opel astra g cd-elegance yol bilgisayarı

ufuk19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,
Yol bilgisayarının ekranı ile ilgili bir sorun yoksa (kırık, delik,çatlak vs..) lehim tazeletmek gerekir diye düşünüyorum. Yenisi ile değiştirmek en son çare. Ekranın arkasında ince lehimler var zamanla oksitlenmiş ve kopmuş olabilir. Önce bir tazeletme işlemi yaptırabilirsiniz iyi bir elektronikçi de.
Kolay gelsin.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bi kere açtım kendim. lehimleri tazeledim. ama her tarafımdan da yusuf yusuf sesler çıktı. çok çok çok çok kıl bi iş......
ama emin ol değiştirmeye gerek yok..
lehimleri tazeleyip. flex kabloyu düzgünce otutturup üzerini bantlamak gerekiyor.. hatta bantta zamanla kalkmasın diye bi parça koyup iyice baskı yaptırıyorlar.

mertkaan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu sorun opelin kronik sorunu belli modellerde bakiyorum %95 arizali yol bilgsayrinin ekrani+diş hava sirkülasyon perdesi opelllerin en sik ariza yapan parçalari

bilal55b

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astraların çoğunun tipik hastalığı...
bende yazılar tamamen gitti... ben tamir ettirirken ekranı dağıttırdım :( bende arkadan soketini çıkardım ve ekranı kararttım daha az sinir oluyorum.
çıkma arıyorum, bulamıyorum... çıkması zor bulunuyor 300 tl civarıymış. bulursam hemen alacağım.

34UZG50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben tamir için bir adet söktüm ziyan oldu ekran !!! tek sorun o aydınlatma ampullerinin içeride ekrana veri taşıyan filmi yüksek ısı yüzünden kavurup veri akışının kopmasını sağlamasıdır !!! İç gösterge aydınlarma ışığının şiddetini düşürün !!! ÖNEMLE DUYURULUR..! Yenisini aldım sonunda tmairi olmadı !!! Ekran hassas bir yapıya sahip ve çift katlı !!! Takarken alt katmanı çatladı benimkinin...! Çıkmasını aldım .. sorunsuz şu an ! Ölü pixel falan da yok !! Opeller de bu kronik arıza çünkü iç aydınlatma ampülü 12 v*3 adet var o küçücük yol bilgisayarında ..1 İç Aydınlatmaları kısık kullansın şimdilik sorunu olmayan arkadaşlar ..! ;)

34UZG50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Fiyatına gelince istanbul da çıkmacılarda da kalmadı ! KAra borsada benden 450-600 tl istediler, Pert araç geliyor aynı gün yol bilgisayarı satılıyor !!1 Çok insafsızca bu tutum !!

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yurt dışından getirtmeyi deneyin.ebayda var,32 pinli göremedim ama vardır muhakkak..ebay.uk ve ebay.de araştırılmalı;)

serkan-g

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben tamir için bir adet söktüm ziyan oldu ekran !!! tek sorun o aydınlatma ampullerinin içeride ekrana veri taşıyan filmi yüksek ısı yüzünden kavurup veri akışının kopmasını sağlamasıdır !!! İç gösterge aydınlarma ışığının şiddetini düşürün !!! ÖNEMLE DUYURULUR..! Yenisini aldım sonunda tmairi olmadı !!! Ekran hassas bir yapıya sahip ve çift katlı !!! Takarken alt katmanı çatladı benimkinin...! Çıkmasını aldım .. sorunsuz şu an ! Ölü pixel falan da yok !! Opeller de bu kronik arıza çünkü iç aydınlatma ampülü 12 v*3 adet var o küçücük yol bilgisayarında ..1 İç Aydınlatmaları kısık kullansın şimdilik sorunu olmayan arkadaşlar ..! ;)

"ışığın şiddetini düşürün" derken ayar düğmesinden mi düşürdün yoksa düşük voltajlı ampul mü kullandın ?