Ön cam ic taraftan buz tutar mi?

vehicle_dynamics

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba Arkadaslar,

Malum Almanya"da havalar sogudu.Bu sabah 8 e dogru aracima bindigimde termometre -1 dereceyi gösteriyordu.Cam bugulu gibiydi, distan dokundum birsey yok, meger cam icten buz tutmus,4 dakika icerden isittim sildim derken temizledim.Yikama sirasinda aracimda su alan herhangi bir yer görmedim.Yani icerde su birikmis olsa olabilir diyecem, fakat yan camlarda bir sey yoktu.

Bu arada camlarimda yagmur kaydirici var.Acaba bu distan buz tutmayi önlüyor da, bu durumda cam icten mi buz tutuyor.Düsünsenize buz erise su oldugu gibi ön gögüse akacak.

nanisa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ön cam ic taraftan buz tutar mi?

vehicle_dynamics link' Alıntı:
Merhaba Arkadaslar,

Malum Almanya"da havalar sogudu.Bu sabah 8 e dogru aracima bindigimde termometre -1 dereceyi gösteriyordu.Cam bugulu gibiydi, distan dokundum birsey yok, meger cam icten buz tutmus,4 dakika icerden isittim sildim derken temizledim.Yikama sirasinda aracimda su alan herhangi bir yer görmedim.Yani icerde su birikmis olsa olabilir diyecem, fakat yan camlarda bir sey yoktu.

Bu arada camlarimda yagmur kaydirici var.Acaba bu distan buz tutmayi önlüyor da, bu durumda cam icten mi buz tutuyor.Düsünsenize buz erise su oldugu gibi ön gögüse akacak.
evet o duyguyu ıyı bılırım daha oncekı aracımda böyle bır olay gelmıştı başıma ama aracım günlerce karın altınta kalmıştı on camı kardan temızledım ama ıcerde kı cam buz tutmuştu Allahtan aracım lada vega ıdı ladalar kalorıfer konusunda delı makınalar araç ne kadar soğuk olursa olsun çalıştırdığın zaman hemen ac kalorıferı ruslar bu işi ıyı bılıyor

kürsad1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Tutabilir normaldir. Araç içerisinde nemli bir hava varsa yani camlarınız bugu yapmışsa ya da yapacaksa ve hava sıcaklığı aracın içerisinde 0'in altına indiyse içeriden de buz tutar. Bununla karşılaşmamak icin aracınızı park ettiğinizde aracın camlarını acın 1-2 dakika araç ici havalansin, ondan sonra camları kapatıp aracınızı kilitleyin

REC1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yıllar önce farklı bir aracım varken Erzurum'da başıma gelmişti bu olay.

Biraz uğraştıktan sonra olayı çözdüm. Kauçuk paspas üzerine  karlı (ya da ıslak) ayakkabılar ile bastığınızda kar paspasa düşüyor ve bir süre sonra eriyip su haline geliyor, haliyle paspasların üzerinde su birikiyor. Kaloriferi açtığınızda ise sıcak hava ile buharlaşmaya başlayan su, araçtan inildiğinde aracın içinin soğumaya başlamasıyla birlikte içten camların buz tutmasına yol açıyor.

ևözüm ise, paspasların üzerine suyu çekecek karton ya da kalın gazete koymak ve kullanıma bağlı olarak iyice ıslanıp dağılmadan evvel  değiştirmek  bravoo

Kasım Çınar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

erzurumda yaşıyorum ve zaman zaman karşılaştığım bir durum