opel astra f 1.6 yakıt

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arıza ışığı konusunda şunu çok rahat söyleye bilirim. Işık iki şekilde yanıyor. Birincisi yanıp sönüyor. Bu durumda aracın çekişinde hızında hiç bir sorun olmuyor. Ama birde seyir halinde birden araçta bir hantallık oluyor küt diye yanmaya başlıyor. Durum böyle olduğunda araç at arabasına dönüyor işte o zaman yakıt ve aracın çekişi hızı anında düşüyor.

Benim aracım da bu şekilde yani iki tip yanıyor. Bir yanar söner sorun yok. İki direk yanar... işte o zaman durum nanay...

Bu yanma sönme işi de aracın LPG alğılamasından kaynaklanıyor. Ama direk yanmaya başladığında arabanın pili bitiyor.

İşte bu sorunlar yüzünden LPG den nefret ediyorum. Zaten benim aracım da gaz aldım diyelim yanıp sönerse gazda sorun yok demektir. İyice hatim ettim. Eğer direk yanmaya başlar ise artık gazı aldım yere bir daha ugramıyorum çünkü sürekli yanmaya devam ediyor anlayacağın o gaz benim arabaya iyi gelmiyor. Öksürtüyor :D :rakir:

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
araçlar aynı benim kide astra f hatch back olanıdan. birde motorda arıza ışığı yanıyor sürekli. tamirci birşey olmaz o gaz yüzünden yanıyor diyor bu yakıtı etkiler mi zengin veya fakir karışım oluncada yanar diyorlar bu lamba. sizin araç çok iyi yakıyormuş bir ayar yaptırsam mı. buji buji kablosunu ağustos ayında değiştirtim 20 gün önce yağ ve tüm filtrelerini hava yağ polen filtresini değiştirtim. yakıt bu ne ayarı yaptırmalı buna

bende hiçbir arıza lambası yanmıyor her türlü leş gazcının gazınıda kullandım egr valfi yakıyo olabilir lambayı bence iyi ayar yaptır vede makinayı opel servisinde bilgisayara bağlat ne yakıyo lambayı söylesinler

esedyigit

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende hiçbir arıza lambası yanmıyor her türlü leş gazcının gazınıda kullandım egr valfi yakıyo olabilir lambayı bence iyi ayar yaptır vede makinayı opel servisinde bilgisayara bağlat ne yakıyo lambayı söylesinler
bilgisayara bağlattım arabayı oksijen sensörü yakıyor dediler bir şey olmaz dediler. arızayı sildiler bilgisayardan geri yandı

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
vardır illaki bi çözümü

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
vardır illaki bi çözümü

Ben bu işin çözümünün olduğunu sanmıyorum aslında. Çünkü gezmediğim usta kalmadı. Ama bir çözüm bulan da olmadı.

Varsa Ankara da ben bu ışığı söndürürüm diyen bir usta buyursun yazsın. Eğer benim aracın ışığını söndürecek bir usta çıkar ise onun reklamını bir yıl bedavadan yapacağım. :D

tancell06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ayın (16.12.2012) sonuna kadar mühletiniz var :)

:sopa: arkadaşlar, ilk ve son kez yazıyorum: aracım 2005 opel astra klasik 1.6. ve brc marka 60 lt.lik tüp taktıracağım. yorumlarınızı bekliyorum. saygılar.