Opel astra j 1.4 t gaza basıp bırakınca duman atması

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Zaten yat yakınca performans düşmez daha iyi gider araba daha yanıcı çünkü zamanla onlarda başlayabilir sen bir boğaz kelebeğini sök ve içine bak yağ varmı orası küp kuru temiz olur normalde eğer nemli yada yaf varsa ona göre bakalım öyle olur yoğun beyaz duman atar yada boğaza siyah bir boru girer üst kapaktan onun içine bak yağ varmı kuru olması lazım onlar

Cihangir8484

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Zaten yat yakınca performans düşmez daha iyi gider araba daha yanıcı çünkü zamanla onlarda başlayabilir sen bir boğaz kelebeğini sök ve içine bak yağ varmı orası küp kuru temiz olur normalde eğer nemli yada yaf varsa ona göre bakalım öyle olur yoğun beyaz duman atar yada boğaza siyah bir boru girer üst kapaktan onun içine bak yağ varmı kuru olması lazım onlar
Maniforlda kadar ulaşıyor yağ baya bi yağ var turboyla manifold arasında söktüm bugün balata spreyiyle temizlicem hepsini

Kaan.

Teknik Destek Ekibi
27-Gaziantep
Siteyi ziyaret et
Size özelden yazdım

HT35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım 2011 astra j 1.4t devir saati 2500 üstüne çıkıp bırakınca egzozdan beyaz duman çıkıyor turboya bakıldı herhangibir problem yok denildi intercolera giden ve çıkan borular yağ içinde çözüm bulamıyorum acil yardım
Selamün aleyküm bu sorunu giderebildinizmi aynı sorun bendede var dip gazda vites geçişlerinde duman atıyor araç 1.4 t Astra segman piston turbo hepsini yaptırdım intercole gelen boruda hep yağ var ama

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
Aracta yazilim varmi? Bazi yazilimlar bu probleme neden olabiliyor?

Zafer715

Yönetici
Başkan
53-Rize
Siteyi ziyaret et
O boruyu sifirda taksan yag olur. İcinde oringler var girdigi yerde yag sogutuya girdigi yerlerde onlar degisince kesiyorxama sonra yine ayni. Problem ordan kaynaklanmiyordur bence

HT35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
O boruyu sifirda taksan yag olur. İcinde oringler var girdigi yerde yag sogutuya girdigi yerlerde onlar degisince kesiyorxama sonra yine ayni. Problem ordan kaynaklanmiyordur be
Benim araç mavi duman atıyor vites geçişlerinde yüklenince 20 bin TL harcadım yine aynı dumanı atıyor yazılım var araçta evet ama olmuyor ne yaparsan yap olmuyor araç satmayı düşünüyorum

Canbey

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım 2011 astra j 1.4t devir saati 2500 üstüne çıkıp bırakınca egzozdan beyaz duman çıkıyor turboya bakıldı herhangibir problem yok denildi intercolera giden ve çıkan borular yağ içinde çözüm bulamıyorum acil yardım
hocam iyi günler aynı sorun bendede var gaza yüklenip bıraktığımda tekrar bastığım anlık puf şeklinde mavi gri duman atıyor sakin kullanımda rolantide yok çözdüyseniz yardımcı olurmusunuz lütfen

Canbey

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
O yağı bulamazlar üzerine motor yaptırırsın yine yağ yakar arabanda stop etme kendi kendine gaz verme varmı bu sorunlarda ortaya çıkar bazen mavi duman atsa segmandır yada piston öncelik boğaz kelebeğini söküp içerisine bak yağ varmı sonra dönüş yapin çözümü halledelim
hocam iyi günler aynı sorun bendede var gaza yüklenip bıraktığımda tekrar bastığım anlık puf şeklinde mavi gri duman atıyor sakin kullanımda rolantide yok çözdüyseniz yardımcı olurmusunuz lütfen

Canbey

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Benim araç mavi duman atıyor vites geçişlerinde yüklenince 20 bin TL harcadım yine aynı dumanı atıyor yazılım var araçta evet ama olmuyor ne yaparsan yap olmuyor araç satmayı düşünüyorum