Ön canım değiştireyim mi? Bu konuda kötü tecrübesi olan var mı?

oguzt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ben anlamadım aynı durum bende de var arabayı aldığımın birinci ayında silecek dibinden taş gelmiş herhalde çatlak var ama tap dipte olduğu için çatlak gözükmüğyor ama 40 cm falan yani, değiştirecem ilk fırsatta ama bu orijinallik işi kafamı karıştırdı , şimdi ben opele götürsem bu arabayı orjina lcam takmıcaklar mı ? kaskoyuda opelden yaptırdım axa nın acentesıymış..

oguzt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya benim kafamı karıştırdınız arkadaşlar , şimdi ben sıfır opel aldım 2 ay önce, cama taş gelmiş ben farketmedi bile tam sileceğin olduğu yer gözükmüyo bile orda siyah bir film gibibişey varya 30-40 cm. çatlak , opele götüsem şimdi bana orjinal değilde yan sanayi cam mı takcaklar kaskoyu da opelden yaptırdım axa nın acentesiymiş, valla kafamı karıştırdınız ??

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya benim kafamı karıştırdınız arkadaşlar , şimdi ben sıfır opel aldım 2 ay önce, cama taş gelmiş ben farketmedi bile tam sileceğin olduğu yer gözükmüyo bile orda siyah bir film gibibişey varya 30-40 cm. çatlak , opele götüsem şimdi bana orjinal değilde yan sanayi cam mı takcaklar kaskoyu da opelden yaptırdım axa nın acentesiymiş, valla kafamı karıştırdınız ??

niye takmasın kardeş servis aynı camı takar.dışarıda ki camcılarla da güzelce konuşur anlaşırsanız benim gibi, 10 yıllık arabaya da orjinal pilkington u taktırabilirsiniz.

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda tawan yapıldı cam değişti ama yerli cam takıldı.camcı bişey olmaz dedi.daha sürmedim ama eğer hızı hissedersem mart ayında cama taş değer ve patlar :D bak sen Allah ın işine :D

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracımda tawan yapıldı cam değişti ama yerli cam takıldı.camcı bişey olmaz dedi.daha sürmedim ama eğer hızı hissedersem mart ayında cama taş değer ve patlar :D bak sen Allah ın işine :D

kardeş abartacak kadar önemli bir detay değil ya.türk malı olympia nın porsche a cam ürettiğini öğrendim.yerliler de iyidir...

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş abartacak kadar önemli bir detay değil ya.türk malı olympia nın porsche a cam ürettiğini öğrendim.yerliler de iyidir...

öyle bişey olcağına ihtimal wermek istemiyorum ama şahin gibide olmasın :)
ön cam değişmeden önce gm logolu splinteks ti ön camlar değişti.yan camlar orjinal gm logolu DURACAM :kop:

aSreG

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1-2 xm CAM Çatlağı çok rahat kapatılabilir. Kaskonu bozma derim. Bu konuyu zamanında cok araştırdım. Kaskonunda Orjinal cam takmadığını biliyorum. Piyasada orjinal niyetine dolaşan 150-250 tL lik camlardan takıcaklar. Su alma nemlenme olasılığı cok yüksek. Çatlağı tamir ettir Cok birşey tutmaz ayrıca orjinale yakın bir derecede kapanır. Ankara'daysan bu konuda yardımcı olablirim

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resmi serviste cam takılırsa yerli olmuş yabancı olmuş bir şey farketmez neticede o aracın standartlarını karşılıycak bir cam takmak zorundalar.. öyle nem su alma olayları ben hiç görmedim değişen camda eğer olursa o camın 2 sene servis garantisi var gidersin servise değiştirirler o camı bu sefer kaskodanda sigortadanda yapamazlar cepden verirler o yüzden hiç bir servisin ben o riski alıcağını sanmıyroum aracın belli bir standart cam değer ölçüsü vardır en fazla orjinal olmasada onu takarlar onunda orjinalden bir farkı olmaz kanımca bu dediğim resmi servis için geçerli sanayide sokak arasında ustaya yada camcıya yaptırırsanız bilemem... zaten bedava para vermiyceksiniz gidip resmi servisde yaptırın..

The Day Walker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
resmi serviste cam takılırsa yerli olmuş yabancı olmuş bir şey farketmez neticede o aracın standartlarını karşılıycak bir cam takmak zorundalar.. öyle nem su alma olayları ben hiç görmedim değişen camda eğer olursa o camın 2 sene servis garantisi var gidersin servise değiştirirler o camı bu sefer kaskodanda sigortadanda yapamazlar cepden verirler o yüzden hiç bir servisin ben o riski alıcağını sanmıyroum aracın belli bir standart cam değer ölçüsü vardır en fazla orjinal olmasada onu takarlar onunda orjinalden bir farkı olmaz kanımca bu dediğim resmi servis için geçerli sanayide sokak arasında ustaya yada camcıya yaptırırsanız bilemem... zaten bedava para vermiyceksiniz gidip resmi servisde yaptırın..

iyi hoş söylüyorsun da izmit opel yetkili satıcısı ek-can biz yapmıyoruz deyip işin içinden çıktı.bende kaskonun anlaşmalı olduğu camcıdan değiştirdim.carglass bayisi oda aynı değerlere sahip bir cam taktı ben %100 arıza hata olacağını sanmıyorum ama olaki diye söyledim.herkes işin çakallığında sonuç itibariyle...ne günlere kaldık ya rabbim :(

33tolga33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
degiştirmeni tavsiye etmm bnm araca yan sanayi takmışlardı arabanın önden baktıgındaki duruşu bile deişmişti .s