opel astra g vites boşluğu

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün ustamla oturduk vites kolunu süktük dediğimiz gibi o küre yuvasının içinde oryantal yapıyordu :D sadece o kısım satılırmı diye baktık bulamadık hatta zaten o kısmıda vitesten ayıramadık :( hızlı yapıştırıcıyla yenen kısmını doldurduk ustamla kaplama gibi ;) kürenin kesik yerlerinin içlerinede metal parça sıkıştırdık küre oldu dünya :D ama halen boşluk var galiba sorun küreden hafif kaynaklanıyor bence yuvasından peki yuvası hakkında bilgisi olan varmı ?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yuvası dediğiniz kısım komple olarak satılıyor ama 200tl gibi bir fiyatı var... Parça kodu 755117 yada 738302 olması lazım opel parçası satan yerlerden kesin fiyat alabilirsiniz

3vkcb.jpg

Son düzenleme:

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Net bir fotoğraf olsa tarif edebilirim aslında, hatırlayabilirim nasıl söktüğümü,, tornavida ile saniyeler içinde çok rahatlıkla çıkarıyordum ama, unuttum dediğim gibi... Hatta bandı sardıkran sonra zor geçiyordu yuvasına, bahsettiğim bantla sardığımız küre...

brathard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorun işte orada dostum bantlaya bantlaya yuvayı genişletecez ha zaten genişlemiş durumda :D kürenin geçtiği deliği tek te satmazlarki neyse fazla önemli bişide değil zaten yapacak bişi yok :maden: insanın canı sıkılıyor yinede :(

termometre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kürenin geçtiği yuva yumuşak plastikten değil, yani bu yüzden bant sarıldıktan sonra biraz zor geçiyor, yuvaya hiç bir zararı yok yani, bant v.s. ile genişleyecek, bir zarar verilecek durumu söz konusu değil...

Güvenle yapılabilecek bir uygulama, sadece vites körüğünü çıkardığınzda bile durumu anlayacaksınız... Zatan tajıp çıkarılabilmesi için geçmeli yapılmış, diğer türlü yekpare yapılırdı...

Eskimemiş bir vites kolunu çıkartırkende zor girip çıkıyor, diğer türlü hemen çıkıp elimizde gelirdi vites kolu...

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Kürenin geçtiği yuva yumuşak plastikten değil, yani bu yüzden bant sarıldıktan sonra biraz zor geçiyor, yuvaya hiç bir zararı yok yani, bant v.s. ile genişleyecek, bir zarar verilecek durumu söz konusu değil...

Güvenle yapılabilecek bir uygulama, sadece vites körüğünü çıkardığınzda bile durumu anlayacaksınız... Zatan tajıp çıkarılabilmesi için geçmeli yapılmış, diğer türlü yekpare yapılırdı...

Eskimemiş bir vites kolunu çıkartırkende zor girip çıkıyor, diğer türlü hemen çıkıp elimizde gelirdi vites kolu...

Vites topusunu mekanızmadan nasıl ayırıyorsunuz?

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimki sadece bi tahmin ama yukarıda verilen fotografta siyah bir daire var kırmızıyla işaretlenen yerin hemen altında orası çevrilerek çıkıyor olabilir... şu mavitle işaretlediğim halka tabi halkaysa...

3xl9s.jpg

Son düzenleme:

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benimki sadece bi tahmin ama yukarıda verilen fotografta siyah bir daire var kırmızıyla işaretlenen yerin hemen altında orası çevrilerek çıkıyor olaabilir...

Resmi ben çektim Corsa C vites körüğü ama çekip çıkarmak konusunda şüpheliyim.