Opel Astra H Akü ve Motor Arıza Lambası Lütfen Bakar mısınız

astrah123

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar Opel Astra H 2011 Benzin/LPG Manuel aracımda dün yolda gelirken motor arıza lambası yandı. Gaz ve frene aynı anda basıp kontağı çevirip hata kodunu öğrenmek istedim ilk defa deneyeceğim için tam yapamadığımdan dolayı kontağı 3-4 kere çevirip kapattım sonuç olarak 970 hata kodunu gördüm. 1-2 dakika sonra kontağı çevireceğim zaman araba marş almadı marşa basınca tık tık tık ses geliyordu ve motor hareket etmiyordu sadece tık tık tık diye ses geliyordu. Ancak aracın farları bütün ışıkları yanıyordu akünün rengine baktığımda ise yeşildi takviye kablosuyla aracı çalıştırdım şuan sıkıntısız kullanıyorum sizce sorun ne olabilir arkadaşlar. Kontağı 3-4 kez çevirdiğimden dolayı mı marş almadı yoksa 970 hata kodundan dolayı mıdır fikir alabilir miyim.

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
kontak ısınmış olabilir. ilk arıza neden oldu bunu bilmek elbette ki zor. aşırı sıcakların yaşandığı şu günlerde aniden gelişen ve kendiliğinden düzelen arızalara rastlamaya başladık. nihayetinde mekanik bir şey araçlar. arızanın kendiliğinden düzelmesi bence şans. geçmiş olsun.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Akünüz gidiyor her ne kadar yaz şartlarında işinizi görüyor olsa da kışın kesinlikle sorun çıkartacaktır.

astrah123

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
kontak ısınmış olabilir. ilk arıza neden oldu bunu bilmek elbette ki zor. aşırı sıcakların yaşandığı şu günlerde aniden gelişen ve kendiliğinden düzelen arızalara rastlamaya başladık. nihayetinde mekanik bir şey araçlar. arızanın kendiliğinden düzelmesi bence şans. geçmiş olsun.
bugün elektrikçiye götürdüm ölçtü akü biraz zayıf dedi. Takviyeyle çalıştıysa akü zayıf olduğu içindir başka sıkıntı yoktur dedi. Motor arıza lambası içinde tabletten baktı oksijen sensörü önemsiz bir şey sıkıntı olmaz dedi hepsinde yanıyor dedi daha sonra yine yanar dedi söndürdü şuanlık yanmıyor sizce bir sıkıntı olur mu

astrah123

Kayıtlı Kullanıcı
60-Tokat
Siteyi ziyaret et
Akünüz gidiyor her ne kadar yaz şartlarında işinizi görüyor olsa da kışın kesinlikle sorun çıkartacaktır.
bugün elektrikçiye götürdüm ölçtü akü biraz zayıf dedi. Takviyeyle çalıştıysa akü zayıf olduğu içindir başka sıkıntı yoktur dedi. Motor arıza lambası içinde tabletten baktı oksijen sensörü önemsiz bir şey sıkıntı olmaz dedi hepsinde yanıyor dedi daha sonra yine yanar dedi söndürdü şuanlık yanmıyor sizce bir sıkıntı olur mu

cenk artem

Kayıtlı Kullanıcı
38-Kayseri
Siteyi ziyaret et
@Hasip bey de zaten söylemiş daha da fazla fiyatı artmadan yeni bir akü almanızı ben de öneririm.

• Beğen
Tepkiler: Hasip