Ön camda hare

• Konuyu başlatan napleser
  • Başlangıç tarihi
N

napleser

Bilgi Girilmemiş
önce camı suyla yıkayıp meguiarsın cam temizleme ürününü uyguladıktan sonra aynı markanın mikrofiber beziyle sildim
güneşte tam olarak hare gibi değilde ince çizikler ve noktalar olduğunu farkettim ve neyaptıysam bu çizikler ve noktalar geçmedi
ürünü kötülemek gibi olmasın ama ön camın içine etti
tabi benim uygulamamdada sorun olabilir sonuç olarak bu ürünü tavsiye etmiyorum bilginize
bu ürünü kullanıpta memnun olan varmı acaba ?
bu çizikleri ve noktaları ne şekilde giderebilirim?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Ön camda hare

acaba ürünü kullandıktan sonra mı oluştu yoksa daha önce vardı da camlar iyice temizlenip parlayınca mı görünür oldular?  şunun için söylüyorum; ben de sonaxın cam cilasını kullanıyorum, camlar o kadar temizlenip parlıyor ki camdaki çok ufak kusurlar görünür oluyor. belki böyle bir şey olmuştur?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Kullandığınız su eğer kireç oranı yüksek ise camdaki kılcal çiziklerin içine girip güneşte kurumuş olabilirler.

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

ürünü kullandıktan sonra oluştu abi eminim
küçük çizikleri bez yapmış olabilir ama noktalar kesinlikle cam temizleme ürününden oldu
cama pasta gibi bi işlem yapılıyomu?

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

1.5 litrelik şişede içme suyu kullandım

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Bu işlemi yaparken güneşin altında mı yaptınız yani cam sıcak mıydı?

hllb

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

napleser link' Alıntı:
ürünü kullandıktan sonra oluştu abi eminim
küçük çizikleri bez yapmış olabilir ama noktalar kesinlikle cam temizleme ürününden oldu
cama pasta gibi bi işlem yapılıyomu?
yapılıyor. ancak elde yapılabilir mi bilmiyorum. benim camlarda meg uygulamasından sonra lekeler oluşmuştu, pasta işlemiyle ( gideremediler ama ) azalttılar. bir de benim kullandığım sonax cam cilasının üzerinde küçük çizikleri giderir diyor ama bilemiyorum. gidermeye çalıştığım bir çizik olmadığı için ne derece giderir emin değilim. sanırım piyasada cam çizik gidericiler de var. bezin sebep olduğu çizik çok bir şey değildir onları giderir sanırım.

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

akşam üzeri 6-7 gibiydi çok sıcak değildi hava

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Tabi buradan teşhis koymak zor. Servisten ziyade camcı lara gidip göstermek daha uygun sanırım. Çizik mi üründen dolayı oluşan bir leke mi baktırmak lazım.

Acaba "şu ürün mü geçirir" diye yeni ürünler de denemenizi çok tavsiye etmem. Usta birisinin bakmasında fayda var.

N

napleser

Bilgi Girilmemiş

Araba temizleme işi bana göre değil kesinlikle onu anladım
cevaplarınız için teşekkür ederim