Opel astra h aşırı yag yakma lutfen yardim

CodeX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle selamunaleykum arkadaslar,abiler 2006 astra h benzin li aracim var arac cok aşırı yag yakiyor 300 km de 650 gram yag eksiltiyor 600 km de yag eksiltme sari olan isaret yaniyor ben araci kontrol ediyorum egzozdan duman atmiyor arac calisir halde yag kapagini aciyorum hafif bir hava veriyor ama oyle asiri degil hafif sekilde disari hava ufluyor elimi tutuyorum yagi disari püskürtmuyor arac isindigi zaman durdurup yag kapagini actigimda duman atiyor sigara dumani gibi ama calisirken boyle bir duman soz konusu degil lpg de ve benzinde test ettim bir farklilik goremedim genelde uzun yolda kullandigim icin farklilik olsa anlasilirdi benzinde de ayni eksiltme oldu lpg dede yuksek devirde de kullanmiyorum uzun yolda 3100 devir maximum 110 km hizda kullaniyorum 5/30 yag kullaniyorum bu sorun motor acilmadan bulunabilir mi zaten bu araca 5 10 lira harcadim ömrümü yedi. Yardim edebilecek varsa cok sevirim.aracta yag kacagi yok kesinlikle.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu kadar fazla yag yakan arac duman atar..Araci gunes altına cikarin biri dip gaz yapip biraksin mavi duman görüyormusunuz bir bakin..
Yag kacagi varmi yokmu kesinlikle emin olun araci askiya alip biri gaza bassin altindan iyice bakin
Suya yag karisiyormu bakin emin olun..
Boyle bir durumda uzaktan yardimdan daha iyisi Yasadiginiz yerde muhakkak opel den anlayan ustalar vardir gösterin...
Anlattiginiz durumlara göre kirik sekman ölü piston delik supap olabilir ama onlarda çalışırken belli eder..

SM-C101 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CodeX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Araci bi ara lpg de cok yuksek devirde kullaniyordum arac cekisten düştü biraz sanirim supaplarda sorun var magnezyum alasimli oldugu icin 4 5 bin lira masrafi var anlasilan aracin tesekkur ederim egzoz olayina bugün tekrar bakacagim gunes altinda

kadir5050

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Oncelikle selamunaleykum arkadaslar,abiler 2006 astra h benzin li aracim var arac cok aşırı yag yakiyor 300 km de 650 gram yag eksiltiyor 600 km de yag eksiltme sari olan isaret yaniyor ben araci kontrol ediyorum egzozdan duman atmiyor arac calisir halde yag kapagini aciyorum hafif bir hava veriyor ama oyle asiri degil hafif sekilde disari hava ufluyor elimi tutuyorum yagi disari püskürtmuyor arac isindigi zaman durdurup yag kapagini actigimda duman atiyor sigara dumani gibi ama calisirken boyle bir duman soz konusu degil lpg de ve benzinde test ettim bir farklilik goremedim genelde uzun yolda kullandigim icin farklilik olsa anlasilirdi benzinde de ayni eksiltme oldu lpg dede yuksek devirde de kullanmiyorum uzun yolda 3100 devir maximum 110 km hizda kullaniyorum 5/30 yag kullaniyorum bu sorun motor acilmadan bulunabilir mi zaten bu araca 5 10 lira harcadim ömrümü yedi. Yardim edebilecek varsa cok sevirim.aracta yag kacagi yok kesinlikle.

Hocam öncelikle motor ustası falan değilim. Benzer bir durumu bende yaşadım. Nerdeyse tamamen aynı dertten muzdarip birisiyim. Ben 2003 model ikinci el araç aldım 1 yıl hiç yağ falan yakmadı normal biniyordum. sonra int araştırmalar sonucu en iyi tam sentetik yağ diye 5/30 castrol edge yağ aldım. fiyatı da normal göre pahalı bir yağ. neyse filtre aldım hepsini değiştirdim. Ne olduysa bundan sonra yaşamaya başladım. araç istanbul ankara arası 440 km yola ne zaman çıksam. 100 km geçmeden yağ ışığı yaktı. şaşırdım hata vardır nasıl olur dediğim halde çözüm aradım. servis götürdüm. durumu izah ettim abi 10 /40 olması lazım 5/30 ince yağ böyle yapar demeye getirdi. neyse 10/40 yağ koydu yine aynı değişmedi. bende yanıma ucuz 10/40 elf marka yağ aldım nerde yağ eksıldı durup 1 su bardağı ilave ettim. hep boyle 2 bın km yol yaptım. şimdi araştırmalarım sonucu herkes 10/60 mobil yağ koyarsan keser diyor. birde bunu deneyeceğim. bakalım değişecek mi ? fırsatım olmadı bugün yarın değiştireceğim. eğer gelişme olursa da haberdar ederim.

CodeX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
10/40 kullaniyorum ustalar abi ne yapiyorsun bu araca 10 40 gider mi diyorlar 5 30 kullaniyorum benzin yerine yagla çalışıyor araba ama 10 40 da daha az yakıyordu kalin oldugu icin sanirim 5 30 mubarek altin gibi pahali birde benim aracta yagi yeni degismeme ragmen 1000 km de simsiyah oluyor dizel yagi gibi bazen şüphelenmiyor degilim arac dizel mi diye malum 10 40 ta arac traktor motoru gibi calisiyor en iyisi satip kurtulmak opelin varsa zengin olacaksin

Latif_argok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende iki gün önce aynı durum oldu normalde 10 40 koyulması gerekirken 5 30 koymuşlar 1000 km 2 litre yağ yaktı sonra komple yağ değiştirip 10 40 koyduk su an bi problem yok 5 30 ince yağlar yeni model araçlara konulur dediler zamanla bizim araçların motoru aşındığı için kalınlaştırmak lazım dediler

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Castrol kullanmayın yakar.. Ayrıca sürekli viskozite ve marka değişimi yağ yaktırır arabaya. Bi yağda karar kılın artık benim tavsiyem Mobil 1 10w60 bu yağı koyun sonraki bakımda da bu yağı koyun yağ viskozitesi değiştirmek aracın yağ yakmasına sebep olur. Genelde yağ yakan arabalara Mobil koyduktan sonra çok memnun kalıyor insanlar.

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Castrol kullanmayın yakar.. Ayrıca sürekli viskozite ve marka değişimi yağ yaktırır arabaya. Bi yağda karar kılın artık benim tavsiyem Mobil 1 10w60 bu yağı koyun sonraki bakımda da bu yağı koyun yağ viskozitesi değiştirmek aracın yağ yakmasına sebep olur. Genelde yağ yakan arabalara Mobil koyduktan sonra çok memnun kalıyor insanlar.
Costrol kullanmayin yakar ne demek??
Yanlis bilgilendirme olur..
Motor yaglarinda dunya devi bir marka yanacak yağ mi yapar..
Eger arac yag yakiyorsa
Butcesi musait olan castrol 10/60 kullanir..
8c67fa8e679e36b38e507771ad35c3ed.jpg

Yasin Aygün

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Costrol kullanmayin yakar ne demek??
Yanlis bilgilendirme olur..
Motor yaglarinda dunya devi bir marka yanacak yağ mi yapar..
Eger arac yag yakiyorsa
Butcesi musait olan castrol 10/60 kullanir..
8c67fa8e679e36b38e507771ad35c3ed.jpg

Bahsi geçen araç için Castrol kullanılmaması lazım evet yakar. Castrol yağların yağlama kabiliyeti iyi olsa da flash point (yanma noktası) sıcaklığı düşüktür. Aynı viskozite Mobil 1 ve Castrol'ün teknik tablolarını incelerseniz parlama noktalarındaki 20-30 derecelik farkları görebilirsiniz. Bu da yağın genelinde bozulmaya sebep olmasa da silindir cidarında sıcaklık yükseldiği için Castrol yağlar parlayarak yani özelliğini yitirerek daha kolay bir şekilde yanar.
Yanlış bilgi vermek en son isteyeceğim şeydir. Bu arada Triboloji lab.da Total Bp Castrol Mobil gibi bir çok markanın sürtünmeye karşı direncini incelemekteyiz. Stribeck eğrisi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahsi geçen araç için Castrol kullanılmaması lazım evet yakar. Castrol yağların yağlama kabiliyeti iyi olsa da flash point (yanma noktası) sıcaklığı düşüktür. Aynı viskozite Mobil 1 ve Castrol'ün teknik tablolarını incelerseniz parlama noktalarındaki 20-30 derecelik farkları görebilirsiniz. Bu da yağın genelinde bozulmaya sebep olmasa da silindir cidarında sıcaklık yükseldiği için Castrol yağlar parlayarak yani özelliğini yitirerek daha kolay bir şekilde yanar.
Yanlış bilgi vermek en son isteyeceğim şeydir. Bu arada Triboloji lab.da Total Bp Castrol Mobil gibi bir çok markanın sürtünmeye karşı direncini incelemekteyiz. Stribeck eğrisi
Yani simdi aracin yag yakmasini yag specific degerlerindeki Flashpoint e mi bagladiniz hey Allahim Aracin yag sekmanlari yanma odasina yagi aliyorsa ( Yanma odasında 2500 C'ye kadar sıcaklık oluşur.) Bu isida yanmayacak yag varmi..
Flash point i en yuksek yag lardan biri (Catapiller in jeneratör yaglaridir)300/350 derece civari yag yakan araca onu koysaniz oda yanar..
Mobil 1 10/60 230 derece
Costrol 10/60 203 derece
ef1205662e56e0ac3c3ae2ac48101ca1.jpg

Bu arada kendi aracima Mobil 5/50 kulaniyorum