Opel Astra Coupé | Bertone Edition (06 EZ 0694) | Plasti Dip ile Jant Boyama

Armin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam eline sağlık,çok yakışmış bence arabana.benim bertoneye de yapsam mı diye düşünüyordum,güzel bir ornek oldu bana da.yalnız teker teker tüm lastikleri sökerek mi yaptın?çok zaman almıştır öyleyse.bir de boyayı nereden aldin?

snrfrknnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam eline sağlık,çok yakışmış bence arabana.benim bertoneye de yapsam mı diye düşünüyordum,güzel bir ornek oldu bana da.yalnız teker teker tüm lastikleri sökerek mi yaptın?çok zaman almıştır öyleyse.bir de boyayı nereden aldin?

Boyayı internetten sipariş ettim ertesi gün elime ulaştı. Tek tek sökerek boyamanın 1 artısı 2 eksisi oldu :) Artısı az bir şey fazla sıkınca boya hemen akma yapıyor ve o izi düzeltmeniz neredeyse imkansız oluyor. Eksileride hem tek tek sökerek çok yoruldum ve uzun bir vaktimi yani 2 günümü aldı. Öbür eksisi ise ayrı ayrı sıktığım için boyayı yetiremedim :) 4üde önümde olsaydı o boya benim jantlarıma her türlü yeterdi :)

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uygulama olarak tebrikler ama bence siyah jant arabayı öldürüyor. Hele ki jantlar kirliyken. ama tabii zevk meselesi. Acaba jantın dış kısmını veya kolların arkasında kalan ofset kısımlarını polish yapıp parlatsanız nasıl olur?

Armin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Boyayı internetten sipariş ettim ertesi gün elime ulaştı. Tek tek sökerek boyamanın 1 artısı 2 eksisi oldu :) Artısı az bir şey fazla sıkınca boya hemen akma yapıyor ve o izi düzeltmeniz neredeyse imkansız oluyor. Eksileride hem tek tek sökerek çok yoruldum ve uzun bir vaktimi yani 2 günümü aldı. Öbür eksisi ise ayrı ayrı sıktığım için boyayı yetiremedim :) 4üde önümde olsaydı o boya benim jantlarıma her türlü yeterdi :)

bayaa yormuş bu iş anlaşılan ama bence çok şık durmuş arabanda.umarım açılma,soyulma yapmaz.sonuçta plastidip bildiğim kadarıyla çok fazla uygulanan bir boyama tarzı değil ülkemizde.
bir sorum daha olacak.fazla sıktığında nasıl düzelttin ve kuruma süresi??

snrfrknnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Uygulama olarak tebrikler ama bence siyah jant arabayı öldürüyor. Hele ki jantlar kirliyken. ama tabii zevk meselesi. Acaba jantın dış kısmını veya kolların arkasında kalan ofset kısımlarını polish yapıp parlatsanız nasıl olur?

Siyah jantı arabayı boğduğu konusunda bende sizle hem fikirim. Jantın hatları siyahta pek belli olmuyor ve tozluyken matte siyah resmen bir görüntü kirliliği buna rağmen jantımın eski haline oranla çok iyi olduğu için böyle kullanıyorum :)

snrfrknnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bayaa yormuş bu iş anlaşılan ama bence çok şık durmuş arabanda.umarım açılma,soyulma yapmaz.sonuçta plastidip bildiğim kadarıyla çok fazla uygulanan bir boyama tarzı değil ülkemizde.
bir sorum daha olacak.fazla sıktığında nasıl düzelttin ve kuruma süresi??

Bir yere o şekilde fazla sıktım hemen üfleyerek çıkıntıyı aşağıya doğru iterek fazladan 1 kat daha sıkıp dengeledim. Bir yerinde 3üncü katındayken janta elim çarptı ve bir tırnak boyutu kadar boya kalktı en zor kısım oraydı çünkü tekrar 3 kat orayı doldurup izi kaybetmek için 2-3 katta fazladan sıkıp yaptım :) oda işte bahsettiğim gibi gece yapmış olduğum janttı ve ona giden boya yüzünden yetiştiremedim :)

snrfrknnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 10 Gün oldu ve iskambil kartlarını sıkıştırmış olduğum aralar hep kalkmaya başladı. Açıkcası bu kadar erken kalkmasını beklemiyordum. Tabi 1 jant için olanı 4 janta sıkmamın ve el becerimin de bunda payı büyük olabilir yinede kısa ömürlü olduğunu göstermiş oldu bana.

viper&viper

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
En azından deneyip görmek iyi bir tecrübe olmuş. Bu uygulama ile araç da kaplıyorlar. Hemen bozuluyorsa çok tutulmaz gibime geliyor. ama sizin de dediğiniz gibi tek malzemeyi 4 janta uygulamanız da etki etmiş olabilir.

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Normalde 5-6 kat atılıyor netteki videolarda. 4 janta da 3-4 kutu sprey tavsiye ediyorlar.

bir de kartları koymasanız daha iyi olurmuş, lastik ile jant arasına yeteri kadar boya girmemiştir.

snrfrknnn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Normalde 5-6 kat atılıyor netteki videolarda. 4 janta da 3-4 kutu sprey tavsiye ediyorlar.

bir de kartları koymasanız daha iyi olurmuş, lastik ile jant arasına yeteri kadar boya girmemiştir.

Evet bununda etkisi var ama yinede 3-4 kutu plasti dipe para harcanmasındansa boyanmasını tavsiye ederim. Plasti Dip uçar boya kalır :))