Opel astra h bagaj kapağı içini nasıl sökerim?

kaan2142

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel astra h hb aracımda bozuk yollarda sürekli tak tak çarpma sesi geliyor. Ses bagaj kapağının içinden geliyor.
Fakat bagaj kapağının içindeki plastiği sökebileceğim yer bulamadım. Bilen varsa yardımcı olabilirmi bi ses için servise para bayılmak istemiyorum.

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa D de el tutamaçlarinin oldugu yerde iki adet vida var ve ardindan tirnakli oldugundan cekince geliyor.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapağı sökmeye girişmeden önce, sesin kaynağını plastik kaplamanın altında olduğunu nasıl anladınız? Boşuna plastik kaplamaları sökmeyle uğraşmayın sonra.

Genelde o seslerin kaynağı kapağın iki yanında yer alan vidalı ayaklardan olur.
Bagaj kapağını açın ayarlı ayakları göreceksiniz. Onların arka stopların üstünde bagaj eşiğine denk gelen kısımda oturma yuvaları var. Ayar gevşekse oraya çarparak ses çıkarır.

Ya da bagaj kilidinden ses gelebilir. Kilidi sıvı sprey gres yağıyla yağlamayı deneyin.

kaan2142

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kapağı sökmeye girişmeden önce, sesin kaynağını plastik kaplamanın altında olduğunu nasıl anladınız? Boşuna plastik kaplamaları sökmeyle uğraşmayın sonra.

Genelde o seslerin kaynağı kapağın iki yanında yer alan vidalı ayaklardan olur.
Bagaj kapağını açın ayarlı ayakları göreceksiniz. Onların arka stopların üstünde bagaj eşiğine denk gelen kısımda oturma yuvaları var. Ayar gevşekse oraya çarparak ses çıkarır.

Ya da bagaj kilidinden ses gelebilir. Kilidi sıvı sprey gres yağıyla yağlamayı deneyin.

kulaklarım keskindir, dayadım plastiğe 10 dk sonunda oradan geldiği kanısına vardım. Menteşelerden uzak bölgede.