük problem olmaz.. kaloriferin hortumları motorun arka tarafında olduğu için görünmesi imkansız gibi bişey, cok zor. ama cok eksiltiyomuş kesin kacırdığı yer yeşil yeşil kurum bağlamıştır biraz incelense buluna bilir yerinizde olsam katkıyı denerdim..

caglar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar, sorun nereden bulamıyoruz görünürde bişey yok ama haftada 05-1 lt antifiriz eksiltiyor araba servis arabayı bırakacan 1-2 gün bakacaz diyor ama nerde evin içersine sığmıyor sığsa orayada arabayla gideceğim şimdi bir radyatör delik giderici bir katkı varmış onu eklersem ne olur bilgisi olan var mı? ben kalorifer tesisatından şüpheleniyorum.
Araçta lpg var mı?Bende de aynı sorun vardı.Arabayı bıraktığım yerde ertesi gin tabak büyüklüğünde ıslaklık vardı.Lpg nin T bağlantılarından kaçırıyormuş.Demir T boruyla değiştirdim dün.Artık eksilme yok

askinaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yaa benim arabada öyle damlatma falan yok bu sabah hava çok soğuktu sabah çalıştırdım hergünkü gibi yaklaşık 5 dakika ısıttım arabayı motorun direksiyon tarafından altlardan bir yerden buhar çıkıyordu

askinaslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benimkide 1 ayda 0.5lt eksiltiyo.. suya yağ karışmadıkca büyük problem olmaz.. kaloriferin hortumları motorun arka tarafında olduğu için görünmesi imkansız gibi bişey, cok zor. ama cok eksiltiyomuş kesin kacırdığı yer yeşil yeşil kurum bağlamıştır biraz incelense buluna bilir yerinizde olsam katkıyı denerdim..

yaa Nejat kardeş haa bu arabaya olan hastalığım olmassa o gidişi endamı olmassa ömrümü yedi bu araba benim. en küçük problemde servis 2 gün kalacak diyor ne bu ya kaputu bir açıyon iğne atsan yere inmez geçen bujileri değişin dedim abi 1 gün bırakacan dedi.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yaa Nejat kardeş haa bu arabaya olan hastalığım olmassa o gidişi endamı olmassa ömrümü yedi bu araba benim. en küçük problemde servis 2 gün kalacak diyor ne bu ya kaputu bir açıyon iğne atsan yere inmez geçen bujileri değişin dedim abi 1 gün bırakacan dedi.
Nasıl servismiş o öyle. Galiba servisin hizmet aracı yok, o nedenle senin arabayı kullanacaklar.:kop:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
radyatörlerde, hortumlarda, yedek su deposunda kaçak olabiir silindir kapak contası da problemli olabiir; lpg bağlantılarından kaynaklanabilir; tıkayıcı buhar olarak su eksilten çatlaklar için işe yarar ;denemekte bence sakınca yok; toz halinde olanları var fiyatı da 5 yt civarı olmalı; ama araç fan açma sevyesine gelmeden önce ışıkla kanalda altlı üztlü kontrol edilmeli; belki göze görünen bir kaçaktır; ufak çatlaklara antifiriz de etken olabilir....

tansugurler

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.egeopel.com
soğutma sistemine basınç uygulaması yapılırsa sorun hemen bulunur tabii o alet serviste varsa