Opel Astra h 1.6 twinport aracıma 2 lt şanzıman yağı kondu sizce normal mi

Astra Maniaa

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende yeni değiştirdim katalogta 75w-85 yazıyordu ustam 80w koymuş biraz zorlaştı 1. ve geri vitese geçmeler benimkide 1.6lt alıyordu.

@li58

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bende yeni değiştirdim katalogta 75w-85 yazıyordu ustam 80w koymuş biraz zorlaştı 1. ve geri vitese geçmeler benimkide 1.6lt alıyordu.

Cok zor geçiyorsa ustaniza söyleyin degistirsin yağı sonra bir problem yasamayin

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 09:57 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 09:22 ----------

Ömürlük yağ yoktur bende 3 sene önce ilk aracım laguna 1 2.0 16 v renaultum vardı 2.el aldim ve şanzıman yağını hiç degistirmedim 1, 5 yıl sonra şanzıman yedi araba benden önceki sahibi de değiştir memis ve yag tortulasmis 5.vites dislisi tıkanmış ve araç 5.vites disli yi yedi 600 tl masraf yaptım şanzıman indi dişli değişti ve yapan Renault ustası da iyi yapamayınca 5 vites dislisi kırıldı ve sıfır şanzıman aldım Laguna ya 2000 tl ye yagın ne kadar önemli olduğunu anladım biraz bindim sattım fransız araba parçaları aşırı pahali ve bu benim 2.ci opelim memnunum opelden sonuçta alman