opel astra gtc 1.6 honda cıvıc 1.6 125 seçimi.

goldbergbrk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opel astra g hb aracımw ardı 1.6 16v bunu satıcam bunun yerine alabileceğim performansı güzelliği ön planda olabilcek satmak istediğimde beni zarar uğratmadan kasmadan satabileceğim araba bakıyodum bu iki model arasında kaldım özelllikle opel gtc sahiplerinden yorum bekliyorum bendeki astra ile gdişi arasında okadar fark yoksa direk 1.6t lerdne bişi bakabilirim hani her trlü öneriye açığım bütcem maximum 30 bin tl bu aralıkda özellliklde cıvıcmi daha iyi olur gtcmi yardımve görüşlerinizi bekliyorum şimdiden tüm kardeşlerime hayırlı günler dilerim.

honda dediğim 2008 lerden 125 hp sedan olanlardan
gtcyide biliyosunuz zaten 1.6 105 yada 115 hp idi sanırm.

ikisinide boşwer diyorsanız 30a gtc 1.6t bulup onunla uğraşayım yakıt durumları bunun abartı değilse tabiki

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olurmu öyle şey dedirten durum aralarında 20 hp fark olmasına rağmen Gtc ile 125 hp lik honda civik sedan aynı performansta yürüyor.

İşin sırrı fabrikanın gtc lere koyduğu sport tuşu.

Bu tuşa bir kez basarsan odun gibi sert sürüşe ve 1,6 motora hacme oranla acı kuvvete sahip olursun düzgün vites değiştirirsen 125 hp lik Honda civik değerlerinde yol alırsın.

Eğer sport tuşuna uzun süre basarsan araban drag için hazır hale gelir. Bu konumda araba patinaj önleme sistemini kapatır. Baskı balatana ve lastiklerine acımazsan 10 sn nin altında 0,-100 yapabilirsin 2. Viteste 100 km nin biraz üzerine çıkması sıfırdan hızlanmalarda büyük avantaj sağlar.

Eğer yanlamaya hevesin varsa aynı özellik ile esp yi de kapatabiliyorsun. Sertleşmiş amortisör motor tepkileri ve el fireni ile süper yanlama imkanı veriyor yalnız yüksek hız ile virajda frene dokunman ile kayarsın yada dar alanda kısa paşlaşma usulü sert makas atarsan araba gene kayma ihtimalini arttırırsın altından kayar gider. :D

Ben 3,5 yıldır kullanıyorum çok memnunum sürüş keyifi mükemmel şiddetle tavsiye ederim. Tercih ederken asıl kararın kasa tipi olsun 4 kapı binek bir arabamı almayı düşünüyorsun tek kapı spor bir arabamı. Eğer ailende kullanacaksa gtc burnundan gelir.

2.el piyasasında ise Honda civik sedanın çok daha rahat satarsın.

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence turbo alın ve gerisini düşünmeyin

Bence benzin düşünülmeli. Yop yaptıkca can yakıyıor :D Turbo olanlar genellikle satıp dizel araba alıyor :D. 1,6 atmosferik alıp lpg düşünülebilir. 1,6 tiwinport motorlara paso lpg takıkorlar. şikayet oranıda yok denicek kadar az.

goldbergbrk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yorumun ve açıkalamaların için çok teşekkür ederim can kardeşim aslında bu bizim 3. arabamız ailem binio babam binio vs böyle sorunum yok tek ben biniyorum araca oda haftada 2 gün dışarı çıkar 2 saat dolaşır geri gelirim eve hani bu şartlar altında alınabilecek en iyi araç hangisi gibi bir düşünceyede girmiş bulunmaktayım.
tek kapı 4 kapı seçimide pek fark etmiyo yane benim için önemli olan performanslı olsun fazla aşırı yakmasın 2.eldede 28e aldıysam en kötü 27ye satayım yane anlatmak istediğim bu

goldbergbrk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca opel servisi var izmirde bn g kasa arabamı satıcam dedim gtc düşünüyorum felan onları parçaları g lere göre çok pahalı full elektronik araç çok sorun çıkarıyo vs dedi beni iyice korkuttu gtclerden bilmiyorum bu konu nekadar doğru

goldbergbrk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kullanan arkadaşlar varmı bu makina nekadar yakar şehir içinde .

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Neden pahalı dediğini çözemedim kasasını saymazsak motor yürüyen olarak 1,6 astra g de aynı h de gtc de tek fark gtc de sürüşe keyif katan bir iki yazılım.

Tüketim. ortalama 8 litre şehir içi sıkışık trafikte bu rakam 10 litreye kadar çıkabilir.
Turbosunda ise kullanıcıların yorumu ortalama 10 - 11 litre gazlarken ise :D o konuyu pek açmak istemiyorlar :D