ÖN CAMIN ÇEVRESİNDEKİ PLASTİKTEKİ ZEDELENME ??

atila4016

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar iyi akşamlar, benim aracımın ön camının çevresindeki plastikte 3-4 yerde 2-3 cm uzunluğunda yırtığımsı yara mevcut , opelci bir ustaya sordum bunlar yıkamacıların haltı daha önce de denk geldi ön cam çevresindeki lastiği değiştirdik dedi , ayrıca kaportanın üst tarafındaki lastikte de var aynı şekilde yani iki parça kaporta üstündeki lastik 1-2 parça ön camın sol tarafındaki plastikte 1 taneside ön camın sağ tarafındaki plastikte.

Demem o ki ben camın değiştiğini nasıl anlarım ? Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim walll

SULEYMANHOCA1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: ÖN CAMIN ÇEVRESİNDEKİ PLASTİKTEKİ ZEDELENME ??

atila4016 link' Alıntı:
Arkadaşlar iyi akşamlar, benim aracımın ön camının çevresindeki plastikte 3-4 yerde 2-3 cm uzunluğunda yırtığımsı yara mevcut , opelci bir ustaya sordum bunlar yıkamacıların haltı daha önce de denk geldi ön cam çevresindeki lastiği değiştirdik dedi , ayrıca kaportanın üst tarafındaki lastikte de var aynı şekilde yani iki parça kaporta üstündeki lastik 1-2 parça ön camın sol tarafındaki plastikte 1 taneside ön camın sağ tarafındaki plastikte.

Demem o ki ben camın değiştiğini nasıl anlarım ? Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim walll

ön camda alt köşede marka tarih yazar kogolu bi şekilde yan camlardada aynı şekilde yan camlar ön cam marka ver tarihlerine bakın araç model yılıyla hepsi uyumlu ise marka logolar ve tarihler.. orjinaldir  opellerin kronik sorunu ben aracı aldığım ilk hafta başıma geldi bendede 2 zedelenme var dediğiniz yerlerde yırtığa benziyor tamamen yıkamacı hatası (opelin hiç hatası yok !!! ) :)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Yikamacilari tuttugu talzikten oluyor.
Benim arac 2 yillik
Genelde ben disarda yikatmam onun icin benim aracta yok.

atila4016

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

SULEYMANHOCA link' Alıntı:
ön camda alt köşede marka tarih yazar kogolu bi şekilde yan camlardada aynı şekilde yan camlar ön cam marka ver tarihlerine bakın araç model yılıyla hepsi uyumlu ise marka logolar ve tarihler.. orjinaldir  opellerin kronik sorunu ben aracı aldığım ilk hafta başıma geldi bendede 2 zedelenme var dediğiniz yerlerde yırtığa benziyor tamamen yıkamacı hatası (opelin hiç hatası yok !!! ) :)

dediğiniz gibi baktım ama tarih göremedim gibi oldu camda film de var bide akşam olunca :) seri noları gözüme çarptı markalar aynı opelin orjinal camı GM yazıyodu sanırım üzerinde seri nolara baktım ..1582 yan camlar kelebek 1583 ön cam ..1586 gibi bişeydi , tarihler tam olarak nerede yazıyodu acaba ?

atila4016

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

BÜLENT link' Alıntı:
Yikamacilari tuttugu talzikten oluyor.
Benim arac 2 yillik
Genelde ben disarda yikatmam onun icin benim aracta yok.

Bende bu olayı ilk kendimde gördüğüm için şüphelendim aracım 2. el de dedim değişen olayı falan yok araç sağlam çıktı ama o yırtığımsı şeyleri görünce bide kesik gibi dedim acaba hasar falan mı var :) gereksiz stres yapmamalımıyım :):)

BÜLENT.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Dikkat etmedim ama
Ben tarih yazacagini sanmiyorum.

atila4016

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

peki başka türlü nasıl anlayabilirim fikriniz var mı ?Süleymanhocanın dediği gibi mutlaka o yazıların bir yerinden çıkarıcaz ama :)

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aynı şekilde benim on cam lastiklerindede var sağlı sollu yıkama makınesinden suphelenmıştım ,bi metali ısıtın uzerne söyle düzelsek dahamı kötü olur acaba

atila4016

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilker bey dediğiniz gerçekten mantık çerçevesinde olan bişey fakat benim elimin ayarı hiç mi hiç olmadığın o işe girmemem lazım girersem o demirle ben tekere kadar erite erite giderim :))

Jlozde

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Plastidip yapılabilir bence o bölgeye.