Opel astra h aux sorunu

onurkemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2007 model opel astra h aracım var.Samsung galxy note telefon kullanıyorum.Radyo açıkken jag kablosunun bir ucunu el freninin yanındaki aux girişine takıyorum diğer ucunu telefonuma.Ama ondan sonra ne setting menusunde ne de sound menüsünde aux yazılı bir ibare göremiyorum.CD/MP3 tuşuna basıyorum direksiyondaki fonksiyon tuşuna basıyorum yinede aux ibaresini bulamıyorum.Teypçiye gittim oda bulamadı.Teybi söktük teybin arkasında aux soketi bağlı sorun yok akım geliyor.Ama telefonumda çalan şarkıyı bir türlü arabanın kolonlarına aktaramıyorum.Yardımlarınızı bekliyorum

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta ıyıde dıreksıyon uzerındekı sol taraftakı tuşa basıldıgında radıo cd ve aux e gecer eger aux yok ıse bence servıse gotur goster programla felan çözerler..

onurkemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bakalım ama çok uyuz oldum büyük bir ses sistemleri firması bile yapamadı

Ehkonca

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tech 2 ile çözülür sanırım

onurkemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aracımda herhangi bir arıza yok ama ne bilgisayar uyarı veriyor ne araç bir kere kolonum patlamıştı bilgisayarda ses sorunu diye yazdı sonra yaptırınca silince başka arıza vermedi

ozavsaroglu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
muhtemel sorun

aynı sorun bende de var..
Aracım 2012 astra necvox takılı..
Orjinal teyp var iken aux kullanıyordum ve necvox takınca çalışmadı ve servisine götürdüm gösterdim.. Bu arada necvox ikinci el taktım !!!
Esse Grup'ta calışan görevli şunu dedi soket aux cıkısı kısmı hazır değil yani arabanın orjinal aux cıkışını kesip teyp girişine direk bağlamak istemiyorlar o yüzden orjinalliği bozulmasın diye bağlanmamış tır dedi. Bana sordu isterseniz bağlarım diye ama orjinal aux cıkışını kesmem lazım dedi bende kalsın demiştim.

Mesele sanırım anlaşılmıştır.. İnş.

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
birinci seçenek:doğru kabloyu kullandığından emin misin?
kaliteli bir kablo kullanarak deneme yapmanı öneririm.

ikinci seçenek:telefonunun çıkışına kablo bağlandığında ne yapması gerektiğini telefon menüsünden ayarlaman gerekiyor olabilir.kontrol et.mümkünse başka bir telefon veya en iyisi bir mp3 player bağlayarak kontrol et.

üçüncü seçenek:yazılımsal bir sorun oluşmuş olabilir.servise gidip bilgisayara bağlatarak bunu giderebilirsin.

onurkemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar servise gittim program güncelleyecekler ondan sonra bakacağım duruma göre

onurkemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşımın arabasında denedim aynı kablo aynı telefonla oldu ama bakalım servisten sonra düzelir inşallah

112112

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadasim sen aux cikisini alttaki gibi mi yaptin eger evetse benimle ayni sorunun.
diger bir konuda yazmistim sebebini; arkadaslar merhaba, bende soket var 2007 mayis model opel astra sport araba
kabloyu servisten siparis verdim 3 gun sonra geldi gittim ustabasina danisayim dedim parayi odemeden ustabasi bana tech2 nin aux fonksiyonunu aktiflestirmeyi bloke ettigini beyan etti, yani bu ozellik parali oldugu için ucuza maletmeyi engelleme amacli sistem engelliyor aktiflestirmeyi bayagi bir tartisma sonucu beni ikna etti ve kabloyu almaktan beni vazgecirdi paran bosa gider dedi kimse aktiflestiremez aux fonksiyonunu cunku opelin sistem(tech2) bloke ediyormus, aranizda dolayli yollardan yaptiranlar var mi???

Plastic_Pull_up.jpg

Soket resmi

Jack_Notmounted.jpg

Jack_mounted.jpg

ss100350eg2.jpg

aux_mp3.jpg