Opel Astra J Bakım ve Aksesuar ?? Yardım lütfen

deathrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.3 enjoy corsa 2009 44 binde 33250 ye satıp, Astra sport 1.3 CDTI 26 bin hatasız bildiğim tanıdığım bir araçtı 52 ye aldım..

Araç gerçekten çok hoşuma gitti..

Yakın zamanda bakım yaptırmam gerekiyor...

Bakımda neler yapılması gerek??değişecek parçaler nelerdir??

Özellikle tavsiye olunan yağ markası ve modeli nedir??

Arac beyaz, cam çıtaları var,karartılmış farlar var.. İçine ve dışına abartı olmayacak ne aksesuar önerirsiniz??

Daha iyileri sizin olsun..Cevaplerınız için şimdiden tesekkürler..

mucahitduran

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Ynt: Opel Astra J Bakım ve Aksesuar ?? Yardım lütfen

Hoşgeldiniz. 1.3 kullanan arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır :)

ac@d

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

welllcommee    

hayırlı olsun,güle güle kullanın, aracınızın 30.000 km. bakımında yağ, yağ filtresi,mazot filtresi, hava filtresi, polen filtresini değiştirmeniz gerekiyor. yağ içinde Mobil 1 ESP 0-40 koyarsanız memnun kalırsınız.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

welllcommee Yeni aracınız hayırlı olsun. Bakım çin kitapçığa göre 2 yıl ya da 30000 km de Yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, mazot filtresi, fren hidroliği ve yağ(ben mobil 1 esp 0 -40 kullandım ki yağı değiştiren özel servis bu kadar pahalısına gerek yok dedi bir dahaki sefer onun önerisini ya da GM yağ kullanmayı düşünüyorum).
Yetkili servisi düşünmüyorsanız. Formda adı sıkça geçen bir siteden siz istediğiniz parçaları sipariş edip(orijinal ya da muadil) özel bir serviste taktırabilirsiniz.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

30000 km değil 15000 km de  yağ değişimi yapılır. Kitapçıkta da böyle yazıyor. Yağ olarak bende mobil1 esp öneririm. Gm nin istediği Dexos2 standartını karşılayan bir yağdır.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

30000 km değil 15000 km de  yağ değişimi yapılır. Kitapçıkta da böyle yazıyor. Yağ olarak bende mobil1 esp öneririm. Gm nin istediği Dexos2 standartını karşılayan bir yağdır.

cliocu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gm yağı nedense bakımdan sonra hem sesli çalışmaya başladı motor hemde şartlar ve sürüş sitili değişmemesine ramen ortalama yakıt tüketimi arttı.

yalcinkara

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Erhan42 link' Alıntı:
Elbette 15000 de bir yağ değişimi yapılıyor hocam. Arkadaş aracının 26000 de olduğunu yazmış yani 30bin bakımını soruyor o yüzden 30bin bakımı için değişenleri yazdım.

Erhan42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ylc link' Alıntı:
Elbette 15000 de bir yağ değişimi yapılıyor hocam. Arkadaş aracının 26000 de olduğunu yazmış yani 30bin bakımını soruyor o yüzden 30bin bakımı için değişenleri yazdım.
Çok pardon yanlış anlamışım. 30000 de bir değişim yapılır gibi anladım.

ozgun88

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ylc link' Alıntı:
welllcommee Yeni aracınız hayırlı olsun. Bakım çin kitapçığa göre 2 yıl ya da 30000 km de Yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, mazot filtresi, fren hidroliği ve yağ(ben mobil 1 esp 0 -40 kullandım ki yağı değiştiren özel servis bu kadar pahalısına gerek yok dedi bir dahaki sefer onun önerisini ya da GM yağ kullanmayı düşünüyorum).
Yetkili servisi düşünmüyorsanız. Formda adı sıkça geçen bir siteden siz istediğiniz parçaları sipariş edip(orijinal ya da muadil) özel bir serviste taktırabilirsiniz.

neden bilmiyorum ama ben GM nin çok da iyi olduğunu düşünmüyorum. mobil 1 esp 5-30 önerileri ve memnuniyetleri çok duyuyorum şu an aracımda da GM 5-30 var garanti bitince bende mobil 1 esp 5-30 denemeyi istiyorum. bence aracınıza faydası olmasını baz alın fiyata çok takılmayın