Opel Astra 1.4 Classic twinport

BARAN33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese ii akşamlar arkadaşlar aranıza yeni katıldım

Sitede astra g kasa ilgili bayağı bi araştırma yaptım ve aklımda kalan soruları ve vardığım sonuçları sizinle tartışmak istiyorum

kendimize 2007 model opel astra 1.4 classic twinport almaya karar verdik

Ancak bazı yorumlar hevesimi berbat etti mesela 1.4 ile 1.6 astra g aynı yakar diyorlar sebeb ise 1.4 kasayı kaldıramıyormuş ? genelde herkez yada herkes demiyelimde bizim insanımız küçük cc li araçlara hep çamur atar bende kendi kendime o kadar otomotiv firmalarının mühendisleri salakmı motorun kasayı kaldırıp kaldırmadıgını anlamıyormu birde 1.4 motorlar 200km hız yapar yapmaz die tartışma var ortalıkta çogu kişiler videosunu bile çekmiş :D 210 km bile vuran var sonra bazılarıda 1.4 200km vuruyorsa biz boşuna 2.0 alıyoruz diyor o arkadaşlarada eski american türü impala vs arabalar vardı 4000cc ve üstü ozaman onlarında 300 vurması gerekiyordu oysa o arablar max 160 a çıkıyor ve benzin konusunu açmaya bile gerek duymuyorum o arkadaşlarda diecegim motorun ccsinin artması demek hızlı gitmesi deil gücünün yükselmesi demektir o da yokuşlarda size avantaj saglar yoq ben hız istiyorum diyorsanız chip tuninge sokun arabayı :D

şimdi sorularıma gelelim arkadaşlar

*1.4 motor kasayı kaldırıyormu kaldırmıyormu :D (özellikle kullanan arkdaşlar cvp verirse ii olur)

*Z motor nedir x motor nedir ?

*1.4 ler rampada söylendigi ve abartıldıgı kadar tıkanıyormu ?

*1.4 leri yakıt konusunda nasıl ?

(aslında 1.4 bile deilmiş 1386 mı neymiş buna rağmen 1.6 ile aynı yakıyor dien arkadaşlar var )

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar

Son düzenleme:

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
*1.4 motor kasayı kaldırıyormu kaldırmıyormu ?
kaldırıyor düz yolda fazla fark yok ama yokuşta biraz fark var.
x motor 1998 yılında üretilen ilk motor gaz pedalı düz,z motor bu motorun bi üstü elektronik gaz pedalı var
1,6 ya göre tabiki fark vardır ama kendinize takıntı yapmayın sonuçta opele biniyorsunuz

1,4 ortalama 6lt 1,6larda 6,6 lt yakıyor...
1,6=1598cc 1,4=1386cc

1,4 200km yapar ama 2,0motorun yapmasıyla fark var biri motorun gücünü hissederek yapar biri zorlayarak yapar fark bu
satışta 1,6lar daha çabuk gider haberiniz olsun

Son düzenleme:

16er572

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.6 al hocam 1.4 vorsayı zor götürüyor Bide 1.6 ların 2.eli daha iyi

S

sozberk

Bilgi Girilmemiş
*1.4 motor kasayı kaldırıyormu kaldırmıyormu ?
kaldırıyor düz yolda fazla fark yok ama yokuşta biraz fark var.
x motor 1998 yılında üretilen ilk motor gaz pedalı düz,z motor bu motorun bi üstü elektronik gaz pedalı var
1,6 ya göre tabiki fark vardır ama kendinize takıntı yapmayın sonuçta opele biniyorsunuz

1,4 ortalama 6lt 1,6larda 6,6 lt yakıyor...
1,6=1598cc 1,4=1386cc

1,4 200km yapar ama 2,0motorun yapmasıyla fark var biri motorun gücünü hissederek yapar biri zorlayarak yapar fark bu
satışta 1,6lar daha çabuk gider haberiniz olsun

budur:)

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 motor 6,3 litre yakiyor...1.6 ise 6.6 litre bu opelin ortalama verileri....
1.4 90 beygir 4000 devirde 120Nm 1.6 ise 105 beygir 3900 devirde 150Nm...
opel niye 1.6 iyi iken 1.4 motor üretiyyor madem 1.4 kötü diye bir soru akla gelebilir...
bunun daha cok vergi ile ilgili arti ülkelere ihracta o ülkenin uyguladigi kanunlarla ilgiside var...mesela 318 bmw vardir birde 518 halbuki 520 518 den fazla yakiyordu...ve yunanistanda 2000 ccm araclar gümrükte fahis vergi ödedikleri icin 520 yerine 318 motoru ile 518 üretti...yani bagizi ülkelerde vergiler ve gümrük ile ilgili...hatta almanyada 50 lira vergiyi arayanda yok degil..millet vergisi az olsun sigortasi az olsun diye arac secen de var..yok degil...mesela türkiyede 2000ccm diesel pahaliya geliyor diye 1.6 litre turbo cikardi ki gecimise dönüs gibi birsey VW in...neyse

simdi gelelim yakita...
su bir gercek opel verileri ile genel kullanimdaki veriler birbirini tutmaz...
1.4 uzun yol icin uygun olabilir ama sehir ici kalk dur da su bir gercek ki 1.6 dan fazla yakar...
2.0 da bu sefer 1.6 dan fazla yakar..bu karossenin agirligi ile yakindan ilgilidir.
bana soracak olursan yillarin tecrübesi 1.6 en uygun secim olacaktir...sehir ici icin...

aKSeL

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
anlamadığım şey şu kimisi küçük motorlu araç şehir içinde az yakar şehir dışında çok yakar diyor...kimisi de tam tersini bu kadar karmaşık bi konu mudur bu :S

BARAN33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aKSeL arkadaşımıza da katılıyorum bazıları şehir için küçük cc tercih ediyor uzun yol için ise yüksek ccli bazende tam tersi oluyor :D

Son düzenleme:

BARAN33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.4 motor 6,3 litre yakiyor...1.6 ise 6.6 litre bu opelin ortalama verileri....
1.4 90 beygir 4000 devirde 120Nm 1.6 ise 105 beygir 3900 devirde 150Nm...
opel niye 1.6 iyi iken 1.4 motor üretiyyor madem 1.4 kötü diye bir soru akla gelebilir...
bunun daha cok vergi ile ilgili arti ülkelere ihracta o ülkenin uyguladigi kanunlarla ilgiside var...mesela 318 bmw vardir birde 518 halbuki 520 518 den fazla yakiyordu...ve yunanistanda 2000 ccm araclar gümrükte fahis vergi ödedikleri icin 520 yerine 318 motoru ile 518 üretti...yani bagizi ülkelerde vergiler ve gümrük ile ilgili...hatta almanyada 50 lira vergiyi arayanda yok degil..millet vergisi az olsun sigortasi az olsun diye arac secen de var..yok degil...mesela türkiyede 2000ccm diesel pahaliya geliyor diye 1.6 litre turbo cikardi ki gecimise dönüs gibi birsey VW in...neyse

simdi gelelim yakita...
su bir gercek opel verileri ile genel kullanimdaki veriler birbirini tutmaz...
1.4 uzun yol icin uygun olabilir ama sehir ici kalk dur da su bir gercek ki 1.6 dan fazla yakar...
2.0 da bu sefer 1.6 dan fazla yakar..bu karossenin agirligi ile yakindan ilgilidir.
bana soracak olursan yillarin tecrübesi 1.6 en uygun secim olacaktir...sehir ici icin...

hocam kalkdur olayında nie 1.6 dan fazla yakar teknik olarak açıklarmısınız ?

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam kısaca kasa motora agır geldiği için zorlanıyor ve fazla yakıyor. ancak uzun yolda belli bir hız kazanınca çokta zorlanmıyor. ancak niçin 1.4 de ısrarcısınız 1.6 yı satarken daha rahat satarsın.

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam kalkdur olayında nie 1.6 dan fazla yakar teknik olarak açıklarmısınız ?
arabanın ağırlığı 1250 kg olduğu için 1,4 kaldırırken araba zorlanıyor ,1,6 da biraz daha rahat kalkıyor;)