Opel astra H 1.6 xep twinport triger kayışı değişimi sente sorunu

Cashwa

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aracımın triger seti değişti ama değiştiren usta işaret koymak için tornavida ile işaretledi yerlerini ve yeni kayışı ve bilyayı taktı topladı. Ama şüphelendim eve geldim triger kayışı değişim videolarını izlediğim zaman kayış kasnaklarında işaret olduğunu gördüm bu işaretlere bakmadan taktı. Bu düzeltilir mi?

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
O iş iş değil üstad öyle çizdim oldu olmaz 1 dış ters takıyorlar o zaman üzerlerinde sente çizgileri vardır senteye getirir motor külbütör kapağı söker hem arkadan kitlersin hem egzantrikten sonra kayış takılır tamamdır çizgiyle olmaz o iş

Cashwa

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
O iş iş değil üstad öyle çizdim oldu olmaz 1 dış ters takıyorlar o zaman üzerlerinde sente çizgileri vardır senteye getirir motor külbütör kapağı söker hem arkadan kitlersin hem egzantrikten sonra kayış takılır tamamdır çizgiyle olmaz o iş
Düzeltirler mi götürsem?

Joseques

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamirci adam vardır illa ki düzeltirler mi soruma cevap verirsen çok iyi olur
opel triger kayışlı araclarında işaretler var lakin bu işaretler yerlerine getirildiginde aparatı vardır eksantirik kafa kasnagına ve eksantirik millerinin arkasında sente yarıkları vardır buralara aparatlar takılarak yapılması gerekmekte.. fakat iş hızlı ve ugraşmak istemeyen ustalarım işeret vurarak aparat kuulanmadan degişim yapıyorlar buda her iki aractan birinde sorun cıkartıyor.. senin aracında rolantide dalgalanma cekiş düşüklügü gec calışma gibi problemler olduysa triger degişiminden sonra götürün aparat ile yapsın..

• Beğen
Tepkiler: cagatay16

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Varsa ilk seferde neden kullanmamışlar ilk önce bunu sormanız gerekir ustanıza düzelip düzeltmeyeceklerini ustanıza telefon açarak öğrenebilirsiniz. Ben tanımam etmem o yüzden yorum yapmak yanlış olur. Fakat iş ahlakı gereği düzeltmesi gerekir.

• Beğen
Tepkiler: Kaan. ve 06Berkay

06Berkay

Yönetici
Başkan
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Bir çoğunda yok, olsa ilk seferde kullanırdı diye düşünüyorum :)

Bu arada üslubunuza dikkat ederseniz çok sevinirim alıntıladığınız mesajda yanlış bir şey söylenmemiş..

Cashwa

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
İŞARETLER AYNI HİZADA DEĞİL BEYLER NE YAPMAM LAZIM?

97245C3D-E93A-4C4D-AC20-87D908CF37F681b34f9eab26884e.jpg