opel ascona

cihan92

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1978 model opel ascona aracım 2.0 motor motoru 1 sene önce sıfır yapıldı ancak aracımın motoru çok çabuk ve biraz fazla ısınıyo 5-10 dk bi tur atıp geliorum kaputu açıyorum radyatöre motora deyemiyom yanıyo çünkü neden olabilir arakadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. ayrıca aracım için opel den anlayan bi tamirci warmı izmirde. teşekkürler....

alyildirim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer arabanın çekişinde ve gidişinde bir sıkıntı ve bir kasıntı yoksa herhangi bir sorunda yoktur, çünküü 2.0 motorun ısınması gayet normal artı + soğumasıda geç olur bende de 84 REKORD var bir kaç dakidada ısınır aracım ve soğuması uzun sürer, bu çokğu vectralardada geçerli dir, sıkıntı etmeye gerek yok ama eğer dediğim gibi çekşi ve hızlanması normal ise sıkıntı etmeye gerek yok, bu aada forumda uzunsüre kalmanızı isterim çünkü düşük model araç sadece bende var gibi hissediyorum, en azından klasikçiler olarak çok olalım...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
1978 model opel ascona aracım 2.0 motor motoru 1 sene önce sıfır yapıldı ancak aracımın motoru çok çabuk ve biraz fazla ısınıyo 5-10 dk bi tur atıp geliorum kaputu açıyorum radyatöre motora deyemiyom yanıyo çünkü neden olabilir arakadaşlar yardımcı olursanız sevinirim. ayrıca aracım için opel den anlayan bi tamirci warmı izmirde. teşekkürler....
Motorun veya radyatörün bir iki tur attıktan sonra ısınması normaldir, ama aracın hararet ibresi devamlı üst limitlere kadar çıkıyorsa o zaman buna neyin neden olduğunu araştırmakta fayda var. Ben aracımı Karabağlar'daki Ege Güven'e Şakir ustaya götürüyorum, sana da tavsiye ederim. (bu arada eksik olan üye tanıtımını da yaparsan çok süper olacak :))

cihan92

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler ancak karabağlardaki ustanın yerini tarif edebilirmisiniz acaba ve de benm araçtan anlarmı ???

cihan92

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
verdiğiniz bilgiler için teşekkürler aracın hızlanmasında bi problem yok (maşallah)... ayrıca forumda gerçekten klasikçiler çok az herkeste vectra astra corsa filan hiç ascona rekord kadet manta senator gibi klasikler yok.... malesef