Opel astra h 2005 aracım conta yakmıs dıyolar?

Mehmet5506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar 2005 opel astra h otomatık benzın lpg lı arac gaza fazla basınca ve bayır cıkarken hararet lambası yanıyor ve bor dakıka ıcınde sonuyor ustaya gosterdıgımde conta yakmıs dedı sızce nedendır bu sorun ?

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaslar 2005 opel astra h otomatık benzın lpg lı arac gaza fazla basınca ve bayır cıkarken hararet lambası yanıyor ve bor dakıka ıcınde sonuyor ustaya gosterdıgımde conta yakmıs dedı sızce nedendır bu sorun ?

Normal zamanda su eksiltmesi var mı? Conta için bir kaç yöntem varmış egzoz dan beyaz duman su atma, su deposunda kaynatma, yağda su karışımı gibi, onlara bakarak mı conta dediler. Su seviyeniz normal ise buna rağmen hararet yaptıysa fan, hararet müşürü gibi uygun parçalara baktırın bence. Her hararete her su eksiltmeye direk conta diyorlar zaten.

Mehmet5506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok hocam su eksıltmıyor sadece su olması gereken sevıyede olunca deponun tahlıye yerınden fıskırtıyor bende olması gereken sevıyeden bıraz az koyunca fıskırtma yok sadece bayır cıkarken gaza fazla basınca yada normalde gaza cok yuklenınce hararet lambası yanıyor bır dakka sonra sonuyor

Mehmet5506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
egzozdan beyaz duman yada su atması yok ama sud eposunda kaynatma varmı bılmıyorum

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yok hocam su eksıltmıyor sadece su olması gereken sevıyede olunca deponun tahlıye yerınden fıskırtıyor bende olması gereken sevıyeden bıraz az koyunca fıskırtma yok sadece bayır cıkarken gaza fazla basınca yada normalde gaza cok yuklenınce hararet lambası yanıyor bır dakka sonra sonuyor

Termostat gibi geliyor bana.

Mehmet5506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı sımdı bı arkadasla yolladım termostadı degıstıttırecek bakalım duzelcekmı sorun dırek conta yanlıs demek cok kolay 2.500 tl masraf cıkartıyorlar hemen

edusunceli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracı sımdı bı arkadasla yolladım termostadı degıstıttırecek bakalım duzelcekmı sorun dırek conta yanlıs demek cok kolay 2.500 tl masraf cıkartıyorlar hemen

hararet müşürüne de baktırın. Termostat ben geçen hafta değiştim gm'si 180 TL civarı. Müşürde 50-60 dır. En azından 2000 vermeden bunlarla çözülebilir umarım

Mehmet5506

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam hocam onuda degıstırelım bakalım cok tesekkur ederım ılgınıze

mbg123

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Su deposunda yaglanma var mi abi ona bi bakarmisin benim arabayada conta yedi dediler degilmis