Ön Cam Buğusunu Giderememe

OnUr_SofiA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi akşamlar,konuyu nereye açacağımı bilemedim yanlışlık yaptıysam kusura bakmayın arabayla işim olmadığı için bir kaç gün araba kapının önünde yattı.Bugün arabayla giderken cam buğusunu gidermek için fanı açtığımda ön camın hava üflemediğini farkettim.Hatta 5 10 dakikada bir durup ön camı silmek zorunda kaldım.Araba yattığı için biriken tozun filtreleri tıkayacağını düşündüm ama düşüncem doğrumudur?Üflememe probleminin başka bir açıklaması varmıdır?Şimdiden teşekkürler herkese

vcorvetttte

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Polen filitresini değiştirmek lazım. Bende vectra da aynı sorunu yaşamıştım.

isobln

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iç hava sirkülasyonu takılı kalmış olabilir, klima yı açmayı denedinizmi buğu nun daha çabuk giderilmesinde etkilidir.

OnUr_SofiA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Elektronik klima olduğu için cam buğusuna basınca klimayı devreye sokuyor yanılmıyorsam ama işin garibi yan camlara hava üflüyor, sadece ön cama üfleyen kısımdan hava gelmiyor. Yan kısımlar ön cama üfleyen kısımdan bağımsız değildir herhalde dimi?

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ortadaki havalandırmaları kapat, yanlardaki aynaları yan aynalara doğru yönlendir. sonra havayı camlara ver buğu olmuyor. eğer bu geçirmiyorsa havalandırmalarda sorun vardır. ya da dolmuştu usulü ile hallet. kolonyalı bir bezle camı sil ve hiç elleme.... bu da bir çözüm ama arız varsa onu tamir ettirmek en güzeli ve kesinlikle doğru olanı ...

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş nasıl denk geldi bak. Ben bugün yetkilideki servis şefiyle gırtlak gırtlağa girdik birbirimize bu sorun yüzünden. arabam 2002 astra elegance. bu arabayı 2002 de aldığımdan beri ön cama hava üflemiyor. arabanın içine üflediği sıcak havayla dakikalar sonra ön camı alıyordu yavaş yavaş. bugün servise gittim çok kafama takıldı bu. sordum bu niye böyle üflemiyo bu dedim. e abi işte klima motoru bozuk bunun dedi. e hocam bu digital kliamada ayaklara havaya ve yüze üfle tuşları var onlarda çalışmıyor. klimayı açıyosun hep sabit sağ-sol havalandırma panellerinden üflüyor. orta paneller hiç çalışmadı zaten 10 senedir dedim bide arka camı alıyor buhusunu dedim. bunun tuşlarının motoru kontrol ettiği elektriksel bir bölme var o arızalı dedi. eee motor değişecek 700 küsür lira dedi. niye bunu yapmadınız bunca zamandır dedim madem arızalı geldi bu bana. e söylememişindir bakımlara geldiğinde dedi. herşeyi beni arayıp sölüyonuz aracınızın bakımı bitti, ama şurasında bi sıkıntı var onuda halledelimmi araç burdayken diye bunu niye sormadınız ozaman senin ustanda arıza var deyince olay patladı. velasıl kardeşim akrabalarımda 7 kişide astrag var. hepsinde bi arıza var. ben hariç 3 ündede bu sıkıntı var. sakın yetkilide yeni motor taktırma özelde daha ucuz bilgin olsun kardeşim geçmiş olsun ikimizede :(((

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buğuya güzel ama soğuk bir çözüm öneriside benden olsun bari aracla haretket etmeden önce 1/2 dk kapı ack kalsın yolda giderkende eğer yukardaki gibi sorunu olan arkadaşlar camı cok az birşey acıp 1 dk felan sonra kapatsınlar camda buğu muğu kalmıyor havalandırmasında sorun olmayanlar ise buğunun gec gitmesine sinir olmasın acın klimayı çözsün buğuyu soğuk hava sıcaktan daha cabuk cözüyor :) :)

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş nasıl denk geldi bak. Ben bugün yetkilideki servis şefiyle gırtlak gırtlağa girdik birbirimize bu sorun yüzünden. arabam 2002 astra elegance. bu arabayı 2002 de aldığımdan beri ön cama hava üflemiyor. arabanın içine üflediği sıcak havayla dakikalar sonra ön camı alıyordu yavaş yavaş. bugün servise gittim çok kafama takıldı bu. sordum bu niye böyle üflemiyo bu dedim. e abi işte klima motoru bozuk bunun dedi. e hocam bu digital kliamada ayaklara havaya ve yüze üfle tuşları var onlarda çalışmıyor. klimayı açıyosun hep sabit sağ-sol havalandırma panellerinden üflüyor. orta paneller hiç çalışmadı zaten 10 senedir dedim bide arka camı alıyor buhusunu dedim. bunun tuşlarının motoru kontrol ettiği elektriksel bir bölme var o arızalı dedi. eee motor değişecek 700 küsür lira dedi. niye bunu yapmadınız bunca zamandır dedim madem arızalı geldi bu bana. e söylememişindir bakımlara geldiğinde dedi. herşeyi beni arayıp sölüyonuz aracınızın bakımı bitti, ama şurasında bi sıkıntı var onuda halledelimmi araç burdayken diye bunu niye sormadınız ozaman senin ustanda arıza var deyince olay patladı. velasıl kardeşim akrabalarımda 7 kişide astrag var. hepsinde bi arıza var. ben hariç 3 ündede bu sıkıntı var. sakın yetkilide yeni motor taktırma özelde daha ucuz bilgin olsun kardeşim geçmiş olsun ikimizede :(((
ben kesinlikle size katılmıyorum özel servis konusunda. 3 kuruş fazla verirsin yetkili servisinde yaptırırsın. başın dinç olur. 2001 model vectram daha bir kere özele gitmedi sürekli serviste ve bir sıkıntı olmuyor. özel servislere pek güven olmuyor. bu arabaya biniyorsan paraya kıyıp kendi opel yetkili servisine götürmekte çok büyük yarar var. kendi görüşüm bu yönde ...

OnUr_SofiA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun sanada kardeşim.Bende klima tuşlarında bir problem yok diğer şeyler sorunsuz çalışıyor sadece buğu giderme tuşuna bastığımda ön cama üflemiyor yan tarafların buğusu gidiyor.Bursa'da lodos olduğu zaman arabaya dolan tozlardan olabilir diye düşünüyorum ama tamda emin değilim.Dün arabayla çıktığımda deneme amaçlı buğu giderme tuşuna bastığımda ön cama yine üflemeye başladı.Kış bitimine doğru bakıma girecek artık o zaman nesi var nesi yok çıkacak..

echoes

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kesinlikle size katılmıyorum özel servis konusunda. 3 kuruş fazla verirsin yetkili servisinde yaptırırsın. başın dinç olur. 2001 model vectram daha bir kere özele gitmedi sürekli serviste ve bir sıkıntı olmuyor. özel servislere pek güven olmuyor. bu arabaya biniyorsan paraya kıyıp kendi opel yetkili servisine götürmekte çok büyük yarar var. kendi görüşüm bu yönde ...

valla kardeş senin bana katılmaman zaten normal evvelinden beri bize katılmazsınız siz o ayrı tabi :) ama yani yetkilide yaptırdığın bakımın faturasının altında yazan o küçük notu bi oku istersen;
Opel orjinal parçası değildir, müşterinin bilgisi dahilinde takılmıştır...
altına imzayı atıyor insanlar okumadan. Kocaelinde vw,audi,skoda,seat yedek parça ve özel servisiyim bende. Bu şartlarda yetkiliye götürdüm ama sonuç bu.
20 liralık parçaya 80 lira ödemek paraya gerçekten kıymak oluyor. ama zevkler,renkler tartışılmaz saygı duymak lazım...