OPEL Astra G'ye VECTRA B Yol bilgisayarı Hakkında tecrübesi Olanlar...

burakCD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OPEL Astra G'ye VECTRA B Yol bilgisayarı takma düşüncesindeyim. Orjinal yol bilgisayarını bulmak neredeyese imkansız gibi. Vectra B bilgisayarlarının OPC konsol kullanılarak takıldığını öğrendim. Ancak yakıt bilgisinin galon ve hız bilgilerinin mil olarak göründüğünü okudum. Bunların düzelmesi için Tech2 cihazıyla yeniden programlanması gerekiyormuş. Fakat forumda bazı arkadaşlar da cihazın ekranı tanımamması gibi bir sorundan bahsetmişler. Bu sorun genel mi tecrübesi olanların tecrübelerini paylaşmalarını rica ediyorum.

Son düzenleme:

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizzat arkadaşımın astra cd model aracına kendim taktım.öncelikle aracınız cd olduğu için soketleri uyumlu takıp kolaylıkla montajını yapabilirsiniz sadece alacağınız yolbilgisayarı hangi aracın olduğunu öğrenin sonra da;diyelim ki aldığınız yolbilgisayarı 2000 model omega ya ait onu 1.6 motor a kalibre etmeniz gerekiyor(ki yakıt bilgilerini 1.6 motora göre ölçsün) tech 2 ile yetkili servis ya da özel serviste 10 dk da yaptırabilirsiniz.

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
siz montajını yaptıktan sonra da araç üzerinde takılı iken de kalibrasyonu yaptırabilirsiniz.yani siz montaja başlayabilirsiniz

burakCD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yol bilgisayarını türkçeleştirmek mümkün mü acaba tech2 ile

burakCD

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet astrada gri soket var 32 pin vectralarda da iki tip gördüm internette 26 pin sarı soket ve 32 pin gri soket (Astraya direk uyan versiyon)

coldekiadam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sürekli yapılan bir uygulamadır.

Sorun olmuyor,

32 pin vevtra ekrana ihtiyaç varsa elimde vardır.

Yardımcı olurum.

camanga

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende aynı uygulamayı yaptı yol bilgisayarını op-com programlar mı yoksa illa ki tech-2 mi lazım