opel 2.0 cdx problemlerim

fatihatlica

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1:aracım cd safe veriyor alırken bana verilen kodu giriyorum yalnış diyor 5 hakkım kaldı nerde yaptırabilirm maliyeti ne olur
2: aracımın dijital klimasını eco tuşuna basıp açıyorum hiç sıcak üflemiyor problemim ne bilemiyorum maliyeti ne olur?
3: 100km süratın üstüne çıkınca araç titremeye başlıyor 140km sürate doğru biraz daha artıyor rotbalans götürdüm jantları kontrol ettiler balansını aldılar ama durum yinede aynı problem nedir maliyeti ne olur?
Bu arada izmirde ikamet ediyorum dürüst ve işini ehli bir usta önerebilirimisiniz.Bana sakın servis olarak Kavukları önermeyin bugün bu sorunlar ile ilgili bilgi ve safe kodunu isteyim dedim daha önce burada servi kaydınız varmı kışlık bakım yaptırdınızmı diye sordu kışlık bakımı şuan yaptıramıyacağımı söyleyince beni askıya aldılar 20 dk kadar bekledim ne gelen vardı nede giden bende aracımı alıp çıktım.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1:aracım cd safe veriyor alırken bana verilen kodu giriyorum yalnış diyor 5 hakkım kaldı nerde yaptırabilirm maliyeti ne olur
2: aracımın dijital klimasını eco tuşuna basıp açıyorum hiç sıcak üflemiyor problemim ne bilemiyorum maliyeti ne olur?
3: 100km süratın üstüne çıkınca araç titremeye başlıyor 140km sürate doğru biraz daha artıyor rotbalans götürdüm jantları kontrol ettiler balansını aldılar ama durum yinede aynı problem nedir maliyeti ne olur?
Bu arada izmirde ikamet ediyorum dürüst ve işini ehli bir usta önerebilirimisiniz.Bana sakın servis olarak Kavukları önermeyin bugün bu sorunlar ile ilgili bilgi ve safe kodunu isteyim dedim daha önce burada servi kaydınız varmı kışlık bakım yaptırdınızmı diye sordu kışlık bakımı şuan yaptıramıyacağımı söyleyince beni askıya aldılar 20 dk kadar bekledim ne gelen vardı nede giden bende aracımı alıp çıktım.

Abicim izmirde seni bir ustaya yonlendıreyım o kadar güzel bir iş yapıyor ki hasta olursun , servisten çıragıyla birlikce cıkmıs basımdan gecen bir olayda servis motor atacagız duzelmeyebılır dedı 3000 tl masraf cıkardı bu soyledıgım abim 100 TL ye sorunumu halletti oldukca bilgili birisi ve bütün yaptıgı ıslemlerı aynı opel servisi gibi kayıt edıyor ;) Eger reklama girmeyecekse buradan adresını verebılırım...

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Aracınız güzel güle güle binin...
Bunlar ufak, olağan yaşı itibari ile normal arızalar...
1- benim de buna benzer bir sorunum vardı.Kodu giriyoruz ancak onaylayamıyorduk, devamlı gittiğim özel servis 15 dakikada safe yi kırdı.Para bile almadı... Alsa alsa en fazla 20 TL alırdı diye tahmin ediyorum.
2-Bu sorunuzun 2-3 ihtimali vardır. ya kalorifer musluğu bozuktur(bu zor ihtimal) (75 TL) ya konsolun içindeki hava yönlendirmesini calıştıran sistemin tırnağı kırıktır.(bu olabilir) (40 TL) ya da kalorifer peteği tıkalıdır.(150 TL). Eğer yol yaptınız araç iyi ısındı, sıcaklığı Hİ ye alın eco basın hiç ılık dahi üflemiyorsa yönlendirme tırnağı kırılmış olabilir.
3-Başka bir balanscıya gidin. ve araç üstü balans yapmasını isteyin.

Bunlar söylediklerim sadece tahmindir.Fiyatlar değişebilir.
Yaşı itibari ile yetkili servisler aracınızla ilgilenmezler...Çünkü sizin araç onları uğraştırır.Yetkili servisin yapacağı iş sadece yağ ve su değiştirmek....Arızalı araçla uğraşmak istemiyorlar....Şimdi sizin kalorifer peteğini sökmek onlara ne zor gelir bir bilsen :)(hepsi için geçerli değil tabikide)
Bunlar benim şahsi düşüncelerim.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracınızın eco düğmesi yanıl olacak bu klimayi devre dışı bırakır,klima ısıtıcı değildir...
eğer hala sıcak gelmiyorsa ya su eksik ya kalorifer musluğu bozuk yada petek tıkalı bu konuda forumda yeterince bilgi mevcut
titremeye gelince bu balansdan olabilir cantdan olabilir frenden tutun aksa kadar sebepleri var,bakmak lazım

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Size adresi veriyim en iyisi en azından fikir almak için ugrayabılırsınız benı tanımıyordur sadece 1 kez arızamdan dolayı gıttım ve kendısını tek ustam belledim ;) Kişi ile sadece araç yapılırkenki muhabbetım ,yapım asamasındakı cayını ıcmıslıgım ve işlemler sonunda aşırı memnunıyetım vardır bunun dısında hıcbırsey soz konusu dahi olamaz...
Sözü şuraya getirmek istiyorum ; Kesinlikle Ticari Amaç GÜDÜLMEMEKTEDİR...
Adresi; 2. sanayi sitesi 342. sokak umut oto

hdereli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

1 - teybin seri no'sunu bana yazarsanız kod konusunda yardımcı olabilirim.

2 - soğuk-sıcak ayarının sıcak konumda olduğuna emin misiniz? yani dereceyi 28-30 lara doğru yükselttiniz mi?

3 - lastiğin yıpranma durumu, rot başı, rot kolu, salıncak gibi parçalar da yıprandıysa, titreme yapabilir.

muratezcan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özel servis olarak senelerdir tüm opel araçlarımı götürdüğüm Ege Özüm Opel i tavsiye ederim. Mümin usta size her konuda yardımcı olacaktır. işinin ehli dürüst esnaftır. Mümin Usta Cep tel: 0555 650 15 41 yer olarak 3. sanayideki kavuklar opeli geçince ilk sağ sokakta. ayrıca harita üzerinde de işaretledim.

Ekli dosyalar

• özüm opel.jpg
    özüm opel.jpg
    88.9 KB · Görüntüleme: 15

fatihatlica

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim maaşı alınca ilk işim dediğiniz adreslere uğramak.bu arada eco tuşuna basıp ''hı'' ya alıp takip ediyorum azbir ılık hava üflüyor okadar bu olmaması lazım diye düşünüyorum.
Sayın hdereli yalnış anlattım heralde benim aracımın teybi kaset çalarlı ekstradan cd changer var onu tanımıyor.