opel astra h 1.6 easytronic hız sorunu

makaveli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Paspası gaz pedalının altından çekin.Sorun kalmayacaktır...
Evet deniyecegim tesekkurler

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:22 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:19 ----------

1.6 easytronic ile benim 2.0 motorlu arabayla yapamadığım 230km hızı görmüşsünüz, tebrik ederim. Şuan arabanız normal kapasitesine dönmüş, zaten maksimum hızı 190km/h civarı olmalıydı.

Arkadasimda 1.3 dizel olani var ve o arac 200 gibi bir hiza cok rahat ulasirken bu araca 190 demeniz tuhaf degilmi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet deniyecegim tesekkurler

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:22 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:19 ----------

Arkadasimda 1.3 dizel olani var ve o arac 200 gibi bir hiza cok rahat ulasirken bu araca 190 demeniz tuhaf degilmi

Turbo beslemeli ve %25 daha yüksek torka sahip bir arabanın o hıza ulaşması zaten çok normal.

yigitekimdemir

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.tamindir.com
1.6 gibi atmosferik ve küçük bir motorla, rüzgarsız bir günde çeşme otobanında bile zaten en fazla 200, yokuş aşağı ise 210 bir ihtimal görülebilir. 110 beygirlik ama 1000 kiloluk aracım bile daha fazlasını zorlayamıyor, daha ağır araçla ama neredeyse aynı güce sahip bir motorda 230 basılabileceği pek mümkün görünmedi gözüme :)

Göstergenizde geçmişte bir sorun olmuş olabilir mi lastik çapından dolayı ya da teknik bir arızadan dolayı?

makaveli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şöyle bir olayla karşılaşıyorum üşengeçliğimden daha doğrsu vaktim olmadığından hala servise gidemedim ve yeni eklenen olay ise şudur araç her zaman 1. vitesi almıyor göstergede 1 gösteriyor ama gaza bastıgınızda araç boştaymış gibi bağırmaya başlıyor 3 5 defa vitesi manuel otomatik v.s yaptığınızda birden sert bir şekilde birinci vitese geçiyor.

kostur123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hız sorunu

arkadaşlar merhaba benim aracım da arkadaşın aynısı 2012 easytronic 1.6. 1 aydır kullanıyorum aracımdan uzun yola gidene kadar çok memnundum. aracın kesinlikle hız yapmadığını fark ettim. 140 la giderken 5 inci viteste hızlanmanın kesinlikle imkanı yok. 4 e geri alıyor (ya da manuelde alıyorum) 160 geçince tekrar 5 e takıyor (ya da takıyorum) ancak hızlanma söz konusu değil hele biraz eğim varsa rezalet. arabayı çok seviyordum bu hızlanma olayı beni çok soğuttu açıkçası lanet ettim, bunun manueli de böyle mi?

yokuş aşağı 190 ı zar zor gördüm ama yol düzleşince 180e geri indim. 5. viteste araba bayılıp gidiyor ben hayatımda böyle 1.6 görmedim. yazılımı, dişli oran değişimi gibi konularda bilgisi olan var mı? bu araçla bir daha uzun yola gitmeyi düşünmüyorum bu şartlar altında. 5. vitesi haybeye yapmışlar