Opel Asta 2017 almayı düşünüyorum yardım edebilir misiniz?

yazgan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar;

Arkadaşlar arabamı değiştirmeyi planlıyorum ve sıfır araç alıcam. Bu kapsamda yaptığım araştırmalar neticesinde bazı modeller arasında kaldım. Son durumda ise seçenekleri;
1- Opel Astra 1.6 CDTI Excellence
2- Yeni Octavia Style 1.6 TDI CR 110 PS DSG Green Tec
olacak şeklide tamamaladım. İki arabada da bazı paketler eklettim ve arabalar alınabilecek en üst donanım ve fiyat bandına kavuştu. Benim bu seçenekler içerisinde tercihim opel oldu ama hayatımda hiç uzun dönemde bir opel ne ben kullandım ne de çevremden herhangi biri kullanmadı.
Sizlerden rica edeceğim yardım bana bu konuda fikir desteği vermeniz. Sizlerden önce yaptığım kendi araştırmalarım ve çevremin geri dönüşleri sonucunda cevap akışlarınızı daha kolaylaştırmak adına merak ettiğim soruları aşağıda maddeler halinde aktaracağım;
1- Opel Astra bu kasası ikinci elde ne durumda olur?
2- Opel motoruyla alakalı ilerde kronik sorunları oluyor kanısı doğru mudur?
3- Opel araçlarının 3-5 yıl kullanım sonrasında arabanın kalitesini çok kaybettiği her bağlantı noktasından ses geldiği (trim sesi) gibi bir kanı doğru mudur?
4- Dizel motor olsa bile opel moturu çok yakar mı?
(Bunlara ek olarak skoda octavia için 200.000 km görmüş 2013 model dizel bir araç şirket arabası olarak yaklaşık 4 sene kullandım. Araba bu seneye kadar ne bir sorun çıkardı ne de konforundan bir şey eksildi.)

Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz bu aralar arabayı almak istiyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şu iki araç arasında bagaj hacmi dışında Octavia'nın üstün olduğu tek bir nokta yok.
İkinci el değeri ikisinin de kaybettirmez.
Kronik sorun, motor vs. bunları çözdü Astra'nın yeni jenerasyonunda.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
ben astra alırdım.

tayfux

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Octavia style 2016 geçenlerde dayıma aldık. tamam araba çok geniş. dsg şanzıman çok iyi ama donanım çok zayıf. en üst paketi olmasına rağmen donanım bana az geliyor. ama sizin için bagaj öncelikse Octavia seçilebilir. dsg2 şanzıman da bence gerçekten kaliteli bir şanzıman. geçişleri hissettirmiyor. astra k nın şanzıman da çok iyi.

enginyazar53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra ile oktavianın piyasaları farklı . astra daha fazla . oktavia zor

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi