Opel Astra Hantal !

kayıboyu11

Kayıtlı Kullanıcı
26-Eskişehir
Siteyi ziyaret et
Fordun sadece connect ini kullanıyorum 70 ps olanının bile felaket çekişi var ona sözüm yok ama asla yerli marka taraftarı değilim bu sadece benim seçimim.Konusunu tartıştığımız astraya gelince almak için araştırıp buralara göz atanlar lütfen test etsinler herkesin fikri kendince çünkü.Bu tür forumların etkileyici olduğunu düşünüyorum. Bu makinenin bu kadar tatminkar olacağını bilseydim çok daha önce şartlarımı zorlardım. hiç birşey kusursuz değildir ilk hızlanması kötü,ama vites aralıklarını gaz pedalına yaptığınız baskıya göre ayarlaması kick down olayı süper, spor sürüş moduda öyle, biraz yol sesi var motor sesi hiç yok denecek kadar az, donanımı doyurucu bagaj emsallerine göre iyi ben henüz çok rahatsız olduğum bir yönünü keşfedemedim dosta tavsiye edilirmi EVET. Fordun egsoz gazına gelince İKLİM KONTROLLÜ DİGİTAL KLİMADAN ZOR GEÇER ;)

senturk35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
focusların 1.6 tdci motorları 90 hp ve 110 hp olmak üzere 2 çeşit. 110 luğuna kesinlikle lafım yok performansı çok iyi.

Ama 90 lığına bineceğime 1.3 astraya binerim opel kalitesini ve zevkini yaşarım daha iyi. Çünkü 1.6 90 hp ve 1.3 90 hp motorlar arasında 0-100 de 1 sn son hızda 4km/h farkediyor. 1.3 olması sebebiyle vergi avantajıda cabası.

Renaultun 1.5 85 hp dizeli Fordun 1.6 90 hp dizeli ve astranın 1.3 90 hp dizelinin arasında performans farkı yok denecek kadar az. 1.3 astra hantalsa bu motorlarda hantaldır. Ama dediğim gibi Opel Astra' nın kalitesi bence kesinlikle bu araçların önüne çıkarıyor.

33tolga33

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar her şey arabayı öldürürcesine zorlayarak belirli hız hızlara ulaştırmak degildir.Astra h ların tek kötü yönü (easytronic dizel) için söylüyorum klima açıksa bu arabayı kaldırmak ölüm resmen elinle yiterek hareket ettiriyo gibisin.Araba nın hareket halinde klima açıkken birden ikiye geçişindeki berbat bir şekilde sirkelenmesi gibi.Merak eden varsa iki yaşındaki bir dizel astra H videosunu çekip atabilirim.

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
Hantal demek ne demek biliyor musunuz:

Hantal demek, İstanbul'da trafikte dur kalk yaparken zorlanmak demektir. Hele yokuş varsa daha da sıkıntı, klima açıksa yandın. Demek istediğim şu ki, dur kalk trafiği çok olan yerler için ideal bir araç değil. Aracın debriyajına zarar verdiğini hissediyorsun.

Gidişine laf yok, hele chipledikten sonra harika araç, süper yürüyor ama ilk kalkışlar çok kötü, berbat. Trafik yoksa, dik rampalı yerler değil ise alınabilinecek en iyi araçlardan.

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
baz arkadaşlar çok fanatik bende opel kullanıcısıyım ve opeli de çok severim bende 2011 benzinli 1.6 var ve aldığımdan beri araç hantal gitmiyor daha önceki aracım G kasaydı aynı sorun onda yoktu diyelim ki ben araç kullanmayı bilmiyorum o zaman neden G kasa hantal demiyorum da H kasa hantal diyorum servise gittim gaz pedalı sensörlü dedi ayarını açtım dedi ve şimdi aracımın hantallığı kalmadı resmen arabamı alıp başka araba verdiler gibi H kasaların bazılarında bence gaz pedalından kaynaklanan sorun var

Emre

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.chiptuningtr.com
1.6 kullandığım Astra J lerın hepsi çok kötüydü, G kasaya göre. Pedal olayını araştırmak gerek.

mustaferbil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dayımda 1.6 astra var h kasa 2009 model. ben bir kaç kere kullandım uzun yol, ş. içi vs araç abartıldığı kadar kötü değil. hatta yeterli denilebilecek düzeyde. haksızlık ediliyor araca sanki biraz? 1.6 115 bg araçtan sizin beklentileriniz ne ki aracı o kadar hırpalıyorsunuz anlayamadım? g ile kıyaslayanlara lafım yok hiç kullanmadım!

reckoner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşa katılıyorum şu fordu övüp duruyorlar tokatladım geçtim gelemedi bide basıyor komediydi resmen hala anlamış değilim neresi hantal opelin:))

astra 1.4 16V 90 Hp kullanıcıyım 2 seneyi geçti.Kanıta ihtiyaç olmasada videosu mevcut..

1.vites 60
2.vites 90
3.vites 130
4.vites 150
5.vites 195+

Kalkışı zayıf sayılabilir,ancak devrini aldığında tokatlar gider..

Fætih

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astra 1.4 16V 90 Hp kullanıcıyım 2 seneyi geçti.Kanıta ihtiyaç olmasada videosu mevcut..

1.vites 60
2.vites 90
3.vites 130
4.vites 150
5.vites 195+

Kalkışı zayıf sayılabilir,ancak devrini aldığında tokatlar gider..

1.6 16v astra g'nin son hızı 188 km iken siz 1.4 16v ile nasıl olurda 195 görüyorsunuz... düz yolda 188 km hızı geçtim diyen yalan söyler. hafif eğimde falan 190 üstü görebilirsiniz ama düz yolda imkansız...