Opel Astra 1.6 Elegance 16V Otomatik Vites

EyüpSultan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araç vites D de iken rampada belli bir süre durdurduğun zaman, araç vitesi N ye alır. Vites D de iken durduğun zaman vitesin N ye geçmesi normaldede araç içindeyken farkedilir hissedilir zaten frene belli bir süre basılı tuttuğumuzda aracın ilerleme isteği durur . Ayağını frenden çektiğin anda kaydırma yapar çünkü N den D ye geçme süresi vardır.Yani rampanın dikliğine göre kaydırma yapar normaldir. Easytronicler her halükarda kaydırma yapıyor zaten :D Çok az bir rampa olsa bile :D

eyyup29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hazır muhabbet varken2001 astra elegance araçlar tam otomatik bildiğim kadarıyla fakat kaç vites olduğunu bulamadım bir türlü bilgi verebilirmisiniz, 4 vites diyırlar arkadaşlar ama ben 5 olur diyorum, tşk.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
hazır muhabbet varken2001 astra elegance araçlar tam otomatik bildiğim kadarıyla fakat kaç vites olduğunu bulamadım bir türlü bilgi verebilirmisiniz, 4 vites diyırlar arkadaşlar ama ben 5 olur diyorum, tşk.

Vites atışlarını sayma şansın varsa say.. genelde dört vites... ama sizin model biraz yüksek değişim olur mu? diye düşünmeden edemiyorum.

6868

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yokuş Kalkış Desteği Yoksa Kaçırır Dik Rampada

ELEGANCE06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 senedir astra elegance 2001 otomatik araç kullanıyorum. komşumun aracıda herşeyiyle aynısı.
normal eğimli yokuşlarda geri kaçırmaz, fakat eğimi fazla olan yokuşlarda hafif hafif geri kayar, normaldir. ( benim aracım da da böyle, komşumun aracında da böyle)
vites sayısına gelince; 4 ileri vitestir. fakat aynı model manuel vites araçla, otomatik vites aracın torkları aynıdır.
yani;astra araçlarımızda, manuel vites ile 5. viteste 3.000 devirde hız; 118 iken, otomatik vites araçta da 4. viteste 3.000 devirde hız 118 km dir.
otomatik şanzımanlı opel araçlarımızda fabrika, japon malı AİSİN WARNER AF13 tip şanzıman kullanmış.
kendi tavsiyem, otomatik şanzımanından çok memnunum, tavsiye ederim!!

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
3 senedir astra elegance 2001 otomatik araç kullanıyorum. komşumun aracıda herşeyiyle aynısı.
normal eğimli yokuşlarda geri kaçırmaz, fakat eğimi fazla olan yokuşlarda hafif hafif geri kayar, normaldir. ( benim aracım da da böyle, komşumun aracında da böyle)
vites sayısına gelince; 4 ileri vitestir. fakat aynı model manuel vites araçla, otomatik vites aracın torkları aynıdır.
yani;astra araçlarımızda, manuel vites ile 5. viteste 3.000 devirde hız; 118 iken, otomatik vites araçta da 4. viteste 3.000 devirde hız 118 km dir.
otomatik şanzımanlı opel araçlarımızda fabrika, japon malı AİSİN WARNER AF13 tip şanzıman kullanmış.
kendi tavsiyem, otomatik şanzımanından çok memnunum, tavsiye ederim!!
Dİyoruz ama hala aksini söyleyen oluyor...BU sırf opel değil tüm otomatiklerde dik rampada kaçırır.

balamirkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
frene tam bastığım zaman 3-5 saniye kaymıyor. hafif basarsak geri kaçıyor. ama ben de yeniyim. öyle bir özellik olduğunu hissettim.