Opel Astra H Sİrkulasyon Klape Tamiri

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
bu kısmıda bu şekilde söküyoruz yanlız vidalara dikkat edin çok sıkmayın sonuçta plastik aksam laşk olur ve komple değişmek zorunda kalırsınız
10.jpg
silecekleri söktünten sonra hafifce kendine çekiyor sonra sağa doğru itip cıkarıyorsunuz eger sert cekerseniz yeşil işaretli yerdeki dişleri kırarsınız ve işaretli olan yerlerin orada boydan boya sunger var o klimayı acınca araç su almasın diye o sunger satılmıyor koparmayın dökülüyor eger koparırsanız klimayı açinca araba yolcu tarafından su almaya başlar sağ ön
9.jpgyapıştırmak yerine bu şekilde pim bulup işi daha sağlama almış olursunuz
8.jpgkırılan kısım burası ben yapıştırdım yanlız araya devre atağım için yapıştırma uyguladım
7.jpgsöketi bu şekilde çıkarın baya sert kırmayın
6.jpg
ve bu alan bu şekilde oluyor
5.jpg
fan çıkıyor
4.jpgişaretli yerlerdeki vidaları söküyoruz bunlar biraz uğraştırıyor alt fanı sökmeden de çıkar ama bu sefer üst kanalın kırılma ihtimali var 100de 80 ara kanal kırılıyor esneterek sökmeye özen gösterin komple alt fanı söküyorsunuz ve üstde kalan kısmı sağdan çevirerek söküyorsunuz
3.jpgbu kısımda soketi çıkarıyoruz
2.jpg
Önce torpidoyu söküyoruz yanlız buradaki vidaları sökerken dikkat edin sıkarkende fazla sıkmayın vidayı yamuk takmayın
1.jpg

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Hasip

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
20191130_160344.jpg

Buradaki sünger heder olduğu için komple kazıdım ve kapı süngerleri var kalın onu ikiye kesip buraya çift yönlü iyi bir yapışkanla yapıştırdım kötü bir yapışkan olursa fan açılınca kopar ona dikkat edin burayı iyice kazıyın

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
20191130_182123.jpg

Yapıştırdıktan sonraki hali

• Beğen
Tepkiler: omeroz ve Hasip

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Sorununuzun çözüldüğüne çok sevindim hocam. Bu paylaşım sayesinde birçok üyemiz bu konuda çözümü öğrenmiş olacaklardır. Ellerinize, emeğinize sağlık hocam. Saygılarımla

• Beğen
Tepkiler: omeroz

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Klima klapesini sökerek tamir ettim ama çok uğraştırıyor o arada cekemedm hiç bir yeri göğüs komple sökülmeden çıkıyor

• Beğen
Tepkiler: Hasip

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
9 saat uğraştım

• Beğen

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
klape için teybin olduğu gögüs sökülüyor torpio sökülüyor direksiyon tarafı sökülüyor direksiyon alt tarafı sökülüyor vides kısmı komple sökülüyor vitesi söktükten sonra iki kanallı siyah klima kanalı var oda çekince çıkıyor sonra klimanın alt taraf vidaları 8 adet 2 tanesi vitesin orada alt kısımda solunda 3 adet sağında 3 adet vida var söküyorsunuz sonra motor kartel muhaza cıkıyor orada tam oksıjen sensörünün üzerinde klima gideri var iki adet vida tutuyor onu da cıkarınca söktüğümüz klima alt kısmı vitese doğru çekince cıkıyor 3 bölümden oluşuyor alt kısım orta kısım birde gögüs içersinde kalan üst kısım bazı modellerde puntalı tarz benimkinde puntalı idi alt klima kısmını söktükten sonra onun bir üst kısmı puntalı şekilde plastik kaynatılmış onların arasına maket bıcağı geçirip kesiyoruz sonra aşağı esnetince geliyor kestiğimiz yerlere takarten vida atalım kesitiğimiz kısımları aşağı doğru esnetip 2 kişi lazım sağ taraf fazla esniyor sol taraftan biri elini klima kanalından içine sokup oynatınca diğeride dikkat esnetip cekince klape cıkıyor ben 9 saat uğraştım

• Beğen