Opel Astra H - CD30 İlginç CD okuma hatası...

jeocem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Herkese merhabalar, 2006 model opel astrada CD30 model cd çalar var. en başlarda çok memnundum mp3 bile okuyordu. kasetçalardan geçince baya bir güzel insana :)

fakat bu aralar ne hikmetse eskiden kullandığım cd leri çalıştırıyor teyp fakat yeni yazdırdığım cdleri okumuyor hata verip cdyi atıyor.

Teyp mi bozuldu dedim fakat eski örneğin ağustos 2012 tarihinde yazdığım cdyi sorunsuz çalmaya başlıyor.

sorun bende deyip başka bir programla yazmayı denedim cdleri önceden hep windows media player la yapardım cdleri. gene olmadı.

sorun benim cd-rw ımda dedim kardeşimin pcde yazdırdım farklı bir programa gene olmadı.

fakat, bir arkadaşımda Nero programıyla Philips marka cdyi yazdırdık ve ne alakaysa çalıştı sorunsuz bir şekilde.

şimdi burda sorun teyp de mi ki CD30 ların çok hata verdiğini duydum, yoksa ben de mi ? böyle seçicilik yapması bir aletin bana saçma geliyor. önceden böyle bir sorun yokken neden şuan böyle bir sorun oluyor. sürekli philips cd mi bulmaya çalışacağım genellikte tek tek alınca cdleri princo vs oluyor internet cafe, kırtasiye gibi yerlerde.

tecrübeli arkadaşlardan bu konuda yardım ederlerse sevinirim radyo dinlemekten bıktım. saygılar...

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
düşük hızda yazdırın. ben genelde windows'un kendi yazdırma aracını kullanıyorum.
onun haricinde princo diamond philips sıkıntısız çalışıyor ama elba gibi dandik cd'leri okumuyor...

jeocem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginiz için teşekkür ederim fakat farklı pcde nero ile (ki nero hızı kendi belirliyor yanlış hatırlamıyorsam) 24x olarak yazdırdım ve sonuç gene hüsran. yani servise gidicem gereksiz yere masraf çıkacak diye de korkuyorum. nedir bu cd çalar ın anlamayadım. önceden windows media player yazdıgımı çalarken şuan neden çalmıyor ve eski yazdığım cd leri çalıyor yenileri çalmıyor. böyle bi saçmalık olabilir mi :mad:

ASTRAloji

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben bu konuyu daha önce defalarca kez araştırdım cem bey.Aslında CD30 MP3 lerin kronik bir sorunu.mesela okumadığı bir cd yi defalarca takıp çıkartıyorum en sonunda inadı bırakıyor :) çözüm olur mu bilmem ama içinin sökülüp ayna ve lazerinin temizlenmesi lazım.bazı arkadaşlar böylece sorunun üstesinden geldiklerini söylemişlerdi.güvendiğiniz bir ustaya yaptırmanızı öneririm.benim evden yeni çektiğim 2 adet cd yi getirdim (yavaş ve hızlı yazılmış) 2 sinde de ERROR verdi.sonra üstü harita olmuş bir cd taktım çat die açtı.ben anlamadım bunun sorununu,ama dediğim gibi gidip bir temizletin.+ olarak 200TL niz varsa kaliteli bir teyp alın hem aux hem usb girişli.benim gibi her gün bir cd çekmeyin :)

jeocem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkür ederim çağrı bey, anlaşılan temizletilecek peki bu temizleme işleminin ücreti nedir bilginiz var mı acaba ? yetkili servisde veya herhangi özel bir serviste ?

olciyak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lazer temizleyici cd ler piyasada uygun fiyata bulunmakta icinin acilmasina gerek yok , fakat lazerle ilgili bir problem degil gibi sanki... Genede denemekte fayda olabilir...

m.t.arık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba cd 30mp3 2 model
blaupunkt ve grundig cd temizleyici pek işe yaramaz bazen zararda verebilir
optik okuyuıcunun değişimi sorununuzu giderir temizlenirse bile tekrar aynı sorunu yaşarsınız kolay gelsin......

jeocem

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki orjinal görüntüsünü bozmayacak şekilde usb girişli yani usb den şarkı çalabileceğim bir teyp takma şansım var mı ? opelin böyle bir ürünü var mı bizim konsola göre ?