Opel Astra Hantal !

devil_berk22

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.autoclubturkey.com
90hp bir olan araçtan spor araç zevki yaşamak tabiki imkansızdır benim için astra cdti az yaksın ufaktan konforu olsun götürsün yeter aracıdır bende 1.6 astra h vardı 105 hp ancak oda gitmiyordu. hız isteyen arkadaşlar astra gtc turbo baksınlar

hipokondriyakk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hantal ve top speed demişken. bi şeyi belirtmek isterim. renoda çalıştım 6 ay. orada ki araçların hepsini kullandım. laguna coupe dahil(hoş bu araçla otobana çıkamadım ama neyse) şunu belirtmek isterim ki 1,5dci 105hp 6 ileri megane hb ve fluence ta kullandım otobanda dahil. araçlar 190ın üstüne hiç bir şekilde çıkmıyor. yokuş aşağı dahil. yol var basıyorum ama yok. 6. viteste hiç bir kuvvet 4bin devirin üstüne çıkarmıyor araçları. diyeceğim şu ki bence opeller kral.
birinci viteste 60 km veya 40 km görmek 5 ve 6 ileri vites araçlarda farklılık gösterir. eğer aracınız 6 ileri ise zaten viteslerdeki hızlanmalarınız ve o vitesteki max hızlarınız farklı olacaktır. kanun bu. 5 ileri araçlarla daha fazla sürat yaparsınız 1 ve 2. viteslerde.
hem dizel hem 1.3 hem 200 km lerden bahsemek bence güzel. zaten daha fazla performans isteyen bi zahmet garantisini bozdurup tuninge girsin.

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
boz takın son hız değişmiyor ama araba son hızda 1 kişiyle 200 görüyorsa full doluyken görmez ama box varsa yine aynı hızı görüyorsun garantide bozulmyor :D

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
konu hooooort :D üşenmedim okudum çoğunu :D astra h nin nesi konforlu anlamıyorum.. cdti den sonra 1.6tdi 105hp golf' e geçtim konforu ve rahatlığı gördüm. uzun yolda oranız buranız ağrımıyor, yol sesini içeri almıyor ,yol kat ve kat daha iyi oturuyor.. sıkışık trafikte sarsıntı az sırt ağrısı az rahat koltuklar.. ne kadar ekmek o kadar köfte tabi.. arada 15bin lira fark var:) ama kimse gelipte 1.6tdci 109hp titanium dan daha iyidir demesin astra h :) astra belki verdiği güven konusunda geçebilir ama diğer alanlarda üzgünüm tdci alır...

mustafasadık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni bir astra kullanıcısı olarak aranıza katıldım, konuda aralardan yorumlar okudum,
bende araç hakkında yorumlarımı yazmak istiyorum.
1,3 cdti 2006 astra H enjoy sport moedli aracım var önce olumlu yönlerini sonrada olumsuz yönlerini yazıyım, araçlardan fazla anlamadıgım için çok fazla teknik yada rakamsal şeyler yazamayacagım sadece düşündüklerimi, hissettikleirmle yazacagım

araç az yakıyor 50 lira yakıt koyuyorum bir hafata akşamları falan geziyorum hafta sonu piknik şehir dışı vs depoda halen yakıt oluyor daha 80 km giderim diyor. antalyadan kemere gidiyorum yakıt göstergesi neredeyse çok az oynuyor.

güven veriyor, direksiyonu çok hoş, müzik sistemi iyi virajlara girerken firene bile dokunmuyorum, uzun yolda yolda otobüs gibi oluyor araç ağılaşıp güvenli gidiyor belli ediyor kendisini. sürat ortalama 120- 130 km lerde iyi

olumsuz yönleri

uzun yol mesafemde 200. km de sırtımda belimde ağrılar başladı koltukta benim sırtım uymayan bişey var ama çözemedim. 400.km de belimin sol çukuruna elimi koyarak gittim. belki başkalarınada oyle olmuştur. koltugu bana göre değilmiş. onu anladım, bi çaresi varsa yazıverin arakdaşlar.

şehir içinde tümseklere geliğinde araç hart hart diye dikelip geri iniyor kazık gibi yani. onuda hiç beğenmedim..
geneli aractan koltuk hariç şuan memnunum

SYSOP

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
12" model 115 beygir aracımdan gayet memnunum valla nesini hantal buldunuz bilmiyorum basmaya korkmazsanız araç gayet güzel kaçıyor :) düşük devirde sakin kullanımda hantallık hissedilebilir ama aracın ağırlığına göre ki bu da aracın ağırlığına göre gayet normal sizin kullanımınızla halledilebilecek birşey..ayrıca accent era dan sonra hız yaparken kendinizi gerçekten güvende hissediyorsunuz.

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hantallıkla top speed in alakası yoktur... arabanın 300km hız yapması bile hantal olmasının önene geçmez yardıkdıktan sonra son dişlinin izin verdiği kadar gidersiniz genelde bayır aşağı olur bu zaten normal şartlarda fabrika verisini geçmeniz mümkün değil

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaklaşık 1.5 yıldır astra H cdti kullanıcısıyım. 1.3 90hp bir motorda Hantallık konusunda söyleyebileceğim tek şey 1. vitesteki daha çok klima açıkken yapığı yığılma ve yokuşlarda arabayı kaldırırken çekilen sıkıntı bana göre. Onun dışında yolda gidişi gayet güzel ve kullanması zevkli bir araç bence.