Opel Astra J Lastik önerisi

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.Yeni aldığım aracın ön lastiğinde sorun var,değişmesi gerekli.Lastiğe çok önem veriyorum,iki tane değiştirmektense 215/50R/17 ebadında dört lastik almaya karar verdim.Alternatifler içinde iki marka(Hankook ve Kumho,Dunlop'u yeni buldum) öne çıkıyor ;

1.Hankook K115 Ventus Prime 2 ;İnternet fiyatları 260-300 TL arası

2.Kumho KH17 Solus ;Yaklaşık 220-240 TL

3.Dunlop SP Sport LM703;İnternet kampanyalı fiyatı 240 TL.Sadece İstanbul'da ücretsiz servisi var.Montaj ücreti ilave olacak.Üretim tarihi vs bilinmiyor.Satıcılarda aynı fiyata bulabilirsem alternatiflere eklenecek.

Bozuk,çukurlu yollarda işim yok.Asfalt kullanımında sessiz,yumuşak ve konforlu bir lastik olması en önemli kriterlerim.Kullanan arkadaşların yorum ve yardımlarını rica ediyorum.

akheron

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba.Yeni aldığım aracın ön lastiğinde sorun var,değişmesi gerekli.Lastiğe çok önem veriyorum,iki tane değiştirmektense 215/50R/17 ebadında dört lastik almaya karar verdim.Alternatifler içinde iki marka(Hankook ve Kumho,Dunlop'u yeni buldum) öne çıkıyor ;

1.Hankook K115 Ventus Prime 2 ;İnternet fiyatları 260-300 TL arası

2.Kumho KH17 Solus ;Yaklaşık 220-240 TL

3.Dunlop SP Sport LM703;İnternet kampanyalı fiyatı 240 TL.Sadece İstanbul'da ücretsiz servisi var.Montaj ücreti ilave olacak.Üretim tarihi vs bilinmiyor.Satıcılarda aynı fiyata bulabilirsem alternatiflere eklenecek.

Bozuk,çukurlu yollarda işim yok.Asfalt kullanımında sessiz,yumuşak ve konforlu bir lastik olması en önemli kriterlerim.Kullanan arkadaşların yorum ve yardımlarını rica ediyorum.

Yazdığın lastikleri kullanmadım ancak şimdiye kadar kullandığım en güzel lastik biridgestone turanza er 300 şiddelte tavsiye ederim. benim aracımda orjinal olarak üzerinde geldi ebatları 215 - 50 - R17 bu lastiklerim yıpranınca kesinlikle aynısından alacağım, ıslak zeminde özellikle a sınıfı bir lastik olduğu için yağmurlu havalarda özellikle kaydırmaya çalışmama rağmen aracı kaydıramadım. tabi bunda esp ninde etkisi var ancak esp yi kapatıp denediğimde diğer kullandığım lastiklere nazaran hakira bir yol tutuşu veriyor. ayrıca lastiklerin sesi de sadece 71 db tavsiye ederim pişman olmazsın

brl

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hankook yazdıkların arasında bence en iyisi.

sapphire

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen hafta Mayıs 2013 üretimi Hankook Ventus Prime2 takıldı.Şu ana kadar çok memnunum sessiz ve yumuşak bir lastik.