Ön cam daki küçük çatlak

tountzai

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar aracımın ön camında küçük bir çatlak var sanki günden düne büyüyor gibi geliyor ( yaklaşık 2cm kadar ) ilk aldığımda da vardı. kaskonun ücretsiz cam değişim seçeneği var ( yıl sonuna kadar beklemeyi düşünüyorum )

a) bu bana sorun yaratırmı
b) en kısa yollu çözümü nedir

teşekkürler

odabasalparslan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kardeş Ankara'da bir camcı bu tür çatlakları ısıtarak onarıyormuş.Tam yerini bilmiyorum ama kardeşim orada görev yapıyor ve onun da başına geldğinde böyle halletmişti.

gkhnsezer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardesım hıc bulasma yan sanayı camlara....gt servise orjınal cam taktır zaten yılda 1 cam degstrme hakkın var ordan kullan cam hakkını.....egerkı yan sanayı cam alırsan cok cefasını cekersın benden solemesı....

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ankara'nın iklimi malüm. O çatlak en azından iklim şartları gereği mutlaka ilerleyecektir. Benim aracımda yazın tatil dönüşü oluşan çatlak belli belirsizdi, kaskoya bildirdim ama hasar henüz küçük diye camı değiştirmemiştim. Havalar soğuyunca aracın ön camındaki buzlar kolayca erisin diye kaloriferi ön cama yönlendirince küçücük çatlak boydan boya ilerledi. Ben senin yerinde olsam kasko policemin sonlarına kadar bu şekilde idare ederdim, malüm önümüz yaz kara yolları sıcaktan eriyen yollara bol bol mıcır döküyor ;).

tountzai

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Savaş bey bende tıpkı sizin gibi düşünüyorum, çatlak çok ilerlemezse kasko sonuna doğru orijinaliyle değiştireceğim.

Alparslan bey, Gökhan bey ve Savaş bey ilginizden dolayı teşekkür ederim.

isine_gelirse

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
türkiyedeki kanunlari bilmiyorum ama almanyada egerki catlak aracin solunda yane soför tarafinda ise tamiri yapilmiyor yasak

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
türkiyedeki kanunlari bilmiyorum ama almanyada egerki catlak aracin solunda yane soför tarafinda ise tamiri yapilmiyor yasak
Bizdeki kanun da aşağı yukarı aynı ama o uygulamayı bizde yapsalar yer yerinden oynar :D. Bizde araçların kaportasının koli bantlarıyla, cam elyafı ile onarılması, sarkan egzosların telle bağlanması modadır :kop:.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sıkıntı bende de var , cizdirmediğin sürece catlağı büyür gider zamanla , bendekide 5 cm kadar ama yakında uzun yol yapıcam gıdıp gelınce kaskodan kullanarak degıstırmeyı dusunuyorum .. kaskonuzda mını onarım varsa en yakın autokıng e gıderek cam ınızı kasko bozulmadan halledebılırsınız.. Duruma göre tamirde edebiliyorlar

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
kaskonun sonunu beklemene gerek yok ki yılda 2 kez cam değiştirme hakkın var.yetkili servise bırak 24 saat sonra teslim ediyorlar.

ern1402

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaskonun sonunu beklemene gerek yok ki yılda 2 kez cam değiştirme hakkın var.yetkili servise bırak 24 saat sonra teslim ediyorlar.

24 saat de mi ? Ben 2-3 gun bekletılmesı daha iyi olmazmı oturması ıcın