opel astra h yakıt gösterge f hatası

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler. geçen gün hiç yapmadığım bir şey yaptım ve benzinde biraz ucuzken depoyu fulledim :) buraya kadar her şey normal fakat aracı hareket ettirip yola koyulduğumdan göstergenin full değil de sıfırda olduğunu farkettim orta teyp ekranında ise menzilde F yazıyordu yavaşlayıp aracı durdurup tekrar çalıştırayım dedim yavaşmalamaya başlayınca gazdan ayağımı her çekişimde yavaş yavaş ibrenin yükseldiğini gördüm ve F yazısı gitmişti sonra biraz gaza dokununca tekrar sıfırlandı. araç gayet normal çalışıyor hiç bir sıkıntı yok maşallah hatta. neyse bir iki gün binmedim araca bugün tekrar bindim yine aynı yolda normal gidiyorum bazen sıfırlıyor ve F yazıyor teyp ekranında sonra kendiliğinden normale dönüp tekrar sıfırlıyor kendince. bu neden kaynaklanır ustalarım ne yapmalıyım ?

İlkerhg

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Herkese iyi günler. geçen gün hiç yapmadığım bir şey yaptım ve benzinde biraz ucuzken depoyu fulledim :) buraya kadar her şey normal fakat aracı hareket ettirip yola koyulduğumdan göstergenin full değil de sıfırda olduğunu farkettim orta teyp ekranında ise menzilde F yazıyordu yavaşlayıp aracı durdurup tekrar çalıştırayım dedim yavaşmalamaya başlayınca gazdan ayağımı her çekişimde yavaş yavaş ibrenin yükseldiğini gördüm ve F yazısı gitmişti sonra biraz gaza dokununca tekrar sıfırlandı. araç gayet normal çalışıyor hiç bir sıkıntı yok maşallah hatta. neyse bir iki gün binmedim araca bugün tekrar bindim yine aynı yolda normal gidiyorum bazen sıfırlıyor ve F yazıyor teyp ekranında sonra kendiliğinden normale dönüp tekrar sıfırlıyor kendince. bu neden kaynaklanır ustalarım ne yapmalıyım ?

araç fullenince birden şaşırmış olabilir :) Hocam bende de 1.3 CDTI astra var, bir kaç kerede benim başıma geldi, çok dik rampada kalmıştı araçta mazot olmamasına karşın çeyrek depo görünüyordu biraz ilerleyince şamandıra algıladı düzeldi.Bir kerede mazot olmasına rağmen yok gösteriyordu akabinde kontak açıp kapayınca algılamıştı. Şamandıra kaynaklı sanırım, bazen havanın sıcaklığı bile depoda genleşmeye sebep olup sistemi şaşırtabiliyor. Benim şuan bir sorun yok , sizinki de geçici diye düşünüyorum. bir kaç kontak açıp kapatın muhtemel düzelir.

oktay78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk defa benzin görmüş araba maşallah depo dolu olunca bi başkasımı geziyor yine sen kullanacaksın artı bitik benzinle aracın çalışması pompa için zararlı yangın tehlikesi bile yaratabilir zorlanan pompa yüzünden opel'lerde normal birşey gösterge sonradan çıkar problem değil bu

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
bir kaç gündür giremedim yorumlar için teşekkürler ama şöyle bir durum var bugün işe gelirken farkettim gaza biraz yüklenince ve süratlenince oluyor sanki bu. evle iş arası 13 km 3 kere yaptı ve normale döndü. menzil düşeceğine yükseliyor bazen sonrada sıfırlanıyor ve menzil yazan yerde f yazıyor. bide ben normalde hiç çeyrek depo göstermedim araca hep yakıtım vardı araçtasadece fullemek istedim ne olduysa ondan sonra sonra oldu. acaba diyorum akü kutup başlarının söküp taksam bi işe yarar mı yada içerde şamandıra takılımı kaldı bu iki problem üzerinde duruyorum

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
hata kodu varmı diye bakayım dedim ecn 046008 hatası aldım bu sanırım şamandırayla ilgili

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Ecn:046008 - Fuel Level Sensor Circuit Range/Performance IPC (Instrument) B-013

sarkosukus

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
P0460